Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
productie confectii metalice - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

productie confectii metalice

3 replies to this topic

#1 m_cristina21

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 15 June 2010 - 11:58 AM

buna ziua,
Sunt noua si in conta si pe acest forum.Eu sunt contabila la o firma de confectii metalice,contabila cea dinaintea mea a folosit contul 301 pentru a inregistra marfa care imi intra mie pt. a efectua lucrari de confectii(adica teava,platbanda,varfurii........},si foloseste doar contul 704 .Este oare corect ca foloseste doar conturile astea? Ar trebui sa fac si devize?


Va multumesc



#2 Ada Alexandra

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 25 June 2010 - 09:38 AM

Vezi postaream_cristina21, la Jun 15 2010, 12:58 PM, a spus:

buna ziua,
Sunt noua si in conta si pe acest forum.Eu sunt contabila la o firma de confectii metalice,contabila cea dinaintea mea a folosit contul 301 pentru a inregistra marfa care imi intra mie pt. a efectua lucrari de confectii(adica teava,platbanda,varfurii........},si foloseste doar contul 704 .Este oare corect ca foloseste doar conturile astea? Ar trebui sa fac si devize?


Va multumesc
Si eu sunt noua in conta si pe acest forum si tin contabilitatea tot la o firma care se ocupa cu confectii metalice.
Din ce mi-a aratat mie contabilul...nu se folosesc doar aceste 2 conturi...eu folosesc contul 704 doar pentru prestarea de servicii(gen reparatii,revizii etc),iar produsele finite(gen garduri,porti,balamale etc) le inregistrez intai in raportul de productie(cu suma si cantitatea din factura),iar apoi le scad din gestiune pe baza facturilor emise.




#3 m_cristina21

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 25 June 2010 - 03:53 PM

ai cumva un model de deviz,raport de productie.?

eu sunt singura in birou nu are cine sa imi arate concrect ,doar ce ma interesez eu .



#4 Dumitru Ivanov

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 24 February 2017 - 08:48 AM

Salut! Poti sa-mi trimiti si mie modelul de deviz completat?
Multumesc anticipat (poti sterge datele personale).
_______________________________________________
Dumitru

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 24 February 2017 - 12:13 PM
eliminare link neautorizat ! citeste regulamentul !







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL