Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
contract de munca - locul de munca - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


contract de munca - locul de munca


5 replies to this topic

#1 lumi78

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 34 Postari:

Postat 11 November 2008 - 10:34 AM

Buna ziua,
Am un angajat care lucreaza in vanzari. In contractul acestuia pot trece la rubrica din contractul de munca "Locul de Munca" ca desfasoara munca de teren? Cum ma sfatuiti ca ar trebui sa mentionez in contract? E legal sa trec asa ceva?

Multumesc



#2 MIKY2010

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 Postari:
  • Gender:Female

Postat 11 November 2008 - 10:44 AM

la locul de munca ai doua variante: 1. activitatea se desfasoara la... si 2. in lipsa unui loc de munca fix salariatul va desfasura activitatea astfel... tu completezi la punctul 2.

Aceasta postare a fost editata de MIKY2010: 11 November 2008 - 10:45 AM




#3 lumi78

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 34 Postari:

Postat 11 November 2008 - 11:08 AM

Multumesc pentru raspuns. Deci se poate. Dilema mea era referitor la formularea aferenta, intrucat stiti ca cei de la ITM sunt stricti si te intorc

Aceasta postare a fost editata de MIKY2010: 08 January 2009 - 03:44 PM




#4 ioanavoda

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 180 Postari:

Postat 12 December 2008 - 03:00 PM

dar daca e si la sediu si pe teren? De exemplu agent imobiliar? unde-l trec?



#5 nopris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1575 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:A invata mai mult unii de la altii si a deveni mai priceputi si mai buni.

Postat 12 December 2008 - 03:56 PM

Eu zic sa completezi 2 cam asa:
2. in lipsa unui loc de munca fix salariatul va desfasura activitatea astfel:
Circa 40% la sediul firmei si circa 60% face munca de teren in localitatea in care e sediul firmei.
Drumul catre fericire nu se afla in a face ceea ce iti place, ci in a-ti place ceea ce trebuie sa faci! (Sai Baba)



#6 liliana77

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 133 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj Napoca

Postat 12 December 2008 - 04:06 PM

eu am trecut pur si simplu "pe teren" si gata






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL