Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Coduri CAEN pt PFA - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


Coduri CAEN pt PFA


43 replies to this topic

#41 Mastara

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 19 September 2011 - 07:14 PM

Eu am un PFA pe design specializat si activitati de creatie artistica. Mi s-a propus un rezidentiat in strainatate (pe arte plastice), in cursul caruia ar trebui sa particip in calitate de instructor la niste workshpuri cu copii. Pentru activitatea aceasta trebuie sa fac factura - trecand la servicii animatie ateliere arta sau ceva similar. Nu imi dau seama daca se incadreaza in specificatiile codurilor mele CAEN (7410, 9003) sau ar trebui sa mai inregistrez ceva (dar ce? 8552 Invatamant in domeniul cultural (limbi straine, muzica, teatru, dans, arte plastice, alte domenii) - dar oare e invatamant? ca asa am o diploma de pedagogie, dar stiu eu...)
Multumesc mult!



#42 elena_andreea

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 03 September 2012 - 09:10 PM

Buna ziua!
As dori sa infiintez un PFA cu norma fixa de venit, avand ca domeniu de activitate "Productia si comercializarea de accesorii din piele, in special mansoane, huse pentru masini, dar si genti, portofele". Marea mea nelamurire este urmatoarea: Nu stiu in ce cod CAEN ma pot incadra. Cei de la Registrul Comertului si Finante nu m-au putut lamuri.
Va multumesc anticipat!




#43 Flv

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 28 October 2014 - 01:04 PM

Buna ziua ,

Sunt artist handmade si as dori sa imi incadrez activitatea corect in codurile CAEN.

Fac bijuterii din metale nepretioase (gablonturi sa le zicem) , accesorii pentru petreceri din carton si lemn , decoratiuni de casa si sezoniere( Craciun ,Paste, sarbatori) , si obiecte handmade pentru casa. Le vand pe net si particip ocazional si la targuri.
Pana acum am gasit codurile 4789 , 4791, 4799 , 3299 1729, 3213 care s-ar potrivi pentru mine.
In firma in care vreau sa incadrez handmade-ul are deja cateva coduri 9cele de vanzare ) si ramane doar o pozitie pentru handmade.

Intrebarea este daca 3299 le poate cuprinde pe toate?

multumesc anticipat!



#44 laureti30

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 25 Postari:

Postat 29 October 2014 - 08:38 PM

-pentru vanzarea online (masini de spalat,aparate cafea) second hand
-spatiul unde le depozitez trebuie sa am autorizatie pentru el?
-am un pfa pentru reparatii electrocasnice la sediul clientului,pot sa adaug un cod caen pentru vanzari online?
-pot taia factura si chitanta la vanzarea unui aparat pentru clienti persoane fizice?
-multumesc.






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL