Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ce hobby-uri au contabilii romani - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


ce hobby-uri au contabilii romani


49 replies to this topic

#21 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 30 August 2009 - 05:29 PM

turism si gradinarit (de apartament)



#22 georgianne

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 43 Postari:

Postat 13 October 2009 - 02:14 PM

Mie imi placea sa pictez, apoi am inceput sa cos goblenuri. Acum nu mai am timp. Mai joc un sudoku pe net cand mai am o pauza la servici.




#23 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 17 October 2009 - 04:05 PM

Vezi postareamihaela_cva, la Aug 30 2009, 06:29 PM, a spus:

turism si gradinarit (de apartament)
turismul, tot de apartament ? :frusty:

am glumit, sa nu te superi Mihule :pullhair:



#24 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 17 October 2009 - 05:39 PM

cateodata da :biggrin:
ma uit pe net la "destinatii de vis" si visez cu ochii deschisi ca sunt acolo...pe mine ma juta sa ma deconcentrez si sa uit de stresul cotidian



#25 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 17 October 2009 - 08:03 PM

Cititul si Bazele de date ( IT) , dar din pacate nu prea mai am timp de ele.



#26 d-ra cucu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 26 Postari:

Postat 19 October 2009 - 02:42 PM

Animalutele , florile si cititul . Visez destul de des cu ochii deschisi la o societate care este perfecta si nu mai are nevoie de avocati , politisti si contabili , dar se pare ca nu mia apucam in aceeasta viata . Poate in urmatoarea !



#27 maxi75k

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 02 December 2009 - 12:40 PM

internetu, calatoriile, sporturi extreme (ping-pong) :tongue2:



#28 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 10 September 2011 - 01:26 PM

de curand mi-am redescoperit un hobby mai vechi (uitat de vreo 20 de ani si mai bine), margelitul - adica bijuteriile handmade.
e un hobby relaxant, cu ceva satisfactii artistice :laugh:



#29 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 11 September 2011 - 08:48 AM

...astept cu interes fotografiile ca, mie imi plac bijuteriile ! :smile:

Aceasta postare a fost editata de cristina5859: 11 September 2011 - 08:48 AM

Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#30 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 11 September 2011 - 06:36 PM

vrei cateva fotografii ? sper sa nu ma urecheasca adminu' ...

poate saptamana viitoare imi fac un blog si le pun pe toate acolo. nu pot face o afacere din asta, cat de mica, fiindca piata e plina de handmade si preturile sunt f mici datorita crizei.
din fericire, nu e o necesitate financiara pt mine :smile: , fiindca altfel ar fi fost cam nasoala situatia.
ramane, insa, placerea si nevoia de exprimare artistica ... + pupicurile de la prietenele mele care mai primesc cadou cate una-alta !

s-o vedeti pe Andreea' (admina) ce poze artistice face, tot ca hobby ... eu am ramas cu gura cascata la ce talent are, pe bune !! :smile:
si ce de castane o sa-mi iau fiindca am dat din casaaa ... ohooo ! nu ca ar fi un secret talentul ei, dar ...

Fisiere atasate





#31 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 11 September 2011 - 09:05 PM

:ohmy: Otilia, dar sunt superbe!!!!!!!!!!!!
Eu zic ca ai putea imbina placutul cu utilul :smile: si ai putea incepe o afacere din asta, cat de mica... de ce nu??? Fa blogul si il popularizam + ca noua (noua=colegii de de conta ) ne poti da si un mic discount (a se vedea topicul cu reduceri comerciale si financiare :laugh: ) daca cumparam de la tine :tongue:!
Felicitari, esti talentata!!!!!

Dana




#32 cristina1969

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 198 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 11 September 2011 - 09:18 PM

Felicitari, sunt foarte frumoase !



#33 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 12 September 2011 - 03:22 AM

ms frumos de aprecieri, ma bucur ca va plac. :smile:

cat despre afacere, am zis ca nu se pune problema fiindca acum piata chiar nu are conditiile necesare - cererea e f slaba si preturile sunt mult prea mici pt cat se munceste la ele (deja am urmarit "miscarea" pe net), dar ramane pasiunea pt margelit - de aceea le mai mesteresc cand am chef si timp ... mi-am luat o gramada de materiale super, asa ca pana la Craciun am ce face. vreau sa lucrez modele mai speciale ... astea au fost asa ... de "incalzire" :laugh:

dragelor, haideti sa nu mai vb de afaceri (care oricum nu se leaga, credeti-ma :sad: ), fiindca adminu' o sa-mi umple fundu' de bocanci - pt reclama neautorizata :tongue:



#34 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 12 September 2011 - 07:53 AM

....ehhh, sper sa nu se supere adminu' dar, topicul este despre hoobby-urile noastre asa ca, ne incadram ( zic eu )!! :smile:

Sunt foarte frumoase, draga mea ! Felicitarile mele !

O asteptam si pe Andreea ! :smile:
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#35 magda_23

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 100 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 09 November 2011 - 09:58 PM

Otilia, sunt superbe. :smile:



#36 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 09 November 2011 - 10:55 PM

Vezi postareamagda_23, la 09 November 2011 - 09:58 PM, a spus:

Otilia, sunt superbe. :smile:
multumesc frumos, chiar vroiam un feedback :biggrin2:



#37 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 10 November 2011 - 12:21 PM

Felicitari Otilia :smile: ! Chiar sunt deosebite, atat prin prin originalitate (fata de clasicele semne de carte realizate din carton sau dif. tesaturi), cat si si prin realizarea artistica! Te-am mai laudat, dar este "pe bune", esti deosebit de talentata! Pacat ca Mosu' nu ajunge si in N-V tarii :biggrin2: .

Mie imi vine sa mor de ciuda (pe mine, normal) :blink: ca nu imi gasesc nici un talent, la partea artistica sunt zero idei si zero indemanare (nu stiu sa desenez nici macar o pisica) si in rest...tot caut si nu gasesc nimic :sad: !

Aceasta postare a fost editata de Dana42: 10 November 2011 - 12:22 PM

Dana




#38 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 11 November 2011 - 02:15 AM

Danutza, sa stii ca o pisica nu-i chiar asa usor de desenat cum poate parea la prima vedere - asta daca vrei sa-si dea lumea seama ce ai vrut sa desenezi :laugh:

sar'naaa pt aprecieri, imi pare f bine ca iti place ceea ce-mi iese din manute atunci cand ma "chinuie" talentul :laugh: si permite-mi sa-ti daruiesc un semn de carte la alegere - oricare iti place mai mult.
astept sa-mi dai datele de contact pe PM, ca sa ti-l trimit cu Posta Romana. Aaa.., pardon, cu Mosu' am vrut sa zic !!

te imbratisez cu drag, ca intotdeauna. :wub:



#39 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 11 November 2011 - 08:41 AM

Felicitari, Otilia.....esti tare priceputa ! :smile:

Danuta, nu esti singura care n-ai pic de talent la desen :wink: ...nu cumva suntem surori ?? ! :biggrin2:
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#40 uiliv

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 97 Postari:
  • Location:Pascani

Postat 16 November 2011 - 07:48 PM

bravo Otilia ca ti-ai facut timp si de hobby sunt foarte frumoase eu am job de 3 ani care pt mine e un hobby dar imi plac florile si gradinaritul vara imi produc propria mea ceapa cartoful ardeii si castravetii si altele





2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL