Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
promovare pe post de conducere - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

promovare pe post de conducere

2 replies to this topic

#1 sofia1975

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 143 Postari:

Postat 04 February 2009 - 06:58 PM

as dori sa ma lamuriti
la o primarie alaturata s-a facut o promovare a unui functionar public pe un post de sef serviciu>Toate bune si frumoase dar eu nu am inteles de la prietena mea care mi-a povestit cum de s-a facut cu o conditie aceea de avea un tip de master atata timp cat legea prevede sau...sau ..sau adica master in adm.publica,si inca ceva...numai stiu sigur acum.
exista undeva specificat ca ordonatorul principal de credite oate sa impuna un anumit tip de master...nu ingradeste posibilitatea altora de a participa?



#2 ovidiu_adrian79

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 256 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:VASLUI

Postat 05 February 2009 - 09:18 AM

E vorba de Statutul functionarilor publici- acolo sunt descrise conditiile de ocupare a posturilor dar si in H.G 611/2008-pentru aprobarea normelor privind organizarea si dezvoltarea carierei functionarilor publici. De obicei, una din conditii e ca masterul sa fie ori in administratia publica locala, ori in specialitatea postului scos la concurs. Si da ordonatorul principal de credite stabileste bibliografia si conditiile (pe langa cele obigatorii prevazute de normativele in vigoare) ocuparii unui post.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 07 February 2009 - 03:04 PM
citare mesaj anterior




#3 sofia1975

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 143 Postari:

Postat 09 February 2009 - 08:04 PM

[mda am inteles...insa fiindca ea a fost foarte suparata pentru ca au fost trei pers care puteau sa participe si nu au avut posib,pt ca s-a facut pe ascuns(adica nimeni nu a stiut pana in ziua concursului)...am discutat si putin sa vedem despre ce e vorba>am vazut lehgea nr.188,si actul norm 611.dar nu scrie nicaieri ca poti face discriminare si ca ordonatorul princpila de credite poate pune niste conditii specifice .Eu cred ca ele aveau dreptul sa participe asa cum prevede legea.Chiar tu ai spus ca tb sa aiba master...ori...ori






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL