Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
aptitudini 2008 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 68

Salt la continut


aptitudini 2008


1538 replies to this topic

#1341 george_v

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 111 Postari:

Postat 28 June 2008 - 09:19 PM

dom'le da intrebarile alea de drept......sunt intr-adevar pt cei care au facut specializarea drept...nu prea sunt entry-level...



#1342 iuliana2006

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 54 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 28 June 2008 - 09:31 PM

Nu sunt chiar atat de complicate.....si au fost si la acces
Iar de o parte ne lovim mereu......
Totusi trebuie sa fim la curent cu legislatia contabila

MULT SUCCES MAINE :frusty:




#1343 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 28 June 2008 - 10:02 PM

Vezi postareageorge_v, la Jun 28 2008, 10:19 PM, a spus:

dom'le da intrebarile alea de drept......sunt intr-adevar pt cei care au facut specializarea drept...nu prea sunt entry-level...
cum spuneam, cele strict pe drept comercial nu sunt grele deloc, daca ai cunostinte minime despre societatile comerciale si cateva notiuni ........... chiar si prb 114 cu un text de o pagina tot mai stii sa faci ceva ca e vorba de o fuziune si doar ni s-au facut probleme de fuziune ....... si lichidare in functie de specificul societatii - bine aici caloian ne-a facut o treaba pe care sincer nu am inteles-o, ca daca este srl furnizorii se platesc direct 401 = 456, iar daca este SNC (societate de persoane) se face mai intai 5121 = 456 si apoi 401 =5121 ............ cam tot aia, dar ......... probabil ca explicatia e in faptul ca fiind srl - asociatii raspund in limita aportului la cap social, la SNC - raspund nelimitat si solidar ............
in rest, problemele de faliment sunt naspa.



#1344 dolhascu_maia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 30 Postari:

Postat 29 June 2008 - 05:12 AM

trezireeeea Deabia imi tin ochii deschisi ...... Bafta la toti



#1345 AnkB.

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 29 June 2008 - 06:21 AM

Bafta tuturor si sa auzim numai de bine!



#1346 Marem

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:

Postat 29 June 2008 - 06:31 AM

Am plecat la examen. Sa ne ajute DUMNEZEU ! BAFTAAAA!



#1347 AdiSSb

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 286 Postari:
  • Location:Sibiu

Postat 29 June 2008 - 06:51 AM

BAFTA MAXIMA !!!
Ajutam cum / cand putem....



#1348 doiny

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 Postari:

Postat 29 June 2008 - 10:25 AM

Felicitari Tuturor !

Mie mi-a cazut un subiect foarte interesant: Care sunt obligatiile Filialelor corpului pentru membrii sai

M-am bucurat ..... nu au fost probleme.

Inca o data multumim pentru colaborare si Felicitari!



#1349 iuliana2006

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 54 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 29 June 2008 - 10:28 AM

Gataaaaaaaaaaaaaaaaaa :frusty: :thumbup:
A fost simplu...... principiul competentei in audit......
Sa nu mai aud de examene............

Bafta celor care nu au intrat inca......



#1350 mcmatei

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 29 June 2008 - 10:28 AM

trebuie sa incep prin a multumi celor care au postat pe forum rezolvarile. succes tuturor. eu cred ca ce e mai greu acum incepe, trebuie sa dovedim ca suntem profesionisti si sa razbatem printre cei care sunt deja de foarte multa vreme



#1351 iuliana2006

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 54 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 29 June 2008 - 10:30 AM

Vezi postareamcmatei, la Jun 29 2008, 11:28 AM, a spus:

trebuie sa incep prin a multumi celor care au postat pe forum rezolvarile. succes tuturor. eu cred ca ce e mai greu acum incepe, trebuie sa dovedim ca suntem profesionisti si sa razbatem printre cei care sunt deja de foarte multa vreme

Ai perfecta dreptate.
Felicitari tuturor :good:



#1352 miria

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 23 Postari:
  • Location:craiova
  • Interests:contabilitate

Postat 29 June 2008 - 11:03 AM

Buna tuturor
Gata.......Am luat examenul
Felicitari tuturor celor care au luat examenul!



#1353 monic@

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 20 Postari:

Postat 29 June 2008 - 11:35 AM

Si eu, si eu si cred ca toti. Bravo noua!!!!!!



#1354 gfggfgf

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:

Postat 29 June 2008 - 11:39 AM

s-a facut si o mica cheta (care nu a fost chiar asa de mica)... fonduri nerambursabile pentru comisie... in tara asta nu se va schimba nimic nici in sute de ani... bine ca ne-am luat toti diplomele si suntem fericiti...cu totii..comisiile si "expertii"



#1355 ION DENISA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 26 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 29 June 2008 - 12:19 PM

Felicitari tuturor! Fratilor am scapat!
Eu am avut intreb din evaluare: cum se calculeaza costul capitalului propriu. A fost super bine - nu conta daca stii ceva sau nu, important era sa vorbesti ceva.

Ne vedem la depunerea juramantului.



#1356 Onica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 29 June 2008 - 12:53 PM

Si eu am luat. :frusty:

Si mi-a picat costul capitalului intreprinderii. Super, am stiut, dar nu ma asteptam la o intrebare din evaluare (si tocmai o formula).

Au fost si intrebari nasoale cu insolventa in caz de lichidare.........., dar si unele usoare (cand se depune declaratia 010)

Felicitari tuturor.



#1357 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 29 June 2008 - 12:57 PM

pe mine nu ma bucur ca am luat. Intram intr-un organism profesional doar pe hartie si extrem de superificial.



#1358 mari_mol

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 19 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:baia mare

Postat 29 June 2008 - 01:03 PM

Am scapat in sfarsit. Felicitari tituror!
Mi-a picat o intrebare din Legea 31. N-a fost chiar atat de simplu, mi-a trebuit putin sa inteleg intrebarea foarte alambicat formulata, spre deosebire de alti colegi care au avut intrebari f. simple din doctrina. Nu se putea altfel si la scris mi-a picat varianta 1.
SLAVA DOMNULUI CA A TRECUT!! Cu bine. :biggrin:



#1359 iulia51

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 130 Postari:
  • Location:BAIA MARE

Postat 29 June 2008 - 01:46 PM

Gataaaaaaaaaaaa..si eu am luat...mi-a picat un subiect din fiscalitate..acum suntem profesionisti!Ne vedem la juramint..si de acolo incolo sa dam dovada de profesionalism si sa nu ne lasam niciodata,vom vedea ce ne mai asteapta :thumbup: O duminica placuta si relaxanta in continuare.. :frusty:
CU GINDURI BUNE !



#1360 nic2006

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 106 Postari:

Postat 29 June 2008 - 02:32 PM

Ufffff................ Gata! Am scapat!!!
Am avut o intrebare din Codul etic: publicitatea in profesia contabila. Am avut noroc. Au fost intrebari din audit, evaluare, fiscalitate (chiar si mici problemute cu impozite si TVA) si foarte multa doctrina si deontologie. Depinde de noroc.
Vreau sa multumesc tuturor care si-au adus contributia - in masura in care au putut - la rezolvarea problemelor si subiectelor.
Bafta si de-acum incolo si sa nu uitam un amanunt, consider eu semnificativ: nu avem voie sa ne vaitam atata vreme cat nu ne-a pus nimemi pistolul la tampla ca sa devenim experti. Daca am ales asta sa avem macar decenta sa tacem din gura, atata vreme cat nu ne-am facut doctori, notari, avocati sau si mai bine parlamentari.






Similar Topics Collapse

4 useri citesc topicul

0 membri, 4 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL