Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
parc auto - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


parc auto


2 replies to this topic

#1 daniellaz90

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 14 April 2008 - 09:20 PM

Am nevoie de ajutor...firma platitoare de tva cu obiect principal de activitate comertul cu autoturisme,a inchiriat un parc auto unde peroana fizica x isi lasa masina in vederea vanzarii.Firma noastra intocmeste un contract de comision cu vanzatorul (persoana fizica x) in baza caruia incaseaza un comision pentru care ii elibereaza bon fiscal sau factura de prestarii servicii...

Intrebarea mea este: firma noastra procedeaza corect cu acest contract de comision si ce acte trebuiesc intocmite pentru a fi in legalitate?



#2 daniela pirvulescu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 139 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Craiova

Postat 15 April 2008 - 12:08 PM

Se poate face contract de comision cu persoana fizica dar prin notariat si stiu ca va trebui sa-i opresti impozitul pe venit la sursa. La notar poti afla mai multe.




#3 niki

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 168 Postari:

Postat 16 April 2008 - 08:35 AM

pentru contractul de comision se plateste doar 10 impozit ?Ca si angajator mai platesc vreoceva?Stiam ca inregistrez contractul la administrataia financiara, nu la notar.
daca eu am un angajat cu carte de munca, pot sa mai inchei si contract de comision cu persona respectiva?
pe langa salarii mai incaseaza niste bani.






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL