Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
institutul de statistica - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


institutul de statistica

29 replies to this topic

#21 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 23 September 2005 - 10:30 PM

am patit-o si eu acum 3 ani.
era un stres. luna de luna trebuia sa le spun cat am cumparat si cat am vandut... :cry:



#22 leea

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 52 Postari:

Postat 03 October 2005 - 12:07 PM

Nu cred ca are vreo legatura cifra de afaceri.ptr ca mie mi au trimis si la o micro cu cifra mica.
ma terorizeaza de vreo doi ani cu cifra de afaceri din luna si nr de salariati, taxe pe salarii.iar la sf de an vor un fel de bilant in format de al lor plus alte formulare.
m am certat cu ei dar degeaba, ma ameninta cu amenda




#23 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 03 October 2005 - 12:44 PM

la fel ma ameninta si pe mine. amenda! amenda!



#24 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 23 April 2006 - 03:22 PM

" - Serviciile de statistica oficiala sunt autorizate sa solicite si sa obtina gratuit datele si informatiile statistice de la toate pf si pj care se afla si detin capital sub orice forma sau desfasoara o activitate de orice fel pe teritoriul RO
- Constituie contraventii si se sanctioneaza cu amenda de la 1000 lei la 5000 lei, urmatoarele fapte: refuzul sau intarzierea din culpa a transmiterii datelor statistice solicitate, refuzul de a prezenta persoanelor autorizate de catre conducerea serviciilor de statistica oficiala documentele si evidentele necesare verificarii datelor statistice, comunicarea de date eronate sau incomplete......"

da, se invarte in jurul problemei dar nu scrie concret ca noi trebuie sa completam formularul, insa scrie ca formularul trebuie trimis la INS pana la .....

Este clar ca nu am sa trimit formularul la timp ptr. ca nu am cum. Cat timp ma tolereaza? A platit cineva amenda?



#25 Keke

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 122 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 23 April 2006 - 08:00 PM

Amenda nu am platit, dar am primit o somatie scrisa la firma in care ni se atragea atentia ca daca nu completam formularele respective, urmeaza amenda. Asta dupa ce le explicasem telefonic ca nu are cine sa completeze formularele respective, si ca patronul nu plateste pe nimeni in plus pentru asa ceva. Am vorbit in van, ei ne-au trimis somatia si eu am completat formularele de care nu am scapat nici pana acum( fapta se petrecea acum 5 ani, si pana in prezent pentru ca figuram in esantionul lor, completez in fiecare luna fel si fel de situatii statistice).



#26 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 23 April 2006 - 08:11 PM

:lol:
probabil ca sunteti o firma mai maricica!!!!
Am invatat ca succesul se masoara nu atat prin pozitia pe care cineva a castigat-o in viata cat prin obstacolele pe care el le-a depasit incercand sa invinga.



#27 Edimic

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 6 Postari:
  • Location:Radauti

Postat 23 April 2006 - 11:19 PM

patronul meu le-a telefonat pe doamnele de la statistica , si s-a rastit putin la ele, si de atunci nu am mai primit formulare de completare. In schimb la alta firma care nici nu are activitate , daca le-am trimis prima data formularul inapoi , au vrut si a doua , si a treia, si nu mai termina sa ne trimita ei formulare pentru completat.



#28 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 24 April 2006 - 03:51 PM

ar trebui sa vorbesc cu patronul tau sa se rasteasca un pic si la doamnele de la noi :lol: :lol: :lol:



#29 dexter

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 228 Postari:
  • Location:Timis

Postat 24 April 2006 - 04:42 PM

Cind m-am rastit putin la ele, mi-au spus ca firmele nu sunt selectate de ele, ci le selecteaza calculatorul cu totul si cu totul aleatoriu!
In mod aleatoriu, fac deja 5 ani cu sase firme care depun situatii lunare la statistica! :lol: NO COMENT.



#30 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 25 April 2006 - 07:32 PM

sper sa scap usor si ieftin






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL