Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
PFI versus Contract de cesiune - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


PFI versus Contract de cesiune


  • Nu puteti replica pe acest topic
No replies to this topic

#1 MARIANG

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 21 September 2010 - 03:34 PM

Buna ziua,

Am o mare rugaminte, poate sa ma ajute cineva in aceasta problema arzatoare? :lnr (1):
Am o prietena care este PFI, medic ( nu este PFA) si de asemenea colaboreaza cu o societate cu care a incheiat contract de cesiune -drepturi de autor. Datorita modificarilor aparute in legislatie, legat de drepturile de autor, m-a rugat sa o indrum pe calea cea mai usoara in urmatoarea privinta : are de primit o suma de bani si nu stie cum este mai bine pe PFI sau prin contract.
Care dintre variante este mai avantajoasa pentru ea atat in privinta banilor (taxe si impozite de plata?) cat si in privinta declaratiilor pe care le are de facut ( nu stie unde trebuie sa declare,cand etc.)?

O a doua problema: Ati auzit de notiunea de certificat fiscal municipal? Eu m-am gandit ca este vorba de cazierul judicar al SRL-ului.

Va multumesc mult pentru amabilitate,


  • Nu puteti replica pe acest topic




Similar Topics Collapse

4 useri citesc topicul

0 membri, 4 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL