Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
cerere de practica / mentor / indrumator - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 7

Salt la continut


cerere de practica / mentor / indrumator

practica contabil buna seara! practica contabilitate stagiu practica ramnicu valcea
205 replies to this topic

#121 Cazan Mihaela Daniela

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 11 March 2012 - 11:14 AM

Studenta anul 2 contabilitate, Galati, doresc sa fac practica(voluntariat) la firme.
kellis_21@yahoo.com



#122 tikky11

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 19 March 2012 - 04:28 PM

Buna ziua.
Ca multi altii si eu sunt la inceput de drum in descifrarea contabilitatii si am nevoie de ajutor. Teoretic am notiunile de baza, dar practica lasa de dorit. Sunt din Bucuresti si lucrez de un an la o firma pe parte de facturare, inregistrare nir-uri, stocuri, dar as vrea sa merg mai departe, sa invat cat mai mult.

Aceasta postare a fost editata de tikky11: 19 March 2012 - 04:29 PM




#123 camelia86

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 19 April 2012 - 12:48 PM

Buna ziua. Sunt din Bucuresti si doresc sa practic contabilitatea. Am un job care nu ma solicita si as putea, la serviciu, sa fac acte pentru cineva dornic sa ma invete de la zero pentru ca nu am profesat absolut deloc. Am fost studenta la CIG si prind foarte repede. Mi-ar veni usor sa colaborez cu cineva din zonele Drumul Taberii, Ghencea, Militari, Gara. Sper sa fie cineva care are nevoie de ajutorul meu pentru ca si eu am nevoie de ajutorul dumneavoastra. Multumesc.



#124 Lacris

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 19 April 2012 - 01:20 PM

Buna ziua,

Am revenit cu rugamintea de a gasi un contabil f bun, cu rabdare, dornic sa impartaseasca si altora cunostintele legate de contabilitate din experienta sa.
Sunt din Iasi. Lucrez in contabilitate de multi ani, insa nu sunt multumita de cat am acumulat.
Doresc sa cunosc un contabil, un economist pe care sa-l ajut la evidenta contabila, in acest mod asimiland si invatand cat mai mult, chiar si contra cost sau alte colaborari pe teme contabile (part-time).
Multumesc.
Astept un raspuns, o zi buna tuturor!



#125 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 03 May 2012 - 11:07 AM

acest topic NU este destinat cererilor de angajare / job !!!!
pe asa ceva exista o alta sectiune "Anunturi", cu buton de acces in bara superioara a forumului !

daca tot nu va uitati cu atentie pe pagina de start :sad: , daca nu folositi fct de cautare :sad: , atunci cititi cu atentie macar titlul topicului in care vreti sa postati - asta pt a sti daca mesajul vostru se incadreaza sau nu in tematica respectiva !!

mai, oameni buni ... toti contabilii de aici sunteti cel putin absolventi de liceu si-i rusinica maaaare sa nu fiti in stare a va incadra corect mesajele in capitolele / topicele/ locurile corespunzatoare din forum !!
in plus, ce impresie credeti ca isi face un eventual angajator cand vede ca solicitantul postului de contabil - desi are cel putin studii medii - nu reuseste sa puna triunghiul in casuta triunghiulara, patratul - in casuta patrata ... ?? credeti voi ca-l mai angajeaza pe acel solicitant ?? ca demersul / cererea lui mai are vreo sansa de izbanda ??

acum, sincer ... :blink2: si fara suparare !

toate mesajele cu cerereri de angajare au fost sterse de aici !! va invit sa vi le postati in locurile destinate unor astfel de cereri.



#126 Mariana Antohi

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 03 May 2012 - 05:17 PM

Buna ziua.Sunt din Bucuresti,lucrez la o firma unde fac decat contabilitate primara,am facut si facultatea de CIG in dorinta de a invata cat mai multe.As dori sa colaborez cu un contabil de la care as putea sa invat ,oferind servicii de voluntariat.
mariana.antohi@yahoo.com



#127 Vikktoris

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 23 May 2012 - 07:48 AM

Buna,
Am terminat contabilitate la ASE, lucrez la o firma (contabilitate primara) si vreau sa invat mai mult (sarcinile in cadrul firmei fiindu-mi limitate). Mentionez ca sunt din Galati.
Astept un raspuns de la cei care sunt dispusi sa-mi dea o mana de ajutor.(vikktoris@yahoo.com)
Va multumesc!



#128 mihaela_truta

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 31 July 2012 - 05:41 PM

Buna ziua,

Ma numesc Mihaela Claudia Truta si sunt studenta la Universitatea Hyperion din Bucuresti in cadrul facultatii de Contabilitate si Informatica de Gestiune. Tocmai am terminat anul 2 si sunt in procesul de cautare al unui mentor/indrumator pt. a face practica. Mentionez ca in cadrul facultatii am beneficiat de o bursa de merit. Sunt o persoana sincera, prietenoasa, rabdatoare si foarte dornica sa invete. Pe cont propriu, am invatat si o parte din operatiunile de baza din programul de contabilitate SAGA insa trebuie sa mentionez ca nu simt ca il stapanesc pe deplin. Nu aspir sa fiu platita ci doar sa invat deoarece doresc sa fac cariera in contabilitate. Daca exista o persoana interesata, pot garanta ca nu voi dezamagi. Pot fi contactata prin e-mail pe adresa inregistrata pe acest cont ( mihaela_leutz[at]yahoo.com ) sau prin PM pe acest forum.

Va multumesc!



#129 CorinDia

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bacau

Postat 02 August 2012 - 02:20 PM

Absolvent CIG 2007 Iasi si Scoala Postuniversitara-Contabilitate si Audit Iasi 2009 lucrez de 5 ani in domeniul bancar si doresc sa revin in contabilitate.
Sunt o persoana serioasa,muncitoare,din orasul Bacau si doresc sa invat contabilitate in practica.

Aceasta postare a fost editata de CorinDia: 02 August 2012 - 02:21 PM




#130 beji.virgi

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 15 August 2012 - 09:13 PM

Buna ziua

As dori ca multi altii sa fac practica in contabilitate. Daca este cineva care doireste sa ma ajute rog sa-mi scrie pe mail. virgil.bejinariu@gmail.com

Aceasta postare a fost editata de beji.virgi: 15 August 2012 - 09:14 PM




#131 krisfloor

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 28 August 2012 - 09:34 PM

Sunt din Pitesti si as dori sa fac practica pe langa un cabinet,contabil particular sau oricare persoana care are experienta dar mai ales bunatatea de a o impartasi si altora.
Precizez ca am cunostinte minime de contabilitate primara si as vrea sa invat mai mult.
Astept o oferta pe adresa de email:kristin0970@yahoo.com
Multumesc anticipat




#132 Fell Rfm

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Doresc sa invat cat mai mult in domeniul contabil si sa lucrez in acest domeniu.

Postat 04 October 2012 - 03:48 PM

Buna ziua!Sunt studenta la CONTABILITATE SI INFORMATICA DE GESTIUNE- ASE, anul 3 si as dori sa fac practica in contabilitate. (fely_hy@yahoo.com)

Aceasta postare a fost editata de Fell Rfm: 04 October 2012 - 03:52 PM




#133 iulia chis

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 01 November 2012 - 10:23 AM

Buna ziua,
Am terminat anul acesta CIG la Cluj si as vrea sa fac contabilitate,dar nu stiu de unde sa incep.As vrea sa fac practica la o firma sau pe langa un contabil experimentat...daca este cineva din Bacau si poate sa ma ajute il rog sa ma contacteze la adresa de mail iuliachis009@gmail.com



#134 hogea

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 10 December 2012 - 05:53 PM

Buna seara.
Sunt din Piatra Neamt, am o licenta in economie si imi doresc foarte mult sa imi gasesc un job in contabilitate.
Dar, mai intai de toate, trebuie sa deprind bine tainele acestei meserii. Si cum altfel decat facand practica intr-o firma de contabilitate sau cu ajutorul unui contabil.

Daca este cineva interesat sa ma ajute ii multumesc anticipat si ma poate contacta la adresa elenahogea73@yahoo.com.



#135 Flavia89

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 21 January 2013 - 05:53 PM

Buna ziua.

Ma numesc Flavia, sunt din Cluj si in 2012 am terminat Contabilitate si Informatica de Gestiune, linia engleza (la FSEGA). Mi-as dori sa pot invata cat mai multe si sa fac practica in acest domeniu, motiv pentru care rog un contabil cu experienta si disponibilitatea de a ma ajuta sa ma contacteze la adresa de mail flavi_blue89@yahoo.com



#136 elamirela

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 23 January 2013 - 03:23 PM

Buna ziua,

Sunt din Bucuresti, am absolvit facultatea de Contabilitate si Informatica de gestiune, insa nu am avut sansa pana acum sa lucrez contabilitate, desi imi doresc acest lucru extrem de mult.

Ma ofer sa lucrez, alaturi de un contabil cu experienta, fara a fi platita. Daca (mai) exista cineva care are timp, rabdare, disponibilitate, va rog scrieti-mi la adresa elaivan@gmail.com. Va multumesc tuturor.



#137 cosmina 444

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 01 February 2013 - 12:32 PM

buna! sunt in anul trei la FEAA,specializarea contabilitate si informatica de gestiune,sunt de parere k degeaba te straduiesti sa iei examenele cu zece,si degeaba inveti teoria dak nu ai idee cum se completeaza toate documentele si ce inseamna contabilitate in adevaratul sens al cuvantului. mi-asi dori sa fac practica intr-o firma si sa invat tot ce tine de contabilitate ,sa am un mentor care sa imi explice totul si sa imi ofere putina intelegere din partea lui. sunt dispusa sa fac practica in orice moment,am uitat sa specific k sunt din craiova,iar adresa mea de mail este urmatoare:gavrila_cosmina@yahoo.com



#138 victoria s

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 04 February 2013 - 04:18 PM

Ma numesc Victoria, am absolvit o facultate cu profil contabilitate in Chisinau si un curs de contabilitate in Bucuresti. Ma ofer voluntara la o firma de contabilitate din Bucuresti
vica.victoria@yahoo.com Va multumesc

Aceasta postare a fost editata de victoria s: 04 February 2013 - 04:26 PM




#139 mocanu ancuta

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 05 February 2013 - 09:33 PM

Buna seara,

Ma numesc Mocanu Elena,am terminat facultatea de Contabilitate si informatica de gestiune si doresc sa fac practica la o firma de contabilitate sau alaturi de un contabil.
Locuiesc in Bucuresti,iar daca este cineva dispus sa ma ajute adresa mea de mail este urmatoarea:ancutza_elena22@yahoo.com

Va multumesc anticipat



#140 onuttza

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 12 February 2013 - 11:17 AM

Buna,
am terminat FEAA, specializarea Contabilitate si Informatica de Gestiune si Studii aprofundate Audit si Management Contabil, lucrez de 6 ani ca si economist, insa am avut doar responsabilitati de contabilitate primara si mi-as dori sa invat mai mult. Sunt din Iasi si pot fi contactata pe email anca_antoci@yahoo.com.






Similar Topics Collapse

3 useri citesc topicul

0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL