Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
laborator foto - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

laborator foto

1 reply to this topic

#1 icewonder

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 3 Postari:
  • Location:Bailesti

Postat 29 July 2010 - 11:32 AM

Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema: cum se conteaza activitatea unui laborator foto pe care foloseste hartie cu transfer termic - adica in procesul de productie nu intervine nimic altceva decat hartia?
Va multumesc!



#2 foxyexp

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 57 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:cluj-napoca

Postat 24 September 2010 - 11:54 AM

parerea mea este ca poti merge pe sistemul de prestare de servicii : imprimarea fotografiilor facute de client este o prestare de serviciu care implica consum de materiale ; materialele necesare la achizitie le contabilizezi pe cont de stocuri, la momentul in care se vor folosi se face un bon de consum pentru lucrarea facuta; la comanda pe care o da clientu pe formular de comanda, de ex. printare foto 15'*13" tu poti sa stii cata hartie se consuma ( inclusiv pierderile) si faci un bon de consum iar solutiile le treci pe consum cand efectiv le pui in tavite.
succes.







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL