Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Intreprindere individuala cu mai multe coduri CAEN - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Intreprindere individuala cu mai multe coduri CAEN


1 reply to this topic

#1 JULY66RO

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 19 November 2010 - 03:41 PM

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati cu cateva raspunsuri daca este posibil. Mi-se cere de la actualul loc de munca sa imi fac PFA pentru a presta activitatea de RSVTI pentru care inca sunt angajat. Eu mai am un contract cu 2 ore la o alta societate pe care nu il mai pot continua in cazul ca nu am un contract de munca permanent, iar societatea respectiva nu ma angajeaza cu un astfel de contract. La aceasta a doua societate prestez servicii de informatica.
In acest caz ce ma sfatuiti?
Pot sa-mi fac o intreprindere individuala cu cel putin 2 coduri CAEN (RSVTI, informatica...), sau sa-mi fac un PFA pentru RSVTI pentru care am atestat si o II pentru activitati de informatica?
O alta intrebare, pentru contractele de RSVTI trebuie sa fac deplasari la 200 de Km de unde locuiesc. Cum pot sa-mi deduc combustibilul si reparatiile pentru masina personala pe care o folosesc in acest scop?
Va multumesc anticipat



#2 diana str

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 19 August 2011 - 07:31 PM

Buna!
Am o intreprindere individuala cu obiect principal de activitate cultivrea cerealelor.As vrea pe aceasta II sa deschid o vulcanizare.Imi spuneti tot ce trebuie sa fac?
MUltumesc!
Cu stima!







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL