Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
monografie obtinere oua ecologice - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

monografie obtinere oua ecologice

4 replies to this topic

#1 steluta_pet@yahoo.com

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 27 Postari:
  • Location:pitesti

Postat 16 November 2009 - 04:20 PM

Buna ziua,

Am o maaaare nedumerire:imi poate arata cineva o monografie pentru obtinerea oualelor ecologice?Nu vindem pasari, doar oua si nu stiu ce inregistrari se fac. :pullhair:

Multumesc anticipat,
Steluta



#2 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 16 November 2009 - 10:45 PM

Cum oua ecologice ?
Ca sincer inca nu am auzit de oua ecologice .
devin gainile ecologice sau cum ?




#3 steluta_pet@yahoo.com

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 27 Postari:
  • Location:pitesti

Postat 17 November 2009 - 09:18 AM

Pasarile sunt hranite cu porumb, grau bio.Sunt din import, din Germania.Nu li se da nici un fel de tarate sau eu stiu ce anume ca sa oua.De asta spun ca sunt ecologice, la fel ca si legumele(ex rosii) care sunt tinute in sere, fara poluanti, fara ingrasaminte.
Deci, ma puteti ajuta?
Multumesc

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 09 April 2010 - 12:12 AM




#4 VIVI1968

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 256 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:constanta
  • Interests:mai multa informare si comunicare

Postat 17 November 2009 - 03:20 PM

Nu cred ca are vreo importanta daca sunt ecologice sau nu.Inregistrarile sunt aceleasi ca pentru orice contabilitate pentru cresterea animalelor si pasarilor.
vivi



#5 steluta_pet@yahoo.com

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 27 Postari:
  • Location:pitesti

Postat 17 November 2009 - 03:39 PM

In regula si care sunt acele inregistrari, va rog?
Pasarile, furajele(porumbul,etc), ouale cum le inregistrez si ce alte operatiuni mai sunt la o ferma de pasari?
Multumesc
Steluta

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 09 April 2010 - 12:13 AM







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL