Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
infiintarea popririi - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


infiintarea popririi


1 reply to this topic

#1 danae

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 951 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 04 August 2009 - 03:20 PM

am primit o adresa de infiintare a popririi prin care mi se spune ca trebuie sa virez in conturile de trezorerie indicate tot ce datorez furnizorului meu X pentru care ei au titluri executorii. ei sunt administratia financiara pt ca datoriile sunt tva si imp pe profit

problema mea e ca eu nu am nicio datorie fata de acel furnizori, toate facturile fiind achitate

scrie ca pot contesta la judecatorie

cum se face asta?
si ce mai pot sa fac pt ca nu vreau sa-mi blocheze cat mai am in cont (dupa ce am platit minimul lui pogea si toti furnizorii)

a mai patit cineva asa ceva?

Aceasta postare a fost editata de danae: 04 August 2009 - 03:22 PM




#2 leu50

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 Postari:

Postat 05 August 2009 - 09:33 AM

Da au mai patit, dar nu iti face probleme pentru societate pentru ca poprirea este pentru societatea respectiva si te obliga ca toate sumele pe care le are sau le platesti societatii (daca ai de plata) esti obligata sa le platesti la trezorerie. Poprirea nu este pentru conturile tale ci ale soietatii deitoare.







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL