Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
CO la contract 8 h si 4 h - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


CO la contract 8 h si 4 h

3 replies to this topic

#1 carabela.anca

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 311 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:cunoastere, perfectionare...

Postat 12 January 2009 - 02:57 PM

Am un salariat care are 2 contracte de munca. Unul este de 8 h la o firma X, unde are si functia de baza, si unul este de 4 h , la firma Y. Intrebarea mea: la firma Y, unde lucreaza 4 h are dreptul tot la 21 de zile concediu de odihna ?

Multumesc mult



#2 MIKY2010

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 Postari:
  • Gender:Female

Postat 12 January 2009 - 03:31 PM

da.




#3 cr1st1na

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 295 Postari:

Postat 12 January 2009 - 08:23 PM

Ceva nu pricep:): Daca lucrez la 6 firme cu cate 4 ore/zi de la ficare firma am 21 de zile CO ??????? DDDAAAAA????? Deci eu 6 luni din an sunt in CO?
Nu se poate. Stiu ce scrie in codul muncii si in CCUNN dar e ceva absur....nu ca nu mi-ar convenii dar jumatate de an sunt in CO ???? Dar aia care au 26 de firme binenteles cu acte nu la negru aia cate trimestre de CO au pe an:))????? Sunt f rea pentru ca nu pricep.



#4 DRAGOS NEGOITESCU

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 999 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 12 January 2009 - 10:16 PM

Incearca sa nu mai fi asa rea, pentru ca este foarte simplu.
Ai dreptul la cate 21 de zile de CO de la fiecare firma unde lucrezi cu contract de munca (indiferent de numarul de ore). Pentru a avea CO in adevaratul sens al cuvantului ar insemna sa-ti iei concediu de la toate odata, altfel poti sa fi in CO la una si la alta te duci la munca.
Pana acum vreo 2 ani zilile de CO se calculau in functie si de norma zilnica, dar acum nu mai este asa.
Dragos






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL