Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
intrebare - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


intrebare


1 reply to this topic

#1 yona

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 17 March 2008 - 10:19 PM

De curand am primit o informatie referitor la administratorul unei societati si anume ca administratorul nu mai are dreptul de raspundere pentru tinerea contabilitatii.
Va rog sa ma luminati si pe mine.Este adevarata sau nu afirmatia anterioara ??

Multumesc



#2 Violeta Tihon

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 248 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 18 March 2008 - 11:56 AM

Vezi postareayona, la Mar 18 2008, 12:19 AM, a spus:

De curand am primit o informatie referitor la administratorul unei societati si anume ca administratorul nu mai are dreptul de raspundere pentru tinerea contabilitatii.
Va rog sa ma luminati si pe mine.Este adevarata sau nu afirmatia anterioara ??

Multumesc


Este cat se poate de adevarat. Conform art. 10 din L. 82/1991 modificata, contabilitatea se organizeaza in compartimente distincte conduse de directorul economic, contabilul sef sau alta persoana imputernicita cu obligatia ca aceste persoane sa aiba studii superioare (al.2), sau pe baza de contracte de prestari servicii incheiate cu persoane fizice sau juridice autorizate potrivit legii, membre ale CECCAR (al. 3).







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL