Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
cerere de practica / mentor / indrumator - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 4

Salt la continut


cerere de practica / mentor / indrumator

practica contabil buna seara! practica contabilitate stagiu practica ramnicu valcea
205 replies to this topic

#61 Guest_geanina12_*

  • Guests

Postat 08 October 2010 - 12:13 PM

Buna ziua.
Momentan am loc de munca dar pe la mijlocul lunii noiembrie datorita restructurarii/reoarganizarii se renunta la oameni. Am terminat Fac. de Stiinte Ec. din Galati,
dar am lucrat mai mult pe calculator, contabilitate primara ... Vin cu rugamintea de a face practica pe langa cineva care lucreaza efectiv in contabilitate, ca sa invat
si daca e posibil sa ma angajez in viitor. Va multumesc. jannin79@yahoo.com; 0742533364



#62 Laur28

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 25 October 2010 - 12:11 AM

Salut, Laurentiu ma numesc sunt din Bucuresti si am 28 ani. Am terminat ASE Comert+ Master: Administrarea afacerilor comerciale, am lucrat ceva contabilitate primara iar de un an si ceva somer... Caut un colac de salvare daca se poate spune asa, mai exact o persoana sau firma din bucuresti care ma poate invata practic tot ce am nevoie pentru a deveni un contabil autorizat( banuiesc ca aceasta este urmatoarea treapta in cariera mea) in schimb ofer ore de munca gratis nu imi place sa raman dator:)




#63 Laur28

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 25 October 2010 - 12:26 AM

Contact: dafin@mail.com



#64 oana1510

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 27 October 2010 - 02:03 PM

Am o mare rugăminte la voi. Cine ma poate ajuta si pe mine. Am terminat anul acesta maserul în contabilitate și as vrea sa fac un stagiu de voluntariat sa învăt sa fac declaratii si toate cele. Va rog mult. Mentionez ca sunt din Iasi.



#65 Diana_89

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 05 November 2010 - 11:49 PM

Sunt studenta in Cluj-Napoca la Facultatea de Stiinte Economice si Gestiunea Afacerilor in cadrul sectiei de Contabilitate si Informatica de Gestiune anul 3 de studiu.
Doresc sa iua parte la un internship neplatit in cadrul unei firme de contabilitate sau la un contabil particular pentru a deprinde abilitati practice , sunt deschisa sa invat dar sa si realizez lucrari practice.

Cu deosebita consideratie
Diana Spac



#66 Diana_89

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 06 November 2010 - 01:54 PM

Vezi postareaDiana_89, la Nov 5 2010, 11:49 PM, a spus:

Sunt studenta in Cluj-Napoca la Facultatea de Stiinte Economice si Gestiunea Afacerilor in cadrul sectiei de Contabilitate si Informatica de Gestiune anul 3 de studiu.
Doresc sa iua parte la un internship neplatit in cadrul unei firme de contabilitate sau la un contabil particular pentru a deprinde abilitati practice , sunt deschisa sa invat dar sa si realizez lucrari practice.

Cu deosebita consideratie
Diana Spac
Adresa de email Spac_Diana@yahoo.com



#67 emmad

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 10 November 2010 - 07:26 PM

Vezi postareastroetania, la Jan 12 2009, 09:57 PM, a spus:

buna,
sper sa nu fiu sanctionata pentru ca am creat acest topic nou dar sincer nu stiam unde sa ma adresez!
am o mare rugaminte catre toti membri acestui forum in special celor din constanta:as dori sa fac practica pe langa un cabinet,contabil particular sau oricare persoana care are experienta dar mai ales bunatatea de a o impartasi si altora .
precizez ca am cunostinte minime de contabilitate primara si as vrea sa invat mai mult.
chiar ma mir ca nu s a creat pana acum un astfel de proiect ,dar niciodata nu e prea tarziu!
astept o oferta pe adresa de email:stroetatiana@yahoo.com
multumesc anticipat




#68 emmad

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 10 November 2010 - 07:41 PM

Buna seara
Imi pare sincer rau ca nu m-am gandit pana acum sa vin in ajutorul celor care au nevoie de contabili cu experienta.Stiu cu ce probleme va confruntati cand iesiti de pe bancile facultati.Urmaresc de foarte mult timp acest forum,cu mare interes.
Sant contabila cu experienta,daca aveti nevoie si santeti din Bucuresti puteti sa ma cautati.
email dobrescu_emma@yahoo.com
tel 0727888184
Cu stima
Contabil E.Dobrescu :thumbup:
PS.adevarul este ca ma descurc greu in schimb cu postatul pe forum



#69 pollux_

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 16 January 2011 - 03:00 PM

Buna ziua,
Sunt membru nou al acestui forum de aceea va rog sa-mi scuzati eventualele greseli pe care le voi face.Mentionez ca sunt un tanar in varsta de 28 de ani si sunt din Constanta si as dori sa-mi perfectionez cunostintele in domeniul contabilitatii.
Prin urmare as dori sa efectuez o perioada de practica in cadrul unui cabinet de contabilitate(ar fi ideal).
Lansez aceasta rugaminte persoanelor din Constanta.Va multumesc.

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 16 January 2011 - 03:17 PM




#70 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 16 January 2011 - 03:16 PM

@pollux,

citeste regulamentul acestui forum fiindca l-ai incalcat de la prima postare !

n-ai voie sa deschizi topic nou daca exista deja unul pe aceeasi tema, trebuie sa postezi in el !

nerespectarea repetata a regulamentului poate duce la suspendarea contului !

de asemenea, nu ai voie sa faci nici un fel de oferta/cerere contra cost !!! se considera reclama comerciala neautorizata si ti se suspenda pe loc dreptul de a posta !!

ti-am editat postul, eliminand partea incriminata, stii tu care.

ai avertisment public !

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 16 January 2011 - 03:18 PM




#71 ANDREEA MARIUT

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 27 January 2011 - 04:33 PM

BUNA ZIUA!
SUNT IN ULTIMUL AN LA FACULTATEA DE CONTABILITATE SI INFORMATICA DE GESTIUNE DIN TIMISOARA SI SPRE DISPERAREA MEA NU AM GASIT INCA O FIRMA LA CARE SA-MI FAC LUCRAREA DE LICENTA,STUDIUL APLICATIV,SI NICI PE CINEVA CARE SA MA INDRUME IN ACEST SENS.MI-AM ALES SI TEMA (ORGANIZAREA CONTABILITATII IN CADRUL UNEI SOCIETATI COMERCIALE) DAR DIN PACATE NU POT SA INCEP LUCRAREA FARA A STII PT CE SOCIETATE O SA FAC STUDIU.IMI DORESC SA-MI FAC PE BUNE LUCRAREA DE LICENTA SI DE ACEEA VA ROG SA MA AJUTATI.VA MULTUMESC...PENTRU RASPUNSURI PUTETI SA-MI SCRIETI PE ANDREEA.MARIUT@YAHOO.COM :thumbup:



#72 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 04 February 2011 - 10:06 AM

Citeaza

Otilia Alupei,

Ati primit acest mesaj, deoarece utilizatorul Andleea a raportat un topic sau un mesaj avand titlul de mai jos:

------------------------------------------------
Titlul Mesajului Raportat: cerere de practica / mentor / indrumator
------------------------------------------------

Link Direct la Mesaj: http://www.conta.ro/forum/index.php?showto...st&p=235611

------------------------------------------------
Mesajul Raportului:

Buna ziua, Doresc ca postarea mea de la Cereri Practica sa fie stearsa... In mod normal orice forum ar trebui sa aiba optiunea de a-si edita postarea, insa aici vad ca lipseste... Multumesc anticipat.
------------------------------------------------

Cu stima,
Echipa Forum 100% contabilitate - Conta.ro.
ti-am sters postarea, asa cum ai dorit :thumbup:
optiunea de editare exista si pe acest forum, ea se poate aplica in primele 10 minute de la postare si asta scrie in regulament, daca il citeai (cu atentie) stiai. in cazul in care acest lucru nu corespundea dorintelor tale, puteai renunta din start la inscriere, insa nu ai facut-o, prin urmare ai acceptat conditiile forumului, deci reprosurile ulterioare nu-si mai au rostul.

numai bine. :smile:



#73 Adrian T.

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 05 February 2011 - 06:38 PM

Buna ziua.
Numele meu este Adrian, am 39 de ani si sunt din Iasi.
Am terminat cursul de calificare in contabilitate organizat de fortele de munca Iasi.
Va rog, daca ma poate ajuta un contabil cu experienta sa ma primeasca pe langa el la un stagiu de practica/mentorat, sa ma contacteze pe adresa de e-mail adi.adrianis@yahoo.com.
Multumesc tare mult
Edit:
Imi cer scuze, eram la cereri practica/mentorat am vrut sa fac un post nou dar vad ca am deschis un nou topic.

Aceasta postare a fost editata de Adrian T.: 05 February 2011 - 06:44 PM




#74 saintromania

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 06 February 2011 - 12:44 PM

Buna ziua.Sunt din Iasi,am 44 de ani si am urmat 1 curs de contabilitate in urma cu 3 ani.Am gasit acest topic (foarte binevenit pentru cei lipsiti de experienta) si m-am gandit sa postez si eu rugamintea mea aici:doresc sa efectuez un stagiu de practica pe langa un contabil cu experienta.Mentionez ca sunt pensionat si sunt dispus la un program de 6 ore /zi,timp de 5-6 luni(daca va fi cazul se poate sta si mai mult de 8 ore).De asemeni,sunt deschis oricaror sugestii propuse.Pot fi contactat la adresa de email : saintromania@yahoo.com .Multumesc anticipat.

Aceasta postare a fost editata de saintromania: 06 February 2011 - 12:53 PM




#75 RAZVAN MURES

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 10 February 2011 - 12:46 PM

Buna ziua

Sunt din Tg-Mures, am 23 de ani si am terminat liceul economic profilul Contabilitate si Facultatea de stiinte economice, Specializarea Finante Banci.
Doresc sa invat contabilitate referitor la partea practica si nu am de la cine sa invat. Sunt disponibil sa fac voluntariat/practica la o firma de contabilitate .
Astept propuneri pe adresa mea de e-mail:razvan_vld@yahoo.com
Multumesc anticipat



#76 alexa_07wrn

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 14 February 2011 - 07:17 PM

Vezi postareavmvvv, la Dec 15 2010, 02:01 AM, a spus:

Practica de specialitate pentru studenti si persoane interesate (din Constanta) de perfectionarea cunostintelor financiar-contabile, resurse umane, informatica.

Doritorii ma pot contacta pe PM

Buna ziua .
Eu sunt noua pe aici si sper sa fi inteles bine.Sunt din Constanta am 33 ani si am terminat facultatea de contabilitate si as dori sa fac practica de specialitate.Nu am inteles exact cum pot lua legatura cu d-voastra.Adresa mea de e-mail e alexa_07wrn@yahoo.com.
Sper sa vedeti acest mesaj si sa ma contactati.Va mltumesc anticipat.



#77 mady90

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 48 Postari:

Postat 20 February 2011 - 08:15 PM

Buna ziua!
Sunt in ultimul an la Contab si inf de gestiune. Sunt din Buzau si voiam sa intreb daca se ofera cineva sa ma primeasca in practica, fara remuneratie- logic, doar sa mai prind si eu putina indemanare si sa am un suport real in activitatea pe care as dori sa o desfasor! Mentionez ca am 40 de ani, detin afacerea mea, deci nu caut un serviciu, dar mi-ar placea sa profesez ceea ce am invatat de placere, la batranete, caci la baza sunt ing chimist! :thumbup:



#78 euridice

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 12 April 2011 - 10:58 PM

Buna, Sunt din Arad, am terminat CIG si ma ofer ucenic pe langa un CONTABIL care este dispus sa ofere din experienta sa unui elev constiincios.Va multumesc. Adresa mea de mail este euridice_hera@yahoo.com

Aceasta postare a fost editata de euridice: 12 April 2011 - 11:01 PM




#79 aissa227

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 19 May 2011 - 08:24 PM

BUNA ZIUA!
SUNT IN ULTIMUL AN LA FACULTATEA DE CONTABILITATE SI INFORMATICA DE GESTIUNE DIN TIMISOARA SI SPRE DISPERAREA MEA NU AM GASIT INCA O FIRMA LA CARE SA-MI FAC LUCRAREA DE LICENTA,STUDIUL APLICATIV,SI NICI PE CINEVA CARE SA MA INDRUME IN ACEST SENS.MI-AM ALES SI TEMA (CONTABILITATEA DECONTARILOR CU BUGETUL STATULUI),DAR DIN PACATE NU POT SA INCEP LUCRAREA FARA A AVEA O SOCIETATE PT CARE SA FAC STUDIUL.IMI DORESC SA-MI FAC PE BUNE LUCRAREA DE LICENTA SI DE ACEEA VA ROG DACA PUTETI SA MA AJUTATI.VA MULTUMESC...PENTRU RASPUNSURI PUTETI SA-MI SCRIETI PE just_me2017@yahoo.com



#80 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 20 May 2011 - 11:51 PM

In primul rand numai scrie integral cu majuscule, ca e acelasi lucru cu a tipa la noi ( si cum de regula sumtem stresati cu munca si legislatia in schimbare ........................... ), s-ar putea ca postarea dumneavoastra sa nu fie citita.






Similar Topics Collapse

5 useri citesc topicul

0 membri, 5 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL