Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
PFA cu norma de venit, fara TVA - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


PFA cu norma de venit, fara TVA


20 replies to this topic

#21 cv9dolj61

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 04 February 2012 - 09:31 AM

Buna, am PFA activitate Agricultura CAEN 0113 . Pentru a scapa de contabilitate am ales varianat taxa pe profit la norma de venit dar cei de la fisc din comoditate ma indruma spre contabilitate simpla in sistem real. Scurt ISTORIC PFA- am luat fonduri europene prin masura 141si asa am fost obligat sa imi fac PFA. Mentionez ca ma aflu intr-o zona geografica ZDS ( zona seminificativ defavorizata) unde norma de venit este de 39% din norma pe tara) desi am citit codul fiscal nu ma regasesc in baza te impozitre, doar ART 71 la 74 cod fiscal zice ceva referire la agricultura, dar nu ma rergasesc nici acolo deoarece in ART 71 se vorbeste de zona protejata (sera) sau irigata, ceea ce la mine nu-i cazul...va multuimesc pt rabdare si intelegere....ce ma indrumati sa fac?






Similar Topics Collapse

3 useri citesc topicul

0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL