Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
salariu de incadrare - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


salariu de incadrare


4 replies to this topic

#1 adichirla

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 39 Postari:

Postat 07 November 2008 - 01:32 PM

Am si eu nelamurire legata de salariul de incadrare. O persoana fara studii liceale dar incadrat in functia de vanzator, la ce nivel al salariului o incadrez: salariul minim brut de 540 lei sau 540x1.2.
Va multumesc!



#2 MIKY2010

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 Postari:
  • Gender:Female

Postat 07 November 2008 - 04:00 PM

eu zic ca 540x1.2




#3 davideg

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 42 Postari:

Postat 08 November 2008 - 08:27 AM

Daca e incadrat ca vanzator e calificat, deci 1,2, numai ca nu se poate.Exista nu stiu pe unde un act normativ care spune ca vanzatorul trebuie sa aiba niste cursuri speciale sau asa ceva, in ct de specificul afacerii.Si in COR se spune ca vanzatorii trebuie sa aiba studii medii.Neavand posibilitatea calificarii lui la locul de munca, trebuie trimis la scoala!



#4 adichirla

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 39 Postari:

Postat 10 November 2008 - 12:39 PM

Mutumesc mult.

Aceasta postare a fost editata de MIKY2010: 10 November 2008 - 03:03 PM




#5 veve09

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 11 November 2008 - 08:58 AM

Am si eu o nelamurire. O persoana cu studii postliceale si cursuri de operator calculator (vechime in functia de asistent manager de 9 ani) poate fi incadrat in functia de registrator medical DEBUTANT ?
Va multumesc.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL