Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
reparare Revisal - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


reparare Revisal


2 replies to this topic

#1 pav

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 173 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 23 November 2010 - 08:37 AM

Buna dimineata,

Am rugamintea, daca cineva ma poate ajuta cu repararea REVISAL-ului.
s-a intamplat asa: - salariati angajati cu carte de munca declarati la itm, pe parcurs, unul cate unul a plecat , dar persoana care a fost inainte nu a vrut sa dea nici baza de date si nici parola. Am obtinut o noua parola, dar am introdus inca odata angajatii si s-au dublat, intre timp au plecat, dar in continuare figureaza ca si activi, cum pot sa sterg dublura??

Cineva a postat mai demult o metoda super buna, dar nu a spus pana la capat, o anexez si poate sa o completeze cineva care stie mai mult.

multumesc

Fisiere atasate





#2 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 25 November 2010 - 12:24 AM

Eu am avut un caz similar dar nu am folosit metoda de mai sus, deci nu stiu daca este buna sau nu, poate alti colegi vor spune.
Am mai postat pe Forum dar nu mai stiu acum unde, ideea este ca programatorul de la ITM mi-a spus ca singura metoda in cazul inreg. duble este sa fac desfacerea ct. de munca pentru persoana respectiva (cu data angajarii) in REVISAL iar la explicatii sa scriu "inregistrare eronata " sau asa ceva si vad ca a functionat dupa trimiterea REVISAL-ului. Atentie la toate datele angajatilor care exista in REVISAL, depuse si care trebuie corectate, trebuie sa le lucrezi cu datele existente in REVISAL-ul trimis de vechea contabila, in cazul meu era diferit numarul ct. de munca, de aceea s-a dublat si am facut incetarea la cel gresit.

Aceasta postare a fost editata de Dana42: 25 November 2010 - 12:26 AM

Dana




#3 pav

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 173 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 26 November 2010 - 08:51 AM

[quote name='Dana42' date='Nov 25 2010, 02:24 AM' post='233514']


multumesc mult DANA :thumbup:






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL