Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Semnare bilant - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Semnare bilant

4 replies to this topic

#1 adina.

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:

Postat 09 August 2008 - 12:05 PM

Va rog sa ma ajutati si pe mine in urmatoarea problema.
Am un SRL la care sunt asociat dar nu sunt si administrator. Administratorul nu are studii economice superioare. Eu nu am contract de munca la aceste SRL, dar am studii superioare. Se poate sa semnez bilantul si sa ma incadrez la alte persoane imputernicite cf. legii. Nu am gasit nicaieri specificat clar ce intra la aceste '' alte persoane imputernicite ''.
Multumesc anticipat,



#2 oana-m

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 12 August 2008 - 09:10 PM

Din cate stiu asociatii pot presta diverse servicii pentru societate. Chiar astazi am cerut parerea cuiva in aceasta problema si mi-a zis ca da, asociatii cu studii economice superioare pot semna bilantul, cu incadrarea la alte persoane imputernicite conform legii.




#3 angelamama70

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 95 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:suceava
  • Interests:fotbalul, inotul

Postat 23 August 2008 - 07:50 PM

De ce va tot bateti atata capul cu semnarea bilanturilor? Stiu persoane care se trec economisti ( fara sa fie) si semneaza zeci de bilanturi. Acest lucru i s-a sugerat de catre o dna de la Admin Finantelor Publice a comunelor Oradea. La Admin Fin Oradea nu se uita nimeni la calitatea celor care semneaza bilanturi

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 20 September 2008 - 07:09 AM
citare mesaj anterior




#4 butelie

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 188 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Slatina
  • Interests:timpul liber

Postat 25 August 2008 - 10:38 PM

Bilanturile astea trebuie depuse si la ONRC si se pastreaza zece ani ! :frusty:

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 20 September 2008 - 07:19 AM




#5 teofilia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 214 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:timisoara

Postat 11 September 2008 - 07:45 PM

Eu am fost sa depun la finante bilantul facut de mine la o societate unde ma angajasem cu 2 ore doar pt bilant si m-au pus sa aduc copie dupa contractul de munca altfel nu-mi primesc bilantul. Asta se intampla la Timisoara si stiti cum se spune: Azi in Timisoara maine-n toata tara. Asa ca aveti grija.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 20 September 2008 - 07:19 AM







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL