Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
contract de munca in euro - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


contract de munca in euro


1 reply to this topic

#1 AnaB

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 215 Postari:

Postat 22 December 2008 - 09:37 AM

Ma poate ajuta cineva cu un model de contract in euro? Sau este la fel ca modelul clasic?
Si as avea ceva nelamuriri daca ma poate ajuta cineva...eu la ce curs platesc salariul???ca eu platesc pe 15 a lunii urmatoare dar calculez pe 30 ale lunii precedente..deci nu stiu ce curs o sa folosesc



#2 MIKY2010

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 Postari:
  • Gender:Female

Postat 22 December 2008 - 04:06 PM

am avut si noi la un moment dat salariile calculate in dolari(dar platite in lei). si se lua in considerare valoarea dolarului din ultima zi a lunii pentru care se calculau salariile(cursul BNR, desigur). dar la noi asa era prevazut in contract. salariatii au avut de ales: o valoare fixa a dolarului, sau in functie de cursul valutar. si s-a ales sa varieze salariul in functie de cursul valutar. iar in ceea ce priveste contractul de munca, acelasi model l-am folosit. la salariu scriam suma in lei iar in paranteza in dolari.

Aceasta postare a fost editata de MIKY2010: 22 December 2008 - 04:07 PM







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL