Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Monografie licenta soft - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Monografie licenta soft

7 replies to this topic

#1 Olivian BREDA

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 14 May 2008 - 02:58 PM

Salut!

Sunt incepator in ale contabilitatii si mi-a atras atentia formula contabila ce apare in bannerul celor de la CIEL de pe conta.ro. Nu inteleg: ce vrea sa zica inregistrarea?

% = 401
205
4426
401 = 767

Presupun ca are o semnificatie.

Ma puteti ajuta?



#2 textor

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 14 May 2008 - 03:02 PM

inregistrare achizitionare programe

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 16 October 2008 - 05:55 PM




#3 nopris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1575 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:A invata mai mult unii de la altii si a deveni mai priceputi si mai buni.

Postat 14 May 2008 - 03:20 PM

Inregistrarea achizitionarii de licente pentru soft, acordandu-se si o reducere (scont), probabil daca iei mai multe licente.
205. Concesiuni, brevete, licente, marci comerciale, drepturi si active similare
767. Venituri din sconturi obtinute
Dar cred ca in loc de 401 trebuia 404 (furnizori de imobilizari), chiar daca e vorba de imobilizari necorporale.
Drumul catre fericire nu se afla in a face ceea ce iti place, ci in a-ti place ceea ce trebuie sa faci! (Sai Baba)



#4 Olivian BREDA

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 14 May 2008 - 03:23 PM

Mersi frumos textor si nopris. :thumbup:

nopris, tu stii atata contabilitate ca ii si corectezi pe cei care au facut reclama. :smile:

Super raspuns.

Mersi.



#5 DRAGOS NEGOITESCU

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 999 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 14 May 2008 - 03:34 PM

Si 205 => 208

Avansuri și alte imobilizări necorporale
79. - În cadrul avansurilor și altor imobilizări necorporale se înregistrează avansurile acordate furnizorilor de imobilizări necorporale, programele informatice create de entitate sau achiziționate de la terți, pentru necesitățile proprii de utilizare, precum și alte imobilizări necorporale.
ORDIN 1752
Dragos



#6 Olivian BREDA

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 14 May 2008 - 04:29 PM

Wow, mersi de raspunsuri.

Pe mine m-a atras reclama prin faptul ca e atipica: cirese, frunze si ... coduri contabile. :thumbup:

Mi s-a parut originala.



#7 Vartosul

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 148 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 14 May 2008 - 07:29 PM

Oliviane, eu cred ca tu esti de fapt piarul de la Ciel.



#8 Olivian BREDA

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 14 May 2008 - 08:12 PM

Uita-te te rog pe homepage-ul ciel.ro si vezi daca mai e o reclama atat de interesanta.

Scuze daca am deranjat cu interventia mea.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL