Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
declaratia 112 / 2011 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 19

Salt la continut


declaratia 112 / 2011


747 replies to this topic

#361 BIBI

    Membru activ

  • Validating
  • PipPipPip
  • 1336 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate, fiscalitate, legislatie

Postat 17 February 2011 - 12:12 PM

Adresa am citit-o si am considerat necesar sa anunt acest lucru.
Daca considerati ca e o gluma, ignorati postarea.
Din pacate nu am cum sa o scanez.
Lucrez in acest domeniu de prea multi ani pentru a ma tine de glume proaste.


O zi buna!



#362 fboji

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1114 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 17 February 2011 - 12:30 PM

Vezi postareaBIBI, la Feb 17 2011, 11:12 AM, a spus:

Lucrez in acest domeniu de prea multi ani pentru a ma tine de glume proaste.
Nici nu m-as fi gandit la asa ceva :good: .
Dar daca este adresata ministerelor de la cab. PM , banuiesc ca nu e pentru multitudinea SC-urilor, altfel ar fi aparut precizari pe ANAF sau de la Finante. Si nu e nimica nou acolo http://static.anaf.ro/static/10/Anaf/Asite...iscale_2011.htm

Daca ti se pare simplu ce ai de facut... inseamna ca nu cunosti toate amanuntele Imagine postata



#363 baluioan

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 17 February 2011 - 12:35 PM

Vezi postareacorneliuss, la Feb 17 2011, 11:40 AM, a spus:

Vezi postareabaluioan, la Feb 17 2011, 11:06 AM, a spus:

Am dezinstalat, adobe X, am instala adobe 8.2 si tot acelasi mesaj de eroare ....."This document enabled extended features in Adobe Reader. This document has been changed since it was created and use of extended features is no longer available. Please contact the author for the original version of this document." , si culmea dec. 390 o pot face bilanturi la fel, dar dec. 112_nr3_11022011 nici poveste ...varianta test a dec.112 merge, va rog daca puteti sa ma ajutati, multumesc!

Si eu aveam probleme la deschiderea pdf-urilor. Daca faceam dublu clic pe fisier, imi dadea eroare. Acum deschid programul (acrobat reader ultima versiune), merg la file, apoi open si aleg de aici fisierul. La mine doar asa merge. Poate va ajuta.
am facut asa cum mi ai indicat dar fara nici un rezultat .......multumesc oricum...alte pareri?



#364 HANDA76

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 261 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 17 February 2011 - 12:38 PM

daca valideaza pdf-ul declaratia, si in fisier nu apar erori, mai trebuie verificat cu java?

Aceasta postare a fost editata de HANDA76: 17 February 2011 - 12:42 PM




#365 baluioan

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 17 February 2011 - 12:42 PM

Vezi postareaHANDA76, la Feb 17 2011, 12:38 PM, a spus:

incercati cu internet explorer, si daca nu merge, instalati adobe mai nou...
am incercat si cu explorer si cu adobe mai nou si mai vechi si tot nimic......



#366 very

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 128 Postari:
  • Location:ploiesti

Postat 17 February 2011 - 01:05 PM

Pt Ploiesti:se depun mai multe firme pe acelasi cd;sa treceti cui-ul firmelor pe cd,unul sub altul;cd-ul ramane la finante.



#367 RamonaA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 17 February 2011 - 01:47 PM

Vezi postareaHANDA76, la Feb 17 2011, 12:38 PM, a spus:

daca valideaza pdf-ul declaratia, si in fisier nu apar erori, mai trebuie verificat cu java?


Cum doresti, insa ar fi indicat.

S-ar putea sa preintampini niste erori care vor aparea ulterior dupa depunere la anaf.



#368 HANDA76

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 261 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 17 February 2011 - 01:52 PM

multumesc de raspuns Ramona!



#369 RamonaA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 17 February 2011 - 02:21 PM

Vezi postareaHANDA76, la Feb 17 2011, 01:52 PM, a spus:

multumesc de raspuns Ramona!

:thumbup:



#370 drgsbrt

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 17 February 2011 - 03:25 PM

Buna ziua,

Am si eu o intrebare? Cum introduc concediile medicale in declaratia 112.Stiu ca in sectiunea B si apoi din sectiunea B adaug concediile medicale.Dupa ce introduc concediu medical,nu imi apar numar zile lucratoare,etc.Va rog sa imi explicati.Multumesc.



#371 rafaela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 64 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:cluj-napoca
  • Interests:despre contabilitate

Postat 17 February 2011 - 03:53 PM

Buna , e prima data cand am incheiat o conventie cu AJOFM pentru a primi o subventie pentru tinerii absolenti si nu prea am inteles urmatoarele....am fost si am intrebat si au spus ca nu stiu sau nu vor sa-mi spuna ?
1.Cum completez declaratia 112 , randul 16 si 17 ?

Concret am urmatoarea situatie :
1. suma datorata (contrib.individuala retinuta de la angajati) = 6
2.suma datorata (contributia datorata de angajator) = 6
3.suma reprezentand scutire =2
Ce suma trebuie sa trec la suma deductibila in cele 2 rubrici ( 16 si 17 din 112?) :thumbup:

Am inteles ca angajatorul nu trebuie sa plateasca deloc contributia datorata de angajator adica 6 lei si atunci se trece la suma deductibila 6 iar suma de plata 0 urmand ca AJOFM sa vireze mai putin cu atat .
Dar la contributia individuala retinuta de la angajati ? Se face tot asa ? Sau se plateste ?



#372 suciugeorgeta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 33 Postari:

Postat 17 February 2011 - 05:27 PM

Am depus la sect. 1 si 3 astazi, in ambele locuri trebuie fiecare decl.pe un CD pe care scriem denumirea firme,CUI, luna si anul declaratiei,numele si semnatura.
Am la Ilfov o firma cu un angajat in concediu ingrijire copil,daca are cineva aceeasi situatie,il rog sa imi spuna si mie cum se completeaza 112???



#373 godzila

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 80 Postari:

Postat 17 February 2011 - 06:52 PM

Vezi postareadrgsbrt, la Feb 17 2011, 03:25 PM, a spus:

Buna ziua,

Am si eu o intrebare? Cum introduc concediile medicale in declaratia 112.Stiu ca in sectiunea B si apoi din sectiunea B adaug concediile medicale.Dupa ce introduc concediu medical,nu imi apar numar zile lucratoare,etc.Va rog sa imi explicati.Multumesc.

Alta intrebare:
cum inregistrez la sectiunea C tip angajat: personal monahal culte?



#374 adriana70

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 17 February 2011 - 07:31 PM

Buna seara. As dori un raspuns urgent avand in vedre ca maine trebuie sa depun declaratia .
Am completat toate campurile din declaratie ,toti asiguratii,am la conditii deosebite si normale ,am dat validare,am urmat toti pasii conform instructiunilor.
Dupa validare mi-a aparut eroare ca nu am Cnp -urile la asigurati trecuteTrebuia sa la trec si in alta parte?
Exp.de eroare: asigurat 1
asigurat 2
etc
si la sfarsit CNP lipsa



#375 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 17 February 2011 - 09:25 PM

Citeaza

baluioan : am facut asa cum mi ai indicat dar fara nici un rezultat .......multumesc oricum...alte pareri?
Pe ce data iti este setat calculatorul ? O chestie banala de acest gen, in sensul ca imi era setat calculatorul pe alta data (listasem ceva cu o data anterioara) m-a "terminat" la bilant, cand am schimbat data, a mers Adobe...altceva nu stiu :thumbup: .

Dana




#376 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 17 February 2011 - 09:31 PM

in anexa 1.2 a-ti trecut si salariatii cu CNP-urile aferente ?



#377 baluioan

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 17 February 2011 - 09:57 PM

Vezi postareaDana42, la Feb 17 2011, 09:25 PM, a spus:

Citeaza

baluioan : am facut asa cum mi ai indicat dar fara nici un rezultat .......multumesc oricum...alte pareri?
Pe ce data iti este setat calculatorul ? O chestie banala de acest gen, in sensul ca imi era setat calculatorul pe alta data (listasem ceva cu o data anterioara) m-a "terminat" la bilant, cand am schimbat data, a mers Adobe...altceva nu stiu :tongue: .


:biggrin: :thumbup: :smile: :smile: :laugh: imi vine sa te pup de numa .... ai facut un om fericit ... asta era, imi era setat pe alta data compu' .... vai ... iti multumesc din suflet, am sunat peste tot pe unde am stiut eu ... pe la toti it-istii si nici o rezolvare , dar uite m-ai salvat M U L T U M E S C ! ! ! dupa trei zile de chin a venit si solutia :laugh: , dau un suc :biggrin:



#378 alex76

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 17 February 2011 - 10:32 PM

Buna seara!
Puteti sa-mi spuneti si mie cum se trec deducerile cf OUG 13/2010 in declaratia D112 ? Mentionez ca cele 6 luni de scutire au inceput cu sept. 2010.
Multumesc!



#379 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 17 February 2011 - 10:35 PM

Citeaza

baluioan : imi vine sa te pup de numa .......dau un suc
Pupa-ma !!! Uite asa : :thumbup: :smile:

Dana




#380 CorinaCristina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 87 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 18 February 2011 - 08:16 AM

Stie cine in Bucuresti daca se poate depune 112 si pe discheta sau stick? Multumesc anticipat!






Similar Topics Collapse

3 useri citesc topicul

0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL