Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Nelamurire - avertisment scris. - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Nelamurire - avertisment scris.


  • Nu puteti replica pe acest topic
No replies to this topic

#1 negry

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 28 Postari:
  • Gender:Male

Postat 28 September 2010 - 12:17 AM

Buna.
Am o vanzatoare problema care in ultimile luni a tot facut greseli mari si am ajuns la capat cu intelegerea.
Ultima creatie - a tastat gresit pe casa de marcat un bon care s-a incheiat cu muuuulte zerouri in coada

Asa ca am decis sa-i fac un avertismet scris dar m-am lovit de urmatoarea problema:
Pentru a intocmi un avertisment scris trebuie obligatoriu intocmit un referat? Iar pentru a intocmi acel referat trebuie obligatoriu facuta o cercetare disciplinara a salariatului? Sunt putin in ceata , trebuie sa urmez exact acesti pasi (cercetare>referat>avertismet)?

sau


Pot sa inchei un avertisment sub alta forma:

"In temeiul prevederilor art .... - Codul Muncii, avand in vedere:
- declaratia/sesizare pe proprie raspundere intocmita de d-na vanzatoare la......
- procesul verbal/decizie nr. .... intocmit la ....... de catre administrator,
din care reiese savarsirea de catre salariata .... a urmatoarei fapte:
abatere privind utilizarea eronata a obiectului de inregistrare fiscala
- incalcarea, prin savarsirea faptei de mai sus, a sarcinilor de serviciu, contractul individual de munca aplicabil, regulamentul de ordine interna. "

Multumesc anticipat. :lnr (1):


  • Nu puteti replica pe acest topic




Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL