Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
model contract individual de munca - valabil pana la 30.04.2011 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


model contract individual de munca - valabil pana la 30.04.2011

5 replies to this topic

#1 mihaci

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 493 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 03 March 2010 - 04:39 PM

Va rog, poate atasa cineva un model de contract individual de munca? unul care sa fie acceptat de ITM Bucuresti. Multumesc

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 17 May 2011 - 03:15 PM
editare titlu topic




#2 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 05 March 2010 - 10:39 AM

ai dat "cautare" macar pe google sau la itm...




#3 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 06 March 2010 - 11:13 AM

sunt MULTE linkuri cu modele, insa tre' sa stea cineva care a depus CIM de curand la ITMB sa vada daca vreunul din modele se potriveste f bine cu cel depus deja.

am vrut sa-i dau formularul meu in word, dar eu nu am avut ctr. noi in ultimul an. desi cred ca a ramas acelasi formular, n-as vrea sa induc in eroare mai ales ca-i o probleme spinoasa.

am cautat si pe forum si ... tot nu am gasit, nu pot sa cred ca nu exista - probabil docum. e pitit intr-un mesaj si nu am gasit eu cel mai potrivit cuvant de cautare, n-am avut destula rabdare si mai ales timp sa scotocesc.

nici pe site-ul ITM nu am gasit formularul, o fi existand, dar eu nu l-am dibuit :smile: , acela era 100% sigur...



#4 andruscka

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 06 March 2010 - 11:44 PM

In ianuarie am folosit acest model de contract si nu am avut probleme la ITM.
Oare s-a schimbat modelul? :smile:

Fisiere atasate





#5 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 07 March 2010 - 12:31 PM

nu, nu ... nu zic ca s-a schimbat, nu despre asta e vb, ci doar ca nu stiam eu daca s-a mai schimbat ceva de acum un an si n-am vrut sa-i dau un formular care paote nu mai era valabil... a fost doar o temere, o prudenta a mea fiindca daca formularul pe care il am nu mai era valabil, atunci @mihaci se ducea la ITM cu documente invalide si ce-i acolo ... doar stiti ce cozi sunt si cat timp se pierde, iar ca sa ajungi la ghiseu si sa nu-ti primeasca ctr, e de vise rele ... asa ca de asta ziceam ce ziceam in mesajul anterior.

:thumbup:

multumim frumos, andruska :smile: , ai fost de mare ajutor , sincer !



#6 ela-ana

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 22 January 2011 - 03:58 PM

In contractul individual de munca, forularul inca valabil la:

Citeaza

2. Activitatea prestată se desfășoară în condiții normale/deosebite/speciale de muncă, potrivit Legii nr. 19/2000 privind sistemul public de pensii și alte drepturi de asigurări sociale, cu modificările și completările ulterioare.
se modifica cu legea 263/2010 ?


Citeaza

N. Dispoziții finale
Prevederile prezentului contract individual de muncă se completează cu dispozițiile Legii nr. 53/2003 - Codul muncii și ale contractului colectiv de muncă aplicabil
încheiat la nivelul angajatorului/grupului de angajatori/ramurii/național, înregistrat sub nr.2895/ 2006 la Direcția generală de muncă și solidaritate socială a județului/municipiului ........................... /Ministerul Muncii și Solidarității Sociale.
nu mai scriem nimic, avand in vedere ca 2895/2006 si-a incetat aplicabiluitatea si noul CCMN inca nu a fost publicat?

Aceasta postare a fost editata de ela-ana: 22 January 2011 - 04:03 PM







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL