Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
plata fd mediu din cont TREZO?!?! - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


plata fd mediu din cont TREZO?!?!

4 replies to this topic

#1 VRANCEA MARIANA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 101 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:CS
  • Interests:DISCUTII PE TEME LEGISLATIVE

Postat 02 April 2008 - 09:11 AM

Oameni buni ati platit vreodata contrib mediu din cont Trezorerie?
Am ramas blocata ca mi-au respins op pt ca nu e plata la buget.Dupa parerea mea AFM nu e instit privata, banii merg tot intr-un buget.Mi se pare inadmisibil o instit de stat ca Trez sa nu preia impozite pt alta.Stiti cumva ceva legislatie care reglementeaza functiunea cont de trezo 5091 si 5069 pt ca tare mi-as dori sa dovedesc ca nu au dreptate.



#2 liliana77

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 133 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj Napoca

Postat 02 April 2008 - 10:57 AM

eu am platit din ct trezo AFM fara probleme, atunci de ce nu se leaga si de ITM? ca e aceeasi poveste...




#3 mariacristina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 19 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:București

Postat 02 April 2008 - 11:32 AM

cred ca nu ai intocmit corect OP, sau nu ai ales corect programul.- aplicatia OPFV 2008 de la ANAF chiar are buton special pentru fond de mediu
Cod iban RO92TREZ7065017XXX000155; CUI 14715650



#4 sheila

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:
  • Gender:Female

Postat 02 April 2008 - 12:25 PM

Mie nu mi-a primit o data la trezorerie op-ul pt fondul de mediu pt ca apaream cu datorii la stat; verifica-ti fisa platitorului.Din cite am inteles atunci, nu poti face plati din contul de la trez decit la BS si BASS, daca ai datorii.



#5 VRANCEA MARIANA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 101 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:CS
  • Interests:DISCUTII PE TEME LEGISLATIVE

Postat 04 April 2008 - 12:45 PM

Am lucrat candva la Finante,stiu cat sunt de informati,nu am datorii, am luat certificat de atestare fiscala acum cateva zile,op l-am facut din progr 2008, mi s-a motivat ca nu se pot face plati decat la buget ca stiu ei functiunea contului.Am spus ca aceasta plata e tot un buget nu e plata de furnizori dar ...sa transfer banii la banca.....traim in ROMANIA
Problema nu a fost modul de intocmire al op ci faptul ca-l platesc la MEDIU care pt ei este .....furnizor????






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL