Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
linie credit - comision sume nerulate - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


linie credit - comision sume nerulate


5 replies to this topic

#1 lizuca_p

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 57 Postari:
  • Gender:Female

Postat 26 November 2008 - 10:12 AM

Buna ziua!
Ma confrunt cu o situatie la care ni gasesc rezolvare;poate ma ajuta cineva......
Am prelungit o linie de credit pe 6 luni iar banca a perceput un comision f.mare 3.5% din valoarea liniei(nu am realizat o prevedere din contract respectiv nu am rulat 50% din totalul rulajelor prin banci).Valoarea totala a comisionului o trec pe cheltuieli in luna in care a fost retinuta sau o esalonez pe cele sase luni?



#2 iuli73

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 148 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Pitesti

Postat 26 November 2008 - 12:18 PM

Poti sa-l treci esalonat pe cele 6 luni




#3 lizuca_p

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 57 Postari:
  • Gender:Female

Postat 26 November 2008 - 01:45 PM

Multumesc mult.



#4 teofilia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 214 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:timisoara

Postat 27 November 2008 - 02:49 PM

ma confrunt si eu cu o situatie asemanatoare si inregistrez in 627 fara sa esalonez . am in contract o clauza cu rularea unei sume lunar



#5 lizuca_p

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 57 Postari:
  • Gender:Female

Postat 27 November 2008 - 04:18 PM

comisionul la mine este de 9300 lei, iar profitul pe luna ~ 8500 lei;in luna respectiva ies cu pierdere.( de 3 luni societatea merge f.prost iar o esalonare pe cele 6 luni, daca este legala, m-ar ajuta.



#6 Alina_C

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 152 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 27 November 2008 - 04:26 PM

tocmai de aia trebuie esalonat pe cele 6 luni, ca sa nu iti denaturezi profitul lunar si pe cel trimestrial(unde se calc si impozit). este cel mai corect asa din toate punctele de vedere.
Cu respect,
Alinutza






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL