Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
PLATI SALARII - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

PLATI SALARII

6 replies to this topic

#1 florisp2009

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:

Postat 19 July 2010 - 02:05 PM

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati cu o inregistrarea contabila pentru urmatoarea situatie:
este vorba despre salariul unui nou angajat care nu are inca card , iar banii au fost trimisi prin serviciul e-mandat.
Factura emisa de Posta Romana este in valoare de 1608.45 lei , compusa din 22,45 lei - tarife scutite de tva si 1586 lei - salariul trimis prin serviciul e-mandat .
Va multumesc



#2 zeno

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 78 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Codlea

Postat 19 July 2010 - 02:11 PM

plata salariului : 421=5311 -1586 lei
chelt.postale : 627= 5311 - 22.45 lei




#3 zeno

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 78 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Codlea

Postat 19 July 2010 - 06:43 PM

Vezi postareazeno, la Jul 19 2010, 03:11 PM, a spus:

plata salariului : 421=5311 -1586 lei
chelt.postale : 627= 5311 - 22.45 lei


scuze ! 626=5311-22.45 lei



#4 florisp2009

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:

Postat 21 July 2010 - 08:19 AM

Vezi postareazeno, la Jul 19 2010, 07:43 PM, a spus:

Vezi postareazeno, la Jul 19 2010, 03:11 PM, a spus:

plata salariului : 421=5311 -1586 lei
chelt.postale : 627= 5311 - 22.45 lei


scuze ! 626=5311-22.45 lei


multumesc pentru raspuns



#5 redsmile

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:

Postat 07 August 2010 - 12:49 PM

Buna ziua! Am si eu o problema delicata!
Fiind anagajata de scurt timp, am gasit cateva nereguli, firma fiind cam pe ultima suta daca se va ma continua in acest stil, dar daca imi voi spune aceasta parere cred ca mi se vor sparge toate in cap!
Am 4 salariati cu 4 ore pe CIM, orele de lucru normale fiind de 88/ luna iulie. Ce fac cand ei vin la mine cu un stat de 200 ore! Mi-a venit rau cand am vazut! Ei fiind obisnuiti cu acest lucru cum pot eu sa vin si sa le spun ca duc firma de rapa?
Poate mai exista o solutie, strategie, ceva!
Va rog, ajutati-ma! Multumesc!



#6 radu_o

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 267 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 07 August 2010 - 11:00 PM

Vezi postarearedsmile, la Aug 7 2010, 01:49 PM, a spus:

Buna ziua! Am si eu o problema delicata!
Fiind anagajata de scurt timp, am gasit cateva nereguli, firma fiind cam pe ultima suta daca se va ma continua in acest stil, dar daca imi voi spune aceasta parere cred ca mi se vor sparge toate in cap!
Am 4 salariati cu 4 ore pe CIM, orele de lucru normale fiind de 88/ luna iulie. Ce fac cand ei vin la mine cu un stat de 200 ore! Mi-a venit rau cand am vazut! Ei fiind obisnuiti cu acest lucru cum pot eu sa vin si sa le spun ca duc firma de rapa?
Poate mai exista o solutie, strategie, ceva!
Va rog, ajutati-ma! Multumesc!
Vedeti sa nu fie o prevedere de lucru in acord sau pe baza rapoartelor de lucru. Depinde si de domeniu de activitate.
radu_o



#7 redsmile

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:

Postat 08 August 2010 - 09:06 AM

Mutumesc frumos pentru raspuns!
Este o scoala de soferi si orele se calculeaza dupa foile de parcurs, dar in contract sunt trecuti cu 4 ore! Iar daca fac calculul imi iese foarte mult de plata catre stat, iar firma este in noroi pana la gat din punct de vedere al datoriilor la BAS si BS. Avem si poprire la banci! Sunt intr-o situatie.........si sincer nu stiu ce solutie sa mai gasesc! :lnr (1):
Sunt si pe pierdere de 3 ani! :laugh:






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL