Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
declaratia 112 / 2011 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 6

Salt la continut


declaratia 112 / 2011


747 replies to this topic

#101 suciugeorgeta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 33 Postari:

Postat 07 February 2011 - 01:38 PM

Am introdus datele pentru o firma cu doi salariati,la final am adaugat creantelei n anexa 1 ,dar cand ii dau validare imi apare in partea dreapta,langa butonul de validare,scris FORMULAR NEVALIDAT. Aveti idee ce se intampla? Si apropo de banii de recuperat de la sanatate,am la o firma de recuperat de vreo doi ani inca aprox.7000 lei,pt. medicale,in acest formular nu ne mai lasa sa introducem suma de recuperat?



#102 RamonaA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 07 February 2011 - 01:50 PM

Vezi postareasuciugeorgeta, la Feb 7 2011, 01:38 PM, a spus:

Am introdus datele pentru o firma cu doi salariati,la final am adaugat creantelei n anexa 1 ,dar cand ii dau validare imi apare in partea dreapta,langa butonul de validare,scris FORMULAR NEVALIDAT. Aveti idee ce se intampla? Si apropo de banii de recuperat de la sanatate,am la o firma de recuperat de vreo doi ani inca aprox.7000 lei,pt. medicale,in acest formular nu ne mai lasa sa introducem suma de recuperat?


Si eu am facut o incercare similara cu a ta cu 2 angajati, fara a introduce nici o situatie particulara, si am aceeasi situatie ca si tine Formular Nevalidat. Pe vechea forma de Test, nu am avut probleme.
Sa speram ca vor rezolva situatia cat mai curand.




#103 Brigante

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 270 Postari:
  • Gender:Not Telling

Postat 07 February 2011 - 02:01 PM

Aveti un link pentru D112 cea noua, de azi?



#104 suciugeorgeta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 33 Postari:

Postat 07 February 2011 - 02:01 PM

Aha, inseamna ca este de la ei problema.



#105 1vlad

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 07 February 2011 - 02:11 PM

Aceeasi problema. NU CONFIRMA !

Am incercat la doua firme, una cu un angajat, alta cu 3. Nu pot confirma.



#106 fboji

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1114 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 07 February 2011 - 02:14 PM

Vezi postareaBrigante, la Feb 7 2011, 01:01 PM, a spus:

Aveti un link pentru D112 cea noua, de azi?
http://static.anaf.ro/static/10/Anaf/declu...r1_07022011.pdf
Daca ti se pare simplu ce ai de facut... inseamna ca nu cunosti toate amanuntele Imagine postata



#107 Brigante

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 270 Postari:
  • Gender:Not Telling

Postat 07 February 2011 - 02:15 PM

Multumesc fboji!

Aceasta postare a fost editata de Brigante: 07 February 2011 - 02:16 PM




#108 Florian2005

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 392 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 07 February 2011 - 03:04 PM

Vezi postareafboji, la Feb 7 2011, 02:14 PM, a spus:

Vezi postareaBrigante, la Feb 7 2011, 01:01 PM, a spus:

Aveti un link pentru D112 cea noua, de azi?
http://static.anaf.ro/static/10/Anaf/declu...r1_07022011.pdf
Nu se valideaza! De pe situl ANAF (pt. public) nu se mai poate descarca D112! Se mai lucreaza.... poate pana pe 24.01.2011....ce nu ne sta bine la niste cozi interminabile pt. a depune...?

Aceasta postare a fost editata de Florian2005: 07 February 2011 - 03:08 PM




#109 gramaco

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 266 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca

Postat 07 February 2011 - 03:29 PM

pe mine cand cand vreau sa descarc PDF112 , ma "arunca" pe un site unde le dau nus'ce ID si parola.... :thumbup: ar vrea ei....imediat imi cer si codul PIN de la card :biggrin:



#110 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 07 February 2011 - 03:45 PM

Citeaza

gramaco : ...imediat imi cer si codul PIN de la card
:thumbup: si care este ?

Dana




#111 mihaelabct

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:

Postat 07 February 2011 - 03:45 PM

atata s-au chinuit cu declaratia asta de le-a iesit nu le-a iesit, uite-o este, uite-o nu-i...era de asteptat...tot timpul se intampla la fel, o sa ajungem sa depunem declaratia obligatorie pana la 25 a lunii...pe data de 1 martie :)) nu de alta da se trece si la un nou anotimp...ne trezim la viatza...si poate nu numai noi...ci si finantele



#112 gramaco

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 266 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca

Postat 07 February 2011 - 03:46 PM

Vanghelie ...care este :biggrin: pe persoana fizica...



#113 mlc

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:

Postat 07 February 2011 - 03:55 PM

Exista posibilitatea preluarii datelor D112 intr-o versiune mai noua... :thumbup:



#114 Conban

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 21 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Arad

Postat 07 February 2011 - 03:55 PM

de azi ar fi trebuit sa depunem declaratia..pe bune, dar inca nu exista un program valid.. :thumbup:
in ce fel de tara traim?...ce au facut astia pana acum?
eu zic sa le mai dam ragaz cel putin pana pe 15.. :smile:



#115 mihaelabct

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:

Postat 07 February 2011 - 04:00 PM

Conban...eu as avea mai multe variante pentru ceea ce au facut pana acum...dar niciuna nu e de publicat pe site :))



#116 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 07 February 2011 - 04:38 PM

cred ca aceleasi variante (care nu se pot publica pe site :thumbup: ) le are muuuuulta lume ...

domnilor legiuitori probabil le era dor de ceva "variante" ... ca din vara trecuta n-o mai facusera lata (de cand cu ord. 58/2010) :smile:

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 07 February 2011 - 04:39 PM




#117 marta.i

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 07 February 2011 - 04:57 PM

Incerc sa introduc un cenzor, si nu totalizeaza brutul la total brut, nu calculeaza CAS angajator, doar Sanatate angajator, si Fond de accidente. Are logica? Sau e gresit inca formularul?



#118 1vlad

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 07 February 2011 - 07:06 PM

Stai linistiti, e o declaratie prea grea pentru ei (evidenta ma confirma).
Poate luna asta, or sa mai apara citeva versiuni, sa reintroducem tot poporul in versiunea 1.02, pe urma 1.03....



#119 oti71

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 166 Postari:
  • Location:Sf.Gheorghe

Postat 08 February 2011 - 11:08 AM

Vezi postareasuciugeorgeta, la Feb 7 2011, 01:38 PM, a spus:

Am introdus datele pentru o firma cu doi salariati,la final am adaugat creantelei n anexa 1 ,dar cand ii dau validare imi apare in partea dreapta,langa butonul de validare,scris FORMULAR NEVALIDAT. Aveti idee ce se intampla? Si apropo de banii de recuperat de la sanatate,am la o firma de recuperat de vreo doi ani inca aprox.7000 lei,pt. medicale,in acest formular nu ne mai lasa sa introducem suma de recuperat?


Am aceaasi problema , unde introduc suma ce am de recuperat de la Sanatate din lunile anterioare?Cei care sunt in ingrijire copil pana la 2 ani, in declaratie de la sanatate aparau cu CIC si suma 0, unde le pun acum?



#120 remus2009

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 40 Postari:

Postat 08 February 2011 - 11:26 AM

Eu am introdus datele pe PDF din 07.02 si iata ce am obtinut:
La o firma am introdus 2 angajati,am completat toate datele si am primit raspunsul "fisier sau pdf validat cu succes. s-a creat fisierul dec.unica.xml" dar nu stiu unde s-o fi creat ca la mine in calculator nu exista!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
La o alta firma am introdus unicul angajat si toate celelalte date si la validare imi apare "vizualitati fisierul de erori atasat" dar nici asta nu e atasat nicaieri deci nu pot vedea ce greseli am.
Legat de aceasta a doua firma vreau sa va intreb: este salariat cu 1/2 ore zilnic, adica nr de ore lucrate in ianuarie 10, 5 h. Cum introduc tip contract si nr de ore lucrate? Ca posibil aici sa am erorile pe care PDF-ul asta inteligent nu mi le arata.






Similar Topics Collapse

3 useri citesc topicul

0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL