Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Diploma ACCA - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


Diploma ACCA

34 replies to this topic

#21 dina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 11 November 2005 - 08:55 AM

multumesc tuturor.



#22 dina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 11 November 2005 - 08:57 AM

multumesc.Nu am vrut sa fiu nepoliticoasa.




#23 carmeng

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 134 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 11 November 2005 - 05:19 PM

Lorenzo, te credeam om serios, ce glume sunt astea... cu kk....? :shock: :oops: :lol:



#24 lorenzo

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Arad

Postat 23 November 2005 - 05:49 AM

Mesajul a fost postat initial la categoria "Mijloace fixe & materiale de natura obiectelor de inventar".
Daca cineva poate sa-mi demonstreze legatura dintre continutul mesajului si titlul forumului unde a fost postat, dau o bere.
Apoi, pot si eu sa intreb daca cineva a facut ipi.
Si n-am sa ma supar daca mi se va raspunde ca toata lumea face pipi.
Cand folosesti acronime, de obicei faci efortul sa folosesti majuscule.
Ideal ar fi sa dai denumirea completa ca sa inteleaga toata lumea ce vrei, adica faptul ca vrei sa stii daca exista persoane care au facut cursuri organizate de Association of Chartered Certified Accountants.
De altfel, persoana initiatoare a mesajului a perseverat si in alt forum, dovedind ca nu stie sa caute intr-un site ceea ce o intereseaza.
Ideea replicii mele este una foarte simpla: cum pui intrebarea, asa primesti si raspunsul...de la mine.



#25 rucsandra

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 174 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 23 November 2005 - 10:09 PM

oanag a spus:

Lorenzo, ai cam dat-o'n bara :smt003
Adevarul e ca nici eu nu stiam ce inseamna acca.

lorenzo stia foooaaarte bine despre ce era vorba...

http://www.conta.ro/...p?p=50604#50604

da vorba lui, la asa o intrebare..., si a II a oara... :cry:



#26 oanag

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 179 Postari:

Postat 24 November 2005 - 11:05 PM

Nu contest valoarea profesionala a lui Lorenzo. E printre putinii care dau raspunsuri complete si corecte insotite de texte si argumente legale.
M-a amuzat raspunsul lui, atata tot. :wink:



#27 ARMATAS

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 67 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI& FOCSANI

Postat 05 December 2005 - 12:52 AM

Buna- vreau sa stiu daca se pot sustine examenele ACCA fara sa participi la cursuri si daca da, cat costa sustinerea lor.



#28 aimmee

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 38 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 25 January 2006 - 10:14 PM

de sustinut, da, se pot sustine daca platesti taxa anuala si taxa de examinare. mai multe detalii gasesti pe site-ul lor. o porblema poate fi sa le treci dar nu este imposibil, chiar si fara cursuri. Dar, sunt grele, chiar foarte grele. Nu se compara cu examenele pe care l edai in romania nici ca mod de organizare a materiei, nici ca grad de dificultate, niici ca timing. Si mai este o problema: limba engleza!
bafta



#29 ARMATAS

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 67 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI& FOCSANI

Postat 30 January 2006 - 04:05 PM

mltam mult



#30 adi5000

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:

Postat 30 January 2006 - 06:37 PM

daca vrei orice fel de informatii intreba-ma pe mine, sunt student acolo si am dat si cateva examene la Bucuresti



#31 aimmee

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 38 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 04 February 2006 - 11:48 PM

cu placere
cum spunea si adi5000, daca mai ai intrebari don't hesitate to contact us



#32 IrinucaR

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 40 Postari:
  • Location:Sir

Postat 27 February 2006 - 09:07 PM

dan popa a spus:

Am facut eu un calcul aproximativ, si toate cursurile - cu profesori adica - (+suport, carti) + taxe examene + taxe anuale, pentru o durata de 4 ani te duce undeva pe la 6000 EUR, pentru 14 examene.

Oricum, depinde si cine ti le plateste, daca ti le plateste firma si sunteti mai multi se pot obtine discounturi :).


:shock: :shock: :shock: caaat???? am intrat pe pagina Irecsonului, iar suma totala pentru Professional Scheme este de 1.325 GBP.... cum ai ajuns tu la 6.ooo :?: :?: :?: :?:



#33 dan popa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 156 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 02 March 2006 - 02:40 AM

Hehe, nu te lua dupa reclame. Doar taxele pentru examene sunt 1000 GBP.
Daca adaugi cursurile si cartile si stii sa te descurci ajungi pe la suma pe care am dat-o eu.



#34 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 10 March 2006 - 02:57 PM

va rog sa ma credeti ca, la un subiect asa de serios, deosebitul simt al umorului etalat de lorenzo m-a facut sa rad cu lacrimi !! :smt044
va jur ca nu as fi fost in stare sa fac asocierea acca = caca si ipi = pipi :lol: :lol: , dar ma bucur mult sa vad ca se poate face. lorenzo, ai fost mortal ! =D>



#35 ana lugojana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 45 Postari:

Postat 02 November 2012 - 08:10 PM

Buna seara tuturor. Sunt o persoana care a incercat sa dea examenul de IFRS cu ACCA. Invatati din subiectele rezolvate pe siteul ACCA. Este mai sigur pentru ca la cursuri (scumpe) nu se dau explicatii prea multe datorita timpului scurt si materiei de acoperit. Limba engleza cursiv, profesorul vorbeste glumind printre randuri. Ai posibilitatea sa vizionezi de acasa online cursul la care ai participat. Tuitor the EXP GROUP. Depinde de la persoana la persoana cum se acomodeaza. Eu am abordat toate subiectele de examen invatand singura. Totusi, incercati sa stiti IFRS urile in romana si apoi in engleza. Cu Dumnezeu inainte!






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL