Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
diploma de licenta, doar o hartie ? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 5

Salt la continut


diploma de licenta, doar o hartie ?


84 replies to this topic

#81 mady90

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 48 Postari:

Postat 01 August 2011 - 05:01 PM

Vezi postareamagdabarbu, la 23 July 2011 - 06:57 PM, a spus:

mady,bafta la licenta si fruntea sus.
iti tin pumnii
mercik muuult! am luat 9,66 dar simt k am fost nedreptatita, pt k mi-am facut lucrarea singura, pr TVA, si am raspuns l;a absolut tot ce au intrebat! nush de ce m-au depunctat, in paralela cu o tipa din focsani care abia a deschis gura si a luat 9! ma rooog, asta e viata!



#82 mady90

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 48 Postari:

Postat 01 August 2011 - 05:10 PM

Mady, daca-mi permiti o parere strict personala, sincera si fara nici o urma de rautate : inainte de a incepe aceasta a 2-a facultate poate ca n-ar fi fost rau sa te fi documentat cum merge predarea la facultatea respectiva, cam cu ce cunostinte ramai dupa absolvirea ei si cam cat te ajuta aceste cunostinte sa profesezi imediat, daca ai sanse reale sa fii angajata intr-o firma/institutie cu stiinta care o vei capata in acea facultate.
din pacate, sunt aproape sigura ca nu te-ai gandit la asta acum 3 ani si, din aceasta cauza, mi-e teama ca te vei ciocni frontal cu realitatea de pe piata muncii simtind ca te-ai ciocnit cu trenul de la metrou. si ca tine, atatia altii ... :sad: care s-au apucat de studii superioare economice fara a-si analiza riguros si personalizat intreaga "investitie" .

numai bine. :smile:
[/quote]
dna Otilia, credeti-ma k m-am documentat inainte! Era cea mai buna varianta, nu este ID deci macar esti face to face cu profesorul, exista un dialog, mai mult (pt dl cuceritor), chiar cred ca am chemare pt ac meserie, este ceea ce am dorit sa fac din tinerete, din pacate la 18 ani mai joci si cum canta tata :happy: . Eu va dau cuvantul meu ca nu am facut nimic practic, doar ni s-a recomandat sa cautam un birou contabil unde sa ne adresam, ce ii intereseaza pe ei este doar semnatura ca ai facut practica. Asta este! Sincer eu sper sa reusesc, sunt inca in cautare de pers amabile si dornice sa ajute si alti incepatori. Daca voi reusi ... fiti sigura ca voi fi... peste ani... la fel de amabila ca si dv si imi voi dedica parte din timp sa sprijin orice incepator! Succes in activitate dna Otilia, toata stima!




#83 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 02 August 2011 - 09:41 AM

multumesc pt aprecieri ! :smile:
toata stima si pt. tine, sincer o spun ! nu e putin lucru sa absolvi 2 facultati, asta dincolo de orice altceva ! :sad:

cu siguranta vei gasi ajutor pe acest forum (mai ales ca stii cum sa il ceri), insa nu uita ca meseria de contabil NU se invata pe un forum de conta - indiferent care este acela, deci nu te baza exclusiv pe el !

chiar daca acum esti incepatoare, eu nu-mi fac griji ca nu-ti vei gasi un loc de munca in acest domeniu fiindca o persoana ca tine impresioneaza orice angajator cu mintea intreaga !

mult succes ! :happy:

PS : extras din regulament " Pe acest forum ne putem tutui fara ca aceasta sa reprezinte o lipsa de respect !!"



#84 magdabarbu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 12 August 2011 - 01:43 PM

Mady,felicitari,totusi,ai luat o nota destul de mare.



#85 mady90

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 48 Postari:

Postat 29 August 2011 - 09:00 PM

Vezi postareaOtilia Alupei, la 02 August 2011 - 09:41 AM, a spus:

multumesc pt aprecieri ! :smile:
toata stima si pt. tine, sincer o spun ! nu e putin lucru sa absolvi 2 facultati, asta dincolo de orice altceva ! :sad:

cu siguranta vei gasi ajutor pe acest forum (mai ales ca stii cum sa il ceri), insa nu uita ca meseria de contabil NU se invata pe un forum de conta - indiferent care este acela, deci nu te baza exclusiv pe el !

chiar daca acum esti incepatoare, eu nu-mi fac griji ca nu-ti vei gasi un loc de munca in acest domeniu fiindca o persoana ca tine impresioneaza orice angajator cu mintea intreaga !

mult succes ! :happy:

PS : extras din regulament " Pe acest forum ne putem tutui fara ca aceasta sa reprezinte o lipsa de respect !!"
conf regulamentului, imi permit sa spun DRAGA OTILIA, stiu ca nu voi invata meserie pe forum, dovada este faptul ca intru f rar, in perioada asta am continuat sa invat, chiar f mult. am dorit sa dau exam pt acces la expert contabil, dar am constatat ca inca mai am unele lacune si cum nu imi place sa ma prezint la un exam nepregatita, am amanat pt anul viitor.Totusi, aici pe forum mai gasesti un sfat bun, o parere avizata sau macar sustinere morala pe care uneori nu o gasesti la cei apropiati. Sincer, de cand intru pe forum am prins ceva mai mult curaj pt k recunosc, eram oarecum descurajata. Mai mult, pt a incepe de undeva, am ales sa ma angajez ca si contabil (desi nu aveam nevoie, lucrand deja la firma sotului) dar sunt constienta ca fara un stagiu pe langa o persoana deja practician, nu am nici o sansa! Sper sa reusesc,pt k imi place f mult! pupicei all!

Vezi postareamagdabarbu, la 12 August 2011 - 01:43 PM, a spus:

Mady,felicitari,totusi,ai luat o nota destul de mare.
Merci muuult! pupicei!






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL