Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
declaratie pe propria raspunere- consum ulei auto - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


declaratie pe propria raspunere- consum ulei auto


1 reply to this topic

#1 a.d.n.

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 537 Postari:
  • Gender:Female

Postat 20 November 2008 - 10:31 AM

In cazul in care se achizitioneaza uleiuri auto in cantitati mari (>50 litri) pentru consumul propriu, cica ar trebui data o declaratie pe propria raspundere in acest sens. Am auzit ca amendeaza cei de la Vama (control accize) daca nu gasesc aceasta declaratie.

Din surse "neoficiale" de la Vama am aflat ca "intra sub incidenta" declaratiei acesteia, cei care comercializeaza, dar dau si in consum propriu uleiuri auto. Declaratia trebuie inregistrata la Vama.
Cred ca intereseaza mai ales pe cei care au service auto, punct de vanzare, parc auto...

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 27 November 2008 - 08:34 PM




#2 michim

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 19 February 2009 - 09:27 AM

ARE CINEVA MODELUL DECLARATIEI ? SE CHIAR CERE !

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 19 February 2009 - 08:41 PM
citare mesaj anterior - TE ROG SA NU MAI FOLOSESTI LITERE MARI!







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL