Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Materiale de studiu pentru acces experti 2009 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


Materiale de studiu pentru acces experti 2009


54 replies to this topic

#41 marynad22

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 27 May 2009 - 04:25 PM

Vezi postareamonicutze, la Nov 11 2008, 03:36 PM, a spus:

Accesati acest site: http://www.ventura.ro/ceccar/
Mult succes!



SALUTARE TUTUROR!!!


DUPA CUM BINE STITI SI VOI, INCEPAND CU ANUL 2008, NU SE MAI DAU GRILE CI SE VOR DA SINTEZE SI STUDII DE CAZ, DECI-SUCCES LA INVATAT !!(TREBUIE SA AI O MEMORIE FANTASTICA)



#42 marynad22

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 27 May 2009 - 05:46 PM

Vezi postareakmyitza, la May 18 2009, 08:32 PM, a spus:

Draga mea......invers cum ? explica-mi si mie cum trimiti 44 mb pe un e-mail in conditiile in care limita pentru atasare fisier e de 10 mb? Hmm... eu chiar nu stiu, mai facut curioasa.....daca stiai atatea despre calculator puteai sa le descarci si dupa site.
O sa incerc sa fac un upload mai usor sa intre direct....daca reusec, o sa il postez... Bafta tuturor!


Multumesc!!




#43 kmyitza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 27 May 2009 - 07:20 PM

Buna ziua!

Am verificat cartea pe 2009 si surprinzator nu e nici cea mai mica diferenta.......problema sta in felul urmator :
- la calcularea impozitului din unele probleme de fiscalitate ar trebui schimbata metodologia de determinatrea impozitului de plata cf og 34/2009, dar cum nu se specifica nicaieri ce facem ???
- in bibliografia de la Fiscalitate nu este mentionata og 34/2009 in cartea *cea noua* si nici pe site-ul lor;
In concluzie pana la examen presimt ca o sa avem o mare surpriza, eu va sfatuiesc sa invatati si aplicarea cf og 34/2009, pentru ca nu se stie ce va fi. Nu stiu de ce am impresia ca o sa luam o mare teapa anul asta in ceea ce priveste subiectele.... La curs la Fiscalitate am sa incerc sa lamuresc acest aspect si poate o sa avem si noi un raspuns concret asa poate stim cum sa facem rezolvarea.
Voi ce parere aveti ???? :sad:
Trebuie sa recunosc ca sunt foarte dezamagita de aceasta organizatie numita CECCAR!
Cei care nu ati cumparat cartea nu va recomand achizitonarea ei, acelasi lucru il gasiti si pe site :good:

Aceasta postare a fost editata de kmyitza: 27 May 2009 - 07:21 PM




#44 alina_arhire0412

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 27 Postari:

Postat 29 May 2009 - 07:38 AM

Vezi postareastroetania, la May 26 2009, 08:39 PM, a spus:

buna tuturor,
si eu am aruncat un ochi asupra cartii nou aparute(dupa ce mi am dat seama ca am luat teapa ca o aveam si pe cea din 2008) si mai nimic schimbat.insa eu am o nelamurire :daca la fiscalitate nu s- au facut modificari la enunturi cum o sa aplicam noi noile modificari din 2009 ale codului fiscal?
asta m-am intrebat si eu....ba chiar am primit si un raspuns, care mi s-a parut destul de ciudat...
am inteles ca raspunsurile vor fi conform normelor existente la 1 ian 2009
mie una deja mi ar fi greu, ca m am obisnuit cu modificarile



#45 carlah

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 29 May 2009 - 09:56 AM

Vezi postareakmyitza, la Apr 23 2009, 01:08 AM, a spus:

Cum eu sunt noua in domeniu.... si de curand m-am hotarat sa merg la examen.. m-am apucat sa adun materiale de peste tot de pe internet...
Pentru ca nu sunt singura in postura asta, m-am gandit sa va dau o mana de ajutor si sa postez toate intrebarile si raspunsurile din culegere mai putin contabilitate unde... aveti toate raspunsurile... dar ca sa nu fie o problema, va atasez si cartea in format pdf. Deoarce nu pot fi atasate pe site pentru ca ocupa mai mult de 100k le-am facut upload pe site: http://uploading.com...HOR7J/intrebari si raspunsuri ceccar 2008.rar.html (daca sunt persoane care nu le pot deschide deoarece sunt scrise pe word document 2007, anuntati-ma pe forum)Va astept sa le comentam si cu obiectii daca aveti. Bafta la examen!(Fac asta pentru ca si mie mi-ar fi placut sa le gasesc in acelasi stadiu)


Buna....acuma incerc sa descarc materialul; imi poti da adresa ta de mess? nu ma prea descurc cu site-ul acesta; nu stiu cum sa postez intrebari legate de anumite materii in fisierele corespunzatoare.

Multumesc,

adresa mea este carly_lovely@yahoo.com



#46 kmyitza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 30 May 2009 - 09:55 PM

Membru junior


Grup: Members
Postari: 23
Inregistrat pe: 14-April 09
De la: Constanta
Membrul Nr.: 180,134

Avertizat: (0%)

http://www.upload-ro...d6e02e9669be153 incearca aici e un upload mai usor daca nu merge o sa incerc sa le trimit pe mes.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 15 June 2009 - 12:23 PM




#47 kmyitza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 31 May 2009 - 09:34 PM

Pentru ca vehiul Upload a expirat le-am ridicat din nou pe site toate materialele care va sunt necesare pentru examenul de experi contabili. Link: http://www.upload-ro.ro/download.php?file=...26a384d6b3ccb26 :good:



#48 ionela82

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 03 June 2009 - 07:13 PM

Vezi postareadanutza2007, la Nov 11 2008, 09:52 AM, a spus:

eu am luat si as vrea sa atasez raspunsurile la toate obiectele , dar nu stiu cum
cu Browse - incarca , nu pot imi spune ca documentele cu dimensiune prea mare

ai incercat sa le atasezi arhivate?



#49 kmyitza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 06 June 2009 - 03:40 PM

Raspunsuri la intrebarile din culegerea CECCAR , contabilitate

Fisiere atasate





#50 firmacontabilitate

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 07 June 2009 - 05:47 PM

Am mai pus si eu aici unele mai vechi

http://www.experti-contabilitate.ro/2009/0...-download/rasp/



#51 muntean_lau

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 28 September 2009 - 08:39 AM

Are cineva cartea de sinteze din 2009? Daca da o vreau si eu, adrea mea de mail este muntean_lau@yahoo.com.Multumesc mult

Aceasta postare a fost editata de muntean_lau: 28 September 2009 - 08:39 AM




#52 lencik

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 27 October 2009 - 01:15 PM

Vreau si eu cartea de sinteze din 2009, va rog mult, adrea mea este lencik21@yahoo.com.va multumesc mult

Fisiere atasate





#53 d_manu19

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 15 March 2010 - 08:02 PM

As dori si eu materialul cu studiile de caz care s-au dat in 2009 la examenul pt experti contabili.
Multumesc!d_manu19@yahoo.com

Aceasta postare a fost editata de d_manu19: 15 March 2010 - 08:02 PM




#54 Meliana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 78 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 15 April 2010 - 11:04 AM

Vezi postareakmyitza, la May 18 2009, 08:32 PM, a spus:

Draga mea......invers cum ? explica-mi si mie cum trimiti 44 mb pe un e-mail in conditiile in care limita pentru atasare fisier e de 10 mb? Hmm... eu chiar nu stiu, mai facut curioasa.....daca stiai atatea despre calculator puteai sa le descarci si dupa site.
O sa incerc sa fac un upload mai usor sa intre direct....daca reusec, o sa il postez... Bafta tuturor!

Daca ai cartea din 2008 pdf sau 2009 , te rog sa mi-o trimiti si mie. Multumesc
bogy_maria@yahoo.com



#55 anelis

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 16 Postari:

Postat 02 June 2010 - 01:42 PM

Vezi postareaMeliana, la Apr 15 2010, 12:04 PM, a spus:

Vezi postareakmyitza, la May 18 2009, 08:32 PM, a spus:

Draga mea......invers cum ? explica-mi si mie cum trimiti 44 mb pe un e-mail in conditiile in care limita pentru atasare fisier e de 10 mb? Hmm... eu chiar nu stiu, mai facut curioasa.....daca stiai atatea despre calculator puteai sa le descarci si dupa site.
O sa incerc sa fac un upload mai usor sa intre direct....daca reusec, o sa il postez... Bafta tuturor!
Daca ai cartea din 2008 pdf sau 2009 , te rog sa mi-o trimiti si mie. Multumesc

Am incercat sa atasez este prea mare, pacat!






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL