Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
cerere de practica / mentor / indrumator - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 9

Salt la continut


cerere de practica / mentor / indrumator

practica contabil buna seara! practica contabilitate stagiu practica ramnicu valcea
205 replies to this topic

#161 mylena

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 29 August 2013 - 12:50 PM

Buna ziua,
Sunt din Radauti, si am absolvit Facultatea de Stiinte Economice "Stefan cel Mare" Suceava, Specializarea CIG, cu diploma de licenta. Vreau sa gasesc un birou de contabilitate sau un contabil autorizat, alaturi de care sa invat contabilitate si sa capat experienta in acest domeniu. Ma ofer sa fac un stagiu de practica. my_le_na@yahoo.com
Multumesc!



#162 bianca19

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Pitesti

Postat 03 September 2013 - 04:19 PM

Sunt studenta la CIG Pitesti, anul 2 si as dorii sa fac practica in domeniul contabil.
Daca puteti sa ma ajutati va rog sa ma contactati la bianca_juganaru@yahoo.com
Multumesc!




#163 B.Georgiana

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 06 September 2013 - 08:01 AM

Buna ziua,

Sunt studenta (23 ani) in prezent la Contabilitate si informatica de gestiune in anul 3 la ID dar din pacate, pe materia de contabilitate a mers un pic mai greu deoarece spre deosebire de altii nu am avut cunostinte in contabilitate din liceu. Momentan cunosc inregistrari si ceva teorie dar ma intereseaza sa fac practica deoarece am foarte multe goluri si nu pot duce o monografie pana la capat.

Eu acum lucrez la o firma in alt domeniu cu program de 8:00 la 17:00, neputand lucra in contabilitate cu un salariu de entry level (rata, intretinere si alte cheltuieli). Daca exista un contabil care ma poate ajuta sa acopar golurile pe care le am folosindu-ma la ce are nevoie in activitatea sa, va rog sa ma contactati.

Din pacate nu pot lucra decat dupa serviciul meu normal si chiar si de la servici precum inregistrari si asa mai departe sau in weekend. Mentionez ca invat foarte repede, prind lucrurile din aer fara sa fie nevoie de foarte multe explicatii, greselile corectate nu se repeta si am cunostinte foarte bune in operarea calculatorului.

Faptul ca sunt studenta nu impiedica activitatea mea, singura problema fiind pe conta, din pacate cea mai importanta :(.



#164 andra_radu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 27 October 2013 - 08:06 PM

Buna seara. Ma numesc Radu Andra, am 24 de ani. Sunt din Bucuresti, am licenta in Contabiltate si informatica de gestiune(2008 - 2011), Master in Management contabil, audit si expertiza contabila(2011 - 2013). Din pacate nu am experienta. Sunt dispusa sa fac si voluntariat pentru inceput, ca sa capat experienta. Astept oferte. Multumesc anticipat.



#165 Ionelus

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:
  • Gender:Female

Postat 03 November 2013 - 01:08 PM

Buna ziua! Ma numesc Ionela Manolache am 28 ani, sunt din Bucuresti si am terminat CIG in anul 2008.Lucrez contabilitate primara la o firma si ma intereseaza sa capat experienta in contabilitate.Sunt dispusa sa fac munca voluntara pentru a invata cat mai multe iar daca ma poate ajuta cineva ma poate contacta la: ionelastud@yahoo.com.Multumesc



#166 Junior Di

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Craiova

Postat 05 November 2013 - 07:27 AM

Buna dimineata,

Sunt din Craiova. Apelez si eu la rugamintea de a ma ajuta in gasirea unei firme pentru practica/voluntariat. Am absolvit ASE-CIG, am lucrat in telecomunicatii, am experienta in domeniul financiar si baza teoretica in domeniul contabil, dar mai putina practica. Contact: diana.lupu@clicknet.ro.

Multumesc foarte mult si sa aveti spor!



#167 Carolina Galaju

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Brasov

Postat 25 November 2013 - 10:15 AM

Buna ziua. Ma numesc Galaju Carolina, am absolvit Universitatea "Transilvania" - Finante banci, sunt stagiar la CECCAR si vreau sa fac practica in contabilitate. Sunt din Brasov,daca ma poate ajuta cineva in gasirea unei firme sau a unui expert contabil pentru a face practica, sunt dispusa sa fac munca voluntara prentru acumularea experientei. Adresa mea de mail este carolina_galaju@yahoo.com. Multumesc.



#168 cris10

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 1 Postari:
  • Gender:Female

Postat 02 December 2013 - 10:02 PM

Salut,

Ideea aceasta mi-a venit acum, cand citeam topic-urile despre absolventii si cei care vor sa se initieze in specializarea asta de care noi ne-am cam saturat pana peste cap: Directive Europene, Cod fiscal, OUG-uri, OMFP-uri, Ordine ANAF, etc...

Imi amintesc ca am fost si eu candva in situatia aceasta, abia terminasem facultatea si ... am inceput sa caut ... CV-ul meu arata ceva de genul: "nume prenume"..... .studii ..... , aptitudini .... (ce am gasit si eu dupa un model luat de pe undeva), o jumatate de pagina .... Cu CV-ul acesta incercam sa-mi gasesc un loc de munca,..in contabilitate....

Imi doream sa gasesc un loc in care sa invat ceva.... stim cu totii cum se face "practica"pe bancile facultatii ...
da,... cu teoria stateam bine dar ....... nu stiam cum arata un "Dosar .." si cum se ajunge de la documente primare .. la Situatii Financiare .. si-am tot cautat,...am luat ziarul , si .... in cele din urma, dupa cateva interviuri la care am participat emotionata, speriata, si-a facut cineva mila de mine,... "sau a vazut potential !"... habar nu am ...

nu stiam nimic... totul era atat de nou pentru mine:
1. trebuia sa invat softul de conta (era attosoft)
2. trebuia sa prind notele contabile, sa stiu cum sa citesc o balanta: Solduri, rulaje,
3. sa inteleg activitatea firmei, care, apropo, era de productie
4. sa fac un pontaj si un stat de plata (wow!)
...
si cate altele care nu mi le explicase nimeni inainte, tot ce stiam era pe hartie, undeva.... intr-o carte...
mi-a fost destul de greu ....
imi doream atunci sa asimilez cat mai multe, cat mai repede, sa ma ajute cineva, sa imi explice, sa ma indrume, sa-mi fie mai usor...

Deci, sa nu ma abat de la idee, (ca ar fi mult prea multe de spus),
ce-ar fi daca, ar exista un Cabinet de Contabilitate dispus sa raspunda la intrebarile astea, pe principiul win-win?
Cristina



#169 ristoscu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 02 December 2013 - 11:11 PM

Buna seara,am terminat facultatea de CIG la Spiru Haret in 2010,nu am lucrat pana acum in acest domeniu deoarece nu am fost accepta din cauza experientei.Locuiesc in Bucuresti si am rugamintea cine e binevoitor sa ma accepte la practica,va rog sa imi trimiteti mail la vdima21@yahoo.com.Va multumesc!



#170 Iulia Brad

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 03 December 2013 - 02:26 PM

bradiulia_88@yahoo.com este adresa mea de email, daca ma poate lua cineva sa fac practica as fi foarte recunoscatoare. Multumesc



#171 joana2013

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 06 December 2013 - 04:09 PM

Buna ziua,

Sunt din Cluj-Napoca, am absolvit Facultatea de Stiinte Economice,am lucrat la o firma unde am tinut contabilitatea primara si vreau sa fac practica in contabilitate.Daca ma poate ajuta cineva va rog sa ma contactati la adesa: ioananpop@yahoo.com

Va multumesc!



#172 mari31

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 28 December 2013 - 11:33 AM

Buna ziua si la multi ani tuturor,
am absolvit in 2010 facultatea de managemant financiar contabil si de atunci fac contabilitatea primara la un srl.
Luna aceasta mi-am infiintat o societate care are ca obiect de activitate -transportul cu taxuri,deocamdata are o singura masina.Desi nu am tinut niciodata contabilitate de la A-Z ,as vrea sa incep cu societatea mea,dar voi avea nevoie si de un indrumator,o persoana sa fie dispusa sa "o sacai",cu intrebarile si nelamuririle mele de incepatoare.Eu sunt din Constanta si adresa mea de email este: mdumitrascu26@yahoo.fr.
Va multumesc anticipat pentru sfaturi!
Sarbatori fericite alaturi de cei dragi!



#173 acc_net

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 14 January 2014 - 11:55 PM

Sunt studenta de 22 de ani din Bucuresti, la ASE, si doresc sa fac practica la un cabinet de contabilitate. Multumesc.



#174 livia oros

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 30 January 2014 - 10:34 AM

Buna ziua,
Am absolvit facultatea de finanate si banci, am parcurs un curs de contabilitate de 9 luni, dar daca nu lucrez in domeniu, nu am aprofundat cunostiinte solide in acest domeniu, cu toate ca mi-as dorii foarte mult.
As dori sa fac voluntariat la o firma de contabilitate, de unde sa-mi pot largii cunostiintele in acest domeniu.
Va rog frumos, daca stiti pe cineva care ar avea timpul si dispozitia necesara pt. a ma ajuta, sa ma contacteze pe adresa de email livia.oros@yahoo.com, sunt din Cluj-Napoca.

Cu stima,



#175 andreea.badea1992

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 20 February 2014 - 12:46 PM

Buna ziua! Sunt studenta in anul 2 la CIG,ASE Bucuresti si imi doresc sa fac practica, pentru ca trebuie sa fac semestrul acesta un stagiu de practica si nu am unde...
Va rog,daca puteti sa ma ajutati, promit sa nu deranjez! Astept raspunsuri. Va multumesc!
Email andreea.badea1992@yahoo.com
Telefon 0769844691



#176 Yna sabina

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 26 February 2014 - 08:06 PM

Buna, sunt din Cluj, doresc sa invat si sa fac practica in contabilitate la o firma. Daca poate cineva sa ma ajute cu sfaturi in acest sens.Adresa email mirelaneamtiu@yahoo.com. Multumesc



#177 zaharciuc.diana

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 21 March 2014 - 06:52 PM

Buna ziua! Am terminat Facultatea de Stiinte Economice specializarea Contabilitate si in prezent sunt stagiar anul I CECCAR. Caut o firma de contabilitate sau un contabil experimentat care ar putea sa ma ia la el in practica. Adresa mea de email este zaharciuc.diana@yahoo.ro.

Aceasta postare a fost editata de zaharciuc.diana: 21 March 2014 - 06:53 PM




#178 Mihai_Targoviste

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Targoviste, Dambovita

Postat 24 March 2014 - 12:49 PM

Buna ziua,

Ma numesc Mihai, am 29 de ani si sunt din Targoviste. Sunt absolvent al Facultatii de Stiinte Economice promotia 2007. De atunci am lucrat in principal in domeniul vanzarilor si asigurarilor. Anul acesta am absolvit un curs de perfectionare pentru ocupatia de contabil. Desi detin cunostinte teoretice imi lipseste experienta practica in acest domeniu. In acest sens as dori sa efectuez un stagiu de practica in domeniul contabilitatii, obiectivul fiind acela de a acumula cat mai multe cunostinte. In acelasi timp doresc sa fiu, la randul meu, de ajutor prin preluarea diferitelor sarcini. Precizez ca eu sunt din Targoviste, dar sunt dispus sa ma deplasez si in orase invecinate (Pitesti, Ploiesti, Bucuresti). Adresa de email la care pot fi contactat este mihai1311@yahoo.com.

Va multumesc.



#179 mariusro

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 12 May 2014 - 08:41 PM

Buna!

Sa inveti trebuie sa citesti multa legislatie,si sa incepi sa practici pe un program de contabilitate, creeandu-ti scenarii cu diferite inregistrari/situatii/sume/, sa creezi rapoarte pe diverse segmente precum si sa scoti declaratii pe datele introduse in program.

Bafta! si spor la practica...



#180 andraradu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 12 June 2014 - 11:08 AM

Buna ziua,
Ma numesc Andra. Sunt din Constanta. Am terminat CIG in 2011, am minime cunostiinte de contabilitate primara, dar nu am experienta. In prezent am un loc de munca care nu are nimic de a face cu profesia de contabil (sunt traducator autorizat). Daca e cineva dornic sa ma ajute astept un mail la andra20061984@gmail.com. Va multumesc!






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL