Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
13-lea salar invatamant plata cu ora - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

13-lea salar invatamant plata cu ora

7 replies to this topic

#1 ovidiu_adrian79

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 256 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:VASLUI

Postat 08 January 2009 - 02:17 PM

Intr-o institutie de invatamant, in cazul in care o persoana este salarizata la plata cu ora se acorda al 13-lea salar?



#2 eleysa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 22 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:arges

Postat 13 January 2009 - 11:04 AM

nu se calculeaza al 13 salariu decat pentru cadrele didactice incadrate la cumul




#3 getafolescu

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 4 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 10 March 2009 - 12:18 PM

pentru o persoana incadrata la cumul, dar cu norma intreaga in alta parte se calculeaza prima anuala?



#4 liuta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BRASOV
  • Interests:legislatie invatamant, contabilitate institutii publice

Postat 11 March 2009 - 07:27 PM

Vezi postareaovidiu_adrian79, la Jan 8 2009, 02:17 PM, a spus:

Intr-o institutie de invatamant, in cazul in care o persoana este salarizata la plata cu ora se acorda al 13-lea salar?
In baza de calcul pt al 13 lea salar nu intra plata cu ora
liuta



#5 sofia1975

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 143 Postari:

Postat 12 March 2009 - 02:59 PM

AM SI EU O CURIOZITATE......ASISTENTII SOCIALI SUN NISTE SALARIATI AI PRIMARIEI CONFORM LEGII.eI SUNT SALARIZATI DUPA LEGEA SALARIZARII PERSOANLULUI CONTRACTUAL..INSEAMNA CA UA ACELEASI DREPTURI .iNTREBAREA E....AU DREPTUL LA AL 13?



#6 antoniastres

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 13 March 2009 - 11:07 PM

ASISTENTII PERSONALI SUNT SALARIZATI CONFORM LEGII 448/2006 SI BENEFICIAZA DE UN SALARIU EGAL CU CEL AL ASISTENTULUI SOCIAL DEBUTANT
SAU DE O INDEMNIZATIE IN FUNCTIE DE CUM OPTEAZA
NU SE PRECIZEAZA NIMIC DE SALAR 13
EU NU AM ACORDAT PANA ACUM SALAR 13 LA ASISTENTII PERSONALI

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 14 March 2009 - 05:27 PM
citare mesaj anterior




#7 sofia1975

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 143 Postari:

Postat 14 March 2009 - 10:13 AM

Art. 36. - (1) Pe perioada ingrijirii si protectiei persoanei cu handicap grav, pe baza contractului individual de munca, asistentul personal are urmatoarele drepturi:
a) salariu de baza stabilit potrivit dispozitiilor legale privind salarizarea asistentului social cu studii medii din unitatile de asistenta sociala din sectorul bugetar,altele decat cele cu paturi, precum si spor de vechime si alte sporuri aferente acordate in conditiile legii;
Deci?
dreptul este reglementat prin legea numita de tine dar cuantumul salariului de baza este reglementat de legea salarizarii personalului contractual.Dupa mine are...are dreptul!
Ca nu ai dat e o alta problema...nu se da la primarii pt ca sa se faca "economii"....ca de!Trebuie bani pt achizitii...mai ales incredintari directe
Fara suparare...eu cred ca are tot dreptul...tu ce crezi?
ai alte argumente? legale?

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 14 March 2009 - 05:27 PM
citare mesaj anterior




#8 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 14 March 2009 - 05:29 PM

Sofia1975 si Antoniastres, va rog sa respectati Regulamentul!
Madalina






Similar Topics Collapse

3 useri citesc topicul

0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL