Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
instalare REVISAL - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


instalare REVISAL


37 replies to this topic

#1 cr1st1na

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 295 Postari:

Postat 08 January 2011 - 11:32 PM

AM DAT CAUTARE PTR. EVISAL...SI AM AJUNS AICI DAR NU GASESC CEVA CE SA MA AJUTE IN URMATOAREA PROBLEMA:
scuze ca am scris cu majuscule, nu am vazut si nu mai rescriu :)
Problema este cum spuneam revisal asta....vreau sa actualizez nomenclatorul COR , la actualizarea ptr. data de 09.06.2009 cu Patch ReviSal.KB.206.004 imi da mesajul "Actualizati contractele din versiunea ReviSal 2.1.0 si apoi instalati patch-ul ReviSal KB.206.005."

....care este ReviSal 2.1.0.?????....am cautat de ma dor ochii.....de abia dupa ce fac actualizarea asta pottrece la Patch ReviSal.KB.206.005 din data de 05.02.2010....sincer nu am avut nevoie sa fac aceste actualizari pana acuma. Rog sa ma luminati cu problema mea ....si la ora asta eu butonez sa actualizez revisalul.

Multumesc ptr. timpull acordat



#2 cosmin0304

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 399 Postari:
  • Gender:Male

Postat 20 January 2011 - 10:26 AM

la prima instalare ai revisal 2.0.6
pe urma trebuie instalate toate actualizarile dupa cum au aparut.
Patch ReviSal.KB.206.003
Patch ReviSal.KB.206.004
Patch ReviSal.KB.206.005
Patch ReviSal.KB.206.006
in final trebuie sa ai versiunea 2.3.0




#3 andreicam

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 03 May 2011 - 09:04 PM

Buna seara,
Va rog sa ma ajutati si pe mine cu actualizarea Revisal. Am instalat pe calculator versiunea 2.06. De-a lngul timpului am transmis electronic (pe discheta) modificarile intervenite. Insa nu mi-am actualizat aplicatia niciodata. Acum am incercat sa fac acest lucru si am luat-o cu primul patch 003. Nu-l pot instala . Imi spune ca e o preobelema cu windows installer package. Ce pot face?
Va rog mult!
Multumesc!
Cami

Imi scrie in timpul instalarii : " A program required for this install to complete could not be run."
De ce si ce tebuie sa fac?
Va rog urgent!

Aceasta postare a fost editata de andreicam: 03 May 2011 - 09:14 PM




#4 cosmin0304

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 399 Postari:
  • Gender:Male

Postat 04 May 2011 - 12:42 PM

ce sistem de operare ai instala t pe calculator ?
win xp sp ...., vista sau 7 ?



#5 andreicam

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 05 May 2011 - 03:20 PM

Vezi postareacosmin0304, la 04 May 2011 - 12:42 PM, a spus:

ce sistem de operare ai instala t pe calculator ?
win xp sp ...., vista sau 7 ?



WINDOWS VISTA HOME PREMIUM.
INCA NU AM REZOLVAT PROBLEMA. Ajuta-ma, te rog!



#6 cosmin0304

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 399 Postari:
  • Gender:Male

Postat 08 May 2011 - 10:21 PM

scuze de intirziere
atasat sunt ceva instructiuni pentru vista si 7
inainte de toate trebuie sa vezi daca ai instalat sp2 pentru vista (click dreapta pe my computer )
http://windows.micro...vice-Pack-2-SP2

legat de ultima versiune este 2.3.0 - nu are ultimele modificari legislative legat de salar, spor etc - dar sunt de parere ca trebuie sa aveti aceasta versiune instalata la momentul aparitiei noilor modificari

Fisiere atasate





#7 pansy

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:
  • Gender:Male

Postat 11 May 2011 - 11:27 AM

multumesc pentru ajutor! am instalat actualizarile si sunt la zi acum! am vazut pe site-ul inspectiei muncii ca e si un program de validare reges. l-a instalat cineva? pentru ce e de folos? e obligatoriu?
multumesc!



#8 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 11 May 2011 - 11:35 PM

programul de validare reges este al Min Muncii, de verificare, eu l-am instalat din greseala dar e complet inutil pentru noi; nu e obligatoriu.



#9 pansy

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:
  • Gender:Male

Postat 13 May 2011 - 12:41 PM

Vezi postareamihaela_cva, la 11 May 2011 - 11:35 PM, a spus:

programul de validare reges este al Min Muncii, de verificare, eu l-am instalat din greseala dar e complet inutil pentru noi; nu e obligatoriu.


ok! sa vedem cand va iesi urmatoarea versiune :)



#10 alexia100

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 31 May 2011 - 11:06 PM

Buna ziua,

Stiti cumva pentru Windows 7 care e solutia? imi da aceeasi eroare...
am incercat ce ati spus si nu merge cu SP2, ...si nu pot instala updaturile d ela revisal...

multumesc!


Vezi postareacosmin0304, la 08 May 2011 - 10:21 PM, a spus:

scuze de intirziere
atasat sunt ceva instructiuni pentru vista si 7
inainte de toate trebuie sa vezi daca ai instalat sp2 pentru vista (click dreapta pe my computer )
http://windows.micro...vice-Pack-2-SP2

legat de ultima versiune este 2.3.0 - nu are ultimele modificari legislative legat de salar, spor etc - dar sunt de parere ca trebuie sa aveti aceasta versiune instalata la momentul aparitiei noilor modificari




#11 mirela62

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 4 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 03 August 2011 - 11:43 AM

Buna ziua.
Am revenit aici, pentru ca eu am acum aceeasi problema pe care a avut-o cr1st1na in ianuarie. Nu se instaleaza Patch Revisal 206.005, pentru ca-mi spune "actualizati contractele din versiunea 2.1.0 si dupa aceea instalati 206.005".
Bine, stiu ca versiunea 2.1.0 este cea care contine actualizarea conform Patch Revisal 206.004.
Deci, va rog, daca stie cineva cum pot rezolva aceasta problema cu actualizarea contractelor.
Pentru ca in ianuarie nimeni nu i-a raspuns concret cr1st1nei si nu i-a dat o solutie care s-o poata ajuta.
Va multumesc.



#12 cristib

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 85 Postari:
  • Location:Arad

Postat 03 August 2011 - 12:07 PM

Vezi postareamirela62, la 03 August 2011 - 11:43 AM, a spus:

Buna ziua.
Am revenit aici, pentru ca eu am acum aceeasi problema pe care a avut-o cr1st1na in ianuarie. Nu se instaleaza Patch Revisal 206.005, pentru ca-mi spune "actualizati contractele din versiunea 2.1.0 si dupa aceea instalati 206.005".


Cea mai sigura solutie este reinstalarea Revisal de la 0. Am patit asa ceva pe un calculator si nu am reusit altfel decat reinstaland de la 0. Pe toate celelalte a mers fara probleme.
Trebuie facuta o copie de siguranta a bazei de date revisal206.mdb (din...\Program Files\Revisal\...sau unde e instalat...)
Atentie! De notat care este versiunea actuala a programului.
Se dezinstaleaza complet revisalul, restart calculator, apoi instalare de la revisal 206.exe + update kb003+004.... sau pana la versiunea avuta anterior.
Se copiaza inapoi baza de date salvata anterior.Se verifica daca functioneaza.
Daca e ok se instaleaza urmatoarele update-uri.
Ar trebui sa mearga fara probleme.

Aceasta postare a fost editata de cristib: 03 August 2011 - 12:08 PM




#13 michi dtru

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 276 Postari:

Postat 10 August 2011 - 03:46 PM

Mirela 62, am avut si eu aceeasi problema, dar am actualizat codurile COR pentru 2 salariati, apoi a mers.
mdtru



#14 mirela62

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 4 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 05 September 2011 - 09:53 AM

Vezi postareamichi dtru, la 10 August 2011 - 03:46 PM, a spus:

Mirela 62, am avut si eu aceeasi problema, dar am actualizat codurile COR pentru 2 salariati, apoi a mers.
@cristib: am dezinstalat aplicatia, am curatat registrii si dupa ce am facut restart la calculator, am reinstalat revisal de la 0. Am facut cele 2 updateuri revisal 003 si revisal 004 dupa care am importat baza de date salvata. Aplicatia functioneaza corect, insa primesc acelasi mesaj si nu stiu cum sa trec peste acest pas. Poti sa-mi dai o alta idee? Multumesc anticiapt!





@michi dtru: Cum le-ai actualizat? Poti sa detaliezi putin? Multumesc anticipat!

Aceasta postare a fost editata de mirela62: 05 September 2011 - 09:58 AM




#15 remus2009

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 40 Postari:

Postat 06 September 2011 - 08:06 PM

Vreau sa instalez noul Revisal, fara a prelua baza de date veche. Pe inspectiamuncii.ro la modul de instalare spune ca trebuie instalat revisal.msi; asa am facut doar ca printr-un mesaj imi cere sa instalez mai intai Net Framework 3.5 si chiar ma conduce spre microsoft.com pentru a instala acest net framework. Problema e ca de dimineata tot incerc sa accesez pagina microsoft.com si nu e disponibila. Ati avut o astfel de problema? cum ati rezolvat-o?



#16 cosmin0304

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 399 Postari:
  • Gender:Male

Postat 07 September 2011 - 09:47 AM

Vezi postarearemus2009, la 06 September 2011 - 08:06 PM, a spus:

Vreau sa instalez noul Revisal, fara a prelua baza de date veche. Pe inspectiamuncii.ro la modul de instalare spune ca trebuie instalat revisal.msi; asa am facut doar ca printr-un mesaj imi cere sa instalez mai intai Net Framework 3.5 si chiar ma conduce spre microsoft.com pentru a instala acest net framework. Problema e ca de dimineata tot incerc sa accesez pagina microsoft.com si nu e disponibila. Ati avut o astfel de problema? cum ati rezolvat-o?

http://www.microsoft...s.aspx?id=25150



#17 remus2009

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 40 Postari:

Postat 07 September 2011 - 07:52 PM

multumesc, imi da acelasi mesaj "Firefox nu gaseste pagina microsoft.com" :angry:



#18 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 September 2011 - 07:28 AM

Incercati sa intrati de pe Internet Explorer !
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#19 ancado

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 13 September 2011 - 02:07 PM

buna ziua
incerc sa instalez revisalul pe un calc. cu sist de operare Ubuntu si nu reusesc.
am inceput cu Rev 2.06 dar de la instalare imi transmite mesajul ¨run-time erroare 0¨.
ma poate ajuta cineva?



#20 floryndrg

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 9 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:somcuta mare

Postat 16 September 2011 - 02:40 PM

Vezi postareacosmin0304, la 20 January 2011 - 10:26 AM, a spus:

la prima instalare ai revisal 2.0.6
pe urma trebuie instalate toate actualizarile dupa cum au aparut.
Patch ReviSal.KB.206.003
Patch ReviSal.KB.206.004
Patch ReviSal.KB.206.005
Patch ReviSal.KB.206.006
in final trebuie sa ai versiunea 2.3.0

fisierele astea trebuie instalate in fisierul cu revisal 2.0.6 care lam avut initial sau unde se instaleaza ele ? Iar daca trebuie in fisierul cu revisal , unde anume ? Va multumesc anticipat !






Similar Topics Collapse

3 useri citesc topicul

0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL