Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
decl. 100 / topic 2011 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


decl. 100 / topic 2011


78 replies to this topic

#41 elmam

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 208 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:informare

Postat 04 March 2011 - 08:53 AM

La trim iv am declarat 0 la impozitul pe profit, pentru ca am depus declaratia 101 pana pe 25.02.2011.In afara de a depune rectificativa cu impozitul forfetar si la trim iv se mai poate rezolva alfel? A mai facut cineva asa?
elma



#42 cornell

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 217 Postari:
  • Gender:Male

Postat 04 March 2011 - 09:22 AM

incearca cu D710 pe tr. IV si rectificativa la D101. De fapt ce notificare ai? Ca nu ai declarat suma din tr III, sau?

nu vorbi rau despre tine - vei fi aprobat deindata



#43 levi

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:
  • Location:Reghin

Postat 04 March 2011 - 11:44 AM

Problema este ca a-ti declarat 0. Cine face inchidere finala pana la 15 februarie nu selecteaza deloc "Impozit pe profit" in declaratia 100 pe luna decembrie.

Ei au comparat cu suma declarata la trim 4 cu cea din trim 3 si au vazut ca nu e la fel.

Nu vad cum rectificati o suma declarata cu 0.

Din pacate "0" si "deloc sau nimic" nu e totun, cel putin la declaratiile fiscale.

Incercati direct la informatician (la finante) sa vorbiti sa va inlocuiasca declaratia 100 din decembrie, pe care refaceti fara a selecta impozitul pe profit.

Daca nici cum nu va ajuta, o solutie de recticare ar fi sa declarati suma din trim 3, insa platiti majorari pentru ca termenul de plata a fost 25 ianuarie.



#44 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 04 March 2011 - 06:20 PM

Vezi postareaJohn A, la Mar 2 2011, 11:31 PM, a spus:

pai nu s-a anulat forfetarul? deci pun si-n T4 550 RON... asta inseamna ca va trebui modificat si 101? sau in 101 las tot cu 1650 RON? mersi!
decl 100 la t4 se depunea doar daca treceai impozit datorat=impozit minim T3
daca nu ai depus-o se facea d101 oct-dec2010 pana pe 25.02.2011, unde impozit t4=0
daca nu ai depus d101-2 la 25.02.2011, pastrezi la t4 datorat =minim t3



#45 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 04 March 2011 - 07:53 PM

Citeaza

levi : Problema este ca a-ti declarat 0. Cine face inchidere finala pana la 15 februarie nu selecteaza deloc "Impozit pe profit" in declaratia 100 pe luna decembrie.
Corect, cu exceptia datei, scrisa precis in graba, nu 15 februarie, ci 25 februarie.

Aceasta postare a fost editata de Dana42: 04 March 2011 - 07:55 PM

Dana




#46 r.aura

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:

Postat 07 March 2011 - 03:44 PM

Vezi postareaOtilia Alupei, la Jan 18 2011, 10:02 PM, a spus:

dragilor,

asta-i topic nou pt. decl. 100 :smile: spor la lucru si minte limpede sa aveti ! :smile:
Buna ziua! Am o problema pt. rezolvarea careia va cer un sfat...sau mai multe! In 07 apr. 2010 am platit impozit pe dividende aferente anului 2009, dar am uitat sa depun declaratia 100 cu impozitul pe dividende. Abia in febr 2011 am depistat acest fapt si am facut o decl 100 cu per. de raportare 04.2010 . Problema este ca mi s-au calculat dobanzi si penalitati. Este vreo portita de salvare pt. a n u plati aceste accesorii? In asteptarea unui eventual raspuns... :thumbup: Daca as fi depus decl 100 cu per. de raportare 03.2010 s-ar fi intâmplat acelasi lucru? Multumesc. :laugh:



#47 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 07 March 2011 - 11:28 PM

nu le declarati dvs., vi le gaseste controlul fiscal sau prin incrucisare cu 205, bilant, iar majorarile vi le recalculeaza ei.
sau nu depuneati deloc si sperati in prescriptie..ceea ce e tardiv acum si nerecomandat. E societatea dvs de va afecteaza atat, si puteti lua decizii?

Aceasta postare a fost editata de mihaela_cva: 07 March 2011 - 11:29 PM




#48 r.aura

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:

Postat 08 March 2011 - 09:46 AM

Vezi postareamihaela_cva, la Mar 8 2011, 12:28 AM, a spus:

nu le declarati dvs., vi le gaseste controlul fiscal sau prin incrucisare cu 205, bilant, iar majorarile vi le recalculeaza ei.
sau nu depuneati deloc si sperati in prescriptie..ceea ce e tardiv acum si nerecomandat. E societatea dvs de va afecteaza atat, si puteti lua decizii?
Inca nu-mi dau bine seama cum se urmareste un subiect pe site-ul acesta!... Societatea este a mea si bineinteles ca ma afecteaza faptul ca trebuie sa platesc penalitati ( ma afecteaza si faptul ca am uitat sa depun declaratia!). Intotdeauna am platit latimp impozitele si am declarat la timp toate astea. Nu-mi aduc aminte ce m-a facut sa omit depunerea acestei declaratii .Oare nu mai este nimic de facut? :thumbup: Multumesc pt raspuns mihaela_cva.



#49 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 08 March 2011 - 03:39 PM

Impozitul pe dividende se achita conform CF :
" Art. 36
(3) Impozitul pe dividende se declară şi se plăteşte la bugetul de stat până la data de 25 inclusiv a lunii următoare celei în care se distribuie/plăteşte dividendul. În cazul în care dividendele distribuite nu au fost plătite până la sfârşitul anului în care s-au aprobat situaţiile financiare anuale, impozitul pe dividende aferent se plăteşte până la data de 25 ianuarie a anului următor."
Nu inteleg cum ai facut acum declaratia initiala acum cu perioada de raportare 04. 2010 daca aceasta nu a fost depusa in termen (nedepunerea in termen a declaratiilor fiscale se sanctioneaza conform Codului de Procedura Fiscala) si pentru ce perioada s-au calculat majorarile ?

Aceasta postare a fost editata de Dana42: 08 March 2011 - 03:44 PM

Dana




#50 r.aura

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:

Postat 08 March 2011 - 06:34 PM

Vezi postareaDana42, la Mar 8 2011, 05:39 PM, a spus:

Impozitul pe dividende se achita conform CF :
" Art. 36
(3) Impozitul pe dividende se declară şi se plăteşte la bugetul de stat până la data de 25 inclusiv a lunii următoare celei în care se distribuie/plăteşte dividendul. În cazul în care dividendele distribuite nu au fost plătite până la sfârşitul anului în care s-au aprobat situaţiile financiare anuale, impozitul pe dividende aferent se plăteşte până la data de 25 ianuarie a anului următor."
Nu inteleg cum ai facut acum declaratia initiala acum cu perioada de raportare 04. 2010 daca aceasta nu a fost depusa in termen (nedepunerea in termen a declaratiilor fiscale se sanctioneaza conform Codului de Procedura Fiscala) si pentru ce perioada s-au calculat majorarile ?
Anul trecut am platit impozitul pe dividende in 07.04, dar am uitat sa depun declaratia 100 cu impozitul pe dividende. Abia anul acesta am 'aflat' acest lucru si am depus o decl 100 cu luna de raportare 04.2010. Ce altceva trebuia sa fac? Multumesc



#51 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 08 March 2011 - 09:53 PM

Poate nu inteleg eu corect, dar din ceea ce ai scris rezulta ca plata a fost efectuata in termen, dar nu s-a depus declaratia cu obligatia de plata in termenul legal, deci de unde majorari si penalitati ?
Eu am inteles astfel :
1. conform Hot. AGA din anul 2010 pentru exercitiul financiar 2009, s-a decis distribuirea unei anumite sume din profit la dividende.
2. dividendele au fost repartizate (cand ?) probabil in martie 2010 sau aprilie 2010, dupa depunerea bilantului.
3. daca divid. au fost repartizate in martie 2010, exista obligatia depunerii D. 100 si plata impozitului pana in 25.04.2010, daca au fost distribuite in aprilie, trebuia sa depuneti D.100 si sa platiti impozitul pana in 25.05.2010.
4. plata sa inteleg ca a fost facuta in termenul legal si nu s-a depus D. 100 in termen ?
5. daca la 4. raspunsul este afirmativ, trebuia sa aveti in Fisa RON de la Finante o suma achitata in plus la pozitia cu impozitul pe divid. distribuit persoanelor fizice, deoarece lipsea obligatia de plata nedeclarata.
6. daca ceea ce am scris este corect, pt. ce platiti penalitati, ce scrie in Fsa RON ? Problema, dupa cum am inteles eu, este nedepunerea D. 100 in termenul legal, conform CPF :
"Art. 219
Contravenţii
(1) Constituie contravenţii următoarele fapte:
a) nedepunerea la termenele prevăzute de lege a declaraţiilor de înregistrare fiscală sau de menţiuni;
b) neîndeplinirea la termen a obligaţiilor de declarare prevăzute de lege, a bunurilor şi veniturilor impozabile sau, după caz, a impozitelor, taxelor, contribuţiilor şi a altor sume;……………..
(2) Contravenţiile prevăzute la alin. (1) se sancţionează astfel:
d) cu amendă de la 500 lei la 1.000 lei, pentru persoanele fizice, şi cu amendă de la 1.000 lei la 5.000 lei, pentru persoanele juridice, în cazul săvârşirii faptelor prevăzute la alin. (1) lit. a), b), g)-m);"

7. Daca ati reusit totusi sa depuneti declaratia acum, in 2011, fara amenda, revin la intrebarea cu penalitatile de la pct.6.
In Fisa RON plata efectuata trebuie sa se stinga cu obligatia de plata declarata doar acum. Ati scos Fisa RON de la Finante ? Este declarat corect impozitul, la poz. 5 din declaratie ? Pentru ca mai este la poz. 12 impozitul pe dividende distribuit PJ ?
Daca nu am inteles eu corect situatia, va rog sa veniti cu lamuriri.

Aceasta postare a fost editata de Dana42: 08 March 2011 - 09:58 PM

Dana




#52 r.aura

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:

Postat 09 March 2011 - 02:53 PM

Vezi postareaDana42, la Mar 8 2011, 10:53 PM, a spus:

Poate nu inteleg eu corect, dar din ceea ce ai scris rezulta ca plata a fost efectuata in termen, dar nu s-a depus declaratia cu obligatia de plata in termenul legal, deci de unde majorari si penalitati ?
Eu am inteles astfel :
1. conform Hot. AGA din anul 2010 pentru exercitiul financiar 2009, s-a decis distribuirea unei anumite sume din profit la dividende.
2. dividendele au fost repartizate (cand ?) probabil in martie 2010 sau aprilie 2010, dupa depunerea bilantului.
3. daca divid. au fost repartizate in martie 2010, exista obligatia depunerii D. 100 si plata impozitului pana in 25.04.2010, daca au fost distribuite in aprilie, trebuia sa depuneti D.100 si sa platiti impozitul pana in 25.05.2010.
4. plata sa inteleg ca a fost facuta in termenul legal si nu s-a depus D. 100 in termen ?
5. daca la 4. raspunsul este afirmativ, trebuia sa aveti in Fisa RON de la Finante o suma achitata in plus la pozitia cu impozitul pe divid. distribuit persoanelor fizice, deoarece lipsea obligatia de plata nedeclarata.
6. daca ceea ce am scris este corect, pt. ce platiti penalitati, ce scrie in Fsa RON ? Problema, dupa cum am inteles eu, este nedepunerea D. 100 in termenul legal, conform CPF :
"Art. 219
Contravenţii
(1) Constituie contravenţii următoarele fapte:
a) nedepunerea la termenele prevăzute de lege a declaraţiilor de înregistrare fiscală sau de menţiuni;
b) neîndeplinirea la termen a obligaţiilor de declarare prevăzute de lege, a bunurilor şi veniturilor impozabile sau, după caz, a impozitelor, taxelor, contribuţiilor şi a altor sume;……………..
(2) Contravenţiile prevăzute la alin. (1) se sancţionează astfel:
d) cu amendă de la 500 lei la 1.000 lei, pentru persoanele fizice, şi cu amendă de la 1.000 lei la 5.000 lei, pentru persoanele juridice, în cazul săvârşirii faptelor prevăzute la alin. (1) lit. a), b), g)-m);"

7. Daca ati reusit totusi sa depuneti declaratia acum, in 2011, fara amenda, revin la intrebarea cu penalitatile de la pct.6.
In Fisa RON plata efectuata trebuie sa se stinga cu obligatia de plata declarata doar acum. Ati scos Fisa RON de la Finante ? Este declarat corect impozitul, la poz. 5 din declaratie ? Pentru ca mai este la poz. 12 impozitul pe dividende distribuit PJ ?
Daca nu am inteles eu corect situatia, va rog sa veniti cu lamuriri.
Poate nu am postat eu situatia in mod clar, asa ca o descriu acum-
In martie 2010 ,bine-nteles, dupa ce am depus bilantul-in care am declarat ca tot profitul net se va plati ca dividende asociatilor-am trecut la fapte, adica> am calculat impozit pe dividende si am facut inreg. 457=446 cu suma xxx. Pe 07 aprilie 2010 am facut un OP=impozit/dividende prin care am platit impozitul pe dividende in contul unic . Ulterior,pe 15.04.2010 am depus decl 100 cu impoz/profit trim1 pe care l-am si platit prin casieria Adm. Financiare in aceeasi zi. In continuare, toate declaratiile de impozit /profit le-am depus si le-am achitat in termen, aceste 2 operatiuni facandu-se in aceeasi zi. Anul acesta am descoperit ca nu am depus decl100 privind impozitul pe dividende pt. plata pe care am facut-o in 07.04.2010 si am depus o decl100 cu perioada de raportare 04.2010 . Fisa mea pe platitor arata ca o varza, pt. ca toate sumele declaratiile mele de impozit pe profit au fost operate (scazuta)din valoarea din contul unic pe care am depus-o in 07.04.2010. Ei! Dac-ati inteles ceva din ce-am scris eu aici va felicit! Dar cum ies eu din incurcatura? Nici macar nu stiu de ce mi s-au calculat dobanzi si penalitati odata ce eu am platit totul la timp si, in plus, aveam deja o suma depusa ( cea de care este vorba in...propozitie!)mai inainte de toate declaratiile si depunerile mele!? Astept cu interes un raspuns grabnic! Cat priveste amenda de 1000 lei... :thumbup:



#53 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 09 March 2011 - 03:26 PM

Da, am inteles, varza sunt toate Fisele RON daca nu sunt platite la timp obligatiile bugetare si nu numai din aceasta cauza, de aceea am solicitat noi sa se revina la plata fiecarei obligatii bugetare intr-un cont al ei, nu asa amestecate, prefer sa fac mai multe FV sau OP-uri, doar sa scap de cosmarul acestei Fise si sa fie totul clar .
Ai dreptate, la BS ai si imp. pe profit si/sau minimul si imp. pe salar si imp. pe dividende si majorarile........
Daca ai nervi de otel incearca sa iei fiecare declaratie si plata din Fisa la BS si sa confrunti cu evidenta contabila, pentru fiecare contributie in parte : imp. profit, imp. salar, imp.dividende si daca mai ai ceva pe-acolo, eu nu vad alta solutie.
De f. multe ori am gasit calcule eronate sau plati lipsa din Fisa, uneori declaratii lipsa dar care erau de fapt depuse, asa ca ...incearca macar.
Lasa amenda, bine ca ti-a luat declaratia fara amenda.

Aceasta postare a fost editata de Dana42: 09 March 2011 - 03:27 PM

Dana




#54 r.aura

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:

Postat 09 March 2011 - 04:04 PM

Vezi postareaDana42, la Mar 9 2011, 05:26 PM, a spus:

Da, am inteles, varza sunt toate Fisele RON daca nu sunt platite la timp obligatiile bugetare si nu numai din aceasta cauza, de aceea am solicitat noi sa se revina la plata fiecarei obligatii bugetare intr-un cont al ei, nu asa amestecate, prefer sa fac mai multe FV sau OP-uri, doar sa scap de cosmarul acestei Fise si sa fie totul clar .
Ai dreptate, la BS ai si imp. pe profit si/sau minimul si imp. pe salar si imp. pe dividende si majorarile........
Daca ai nervi de otel incearca sa iei fiecare declaratie si plata din Fisa la BS si sa confrunti cu evidenta contabila, pentru fiecare contributie in parte : imp. profit, imp. salar, imp.dividende si daca mai ai ceva pe-acolo, eu nu vad alta solutie.
De f. multe ori am gasit calcule eronate sau plati lipsa din Fisa, uneori declaratii lipsa dar care erau de fapt depuse, asa ca ...incearca macar.
Lasa amenda, bine ca ti-a luat declaratia fara amenda.
Nu am decat impozit /profit si odata pe an impoz/dividende. Nu am uitat niciodata sa depun sau sa platesc vre-una, sau sa depasesc termenele. Am fost la insp. de la anaf si mi-a spus ca nu am nicio sansa de a-mi pune in ordine fisa pa platitor. Imi este foarte greu sa-mi dau seama ce si cum , cu fisa asta. N-o fi vreo scofala mare, dar... Ce stiti? Repartizarea sumelor din contul unic se face automat la data depunerii declaratiei respective, sau se face de catre un operator uman? Nici nu stiu incotro s-o iau. Ziceti ca daca mi-a primit dec 100 cu 04.2010 si nu mi-a zis nimeni nimic de amenda, am scapat de ea? Sau urmeaza sa primesc o 'felicitare' candva, inperioada urmatoare?!

Aceasta postare a fost editata de r.aura: 09 March 2011 - 04:07 PM




#55 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 09 March 2011 - 07:11 PM

Aura, scoate Fisa pe memory stick sau pe discheta, este dreptul tau sa o ai si daca nu ai decat imp. pe care le-ai scris si sunt platite la timp, nu ar trebui sa fie probleme si chiar nu inteleg deloc atitudinea inspectoarei, nu este indicat si nici etic sa faca asemenea afirmatii.
Scoate Fisa in totalitate si vezi ce ai pe ea. La ultima intrebare nu stiu ce sa spun, las-o asa acum si nu tulbura apele, de regula la preluare se "sesizeaza".

Dana




#56 r.aura

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:

Postat 10 March 2011 - 07:34 AM

Vezi postareaDana42, la Mar 9 2011, 09:11 PM, a spus:

Aura, scoate Fisa pe memory stick sau pe discheta, este dreptul tau sa o ai si daca nu ai decat imp. pe care le-ai scris si sunt platite la timp, nu ar trebui sa fie probleme si chiar nu inteleg deloc atitudinea inspectoarei, nu este indicat si nici etic sa faca asemenea afirmatii.
Scoate Fisa in totalitate si vezi ce ai pe ea. La ultima intrebare nu stiu ce sa spun, las-o asa acum si nu tulbura apele, de regula la preluare se "sesizeaza".
Am scos fisa pe platitor si d-aia zic ca este varza. Toate sumele din decl 100 au fost scazute din suma initiala pe care am depus-o. La inceputul anului soldul fisei era 0, apoi am depus suma ce reprezinta impozitul pe profit, din aceasta suma a fost scazuta prima suma a impoz/profit declarata pt trim1 fara sa se tina cont ca eu am si depus-o in aceeasi zi cu declaratia 100. Si de aici toata tevatura. In mod normal, cred eu ca , daca au scazut din suma initiala ,cand am depus decl 100 si au si incasat suma din decl s-ar fi reintregit suma initiala. Imi apar in fisa niste resturi de sume care , cumulate imi dau suma de la impoz/dividende, dar de unde dobanzi si penalitati dein moment ce eu am facut depunerile la timp si , pe desupra, mai aveam si o suma in plus in cont. ? Ma duc azi sa vad ce mai fac



#57 r.aura

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:

Postat 10 March 2011 - 12:33 PM

Fac o rectificare> la randul 2 din postarea anterioara 'apoi am depus suma ce reprezinta impozitul pe profit' se va citi 'apoi am depus suma ce reprezinta impozitul pe dividende',. Sunt foarte stresata ! Nu vreau sa par o miorlaita, dar situatia creata imi creaza o stare de nervi si confuzie! Dac-as gasi macar intelegere la inspectoarea respectiva...dar deocamdata... :nono:



#58 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 10 March 2011 - 02:17 PM

faceti o cerere de reaclculare a dobanzilor si penalitatilor si reglare a fisei rol avand in vedere ca:
-impozit dividende termen scadent 25.04.2009 a fost depus in contul Trezoreriei in data de...2009
-impozit profit termen scadent 25.04.2010 a fost depus in contul Trezoreriei in data de...2010
-impozit profit termen scadent 25.07.2010 a fost depus in contul Trezoreriei in data de...2010
etc.
Mentionati ca nu datorati dovanzi si majorari asa cum apar in fisa rol.
Trebuie sa fiti foarte explicita, sa descrieti situatia ca mai sus, iar dupa cateva zile de la depunerea cererii mai scoateti o fisa rol sa vedeti ce au facut. Ar trebui sa se rezolve.

Aceasta postare a fost editata de mihaela_cva: 10 March 2011 - 02:17 PM




#59 dacron

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 95 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 29 March 2011 - 07:30 PM

Ma confrunt cu o problema si nu stiu cum sa o rezolv.Am depus declaratiile 100 si 102 din 12.2009 in termen util si cu sumele corecte.Am gresit insa la perioada de raportare.In loc de 12.2009 am trecut 09.2009.Am descoperit intamplator azi acest lucru.Oare cum as putea face sa indrept greseala facuta ? Sa fac o adresa catre Administratia Financiara la care sa atasez declaratia cu pricina si sa le cer sa o corecteze sau cum sa procedez ?.S-a mai confruntat cineva cu o asemea problema? Ce pot face sa rezolv ?
Multumesc anticipat pentru raspuns.



#60 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 29 March 2011 - 09:31 PM

luati si fisa rol, normal nu puteau sa va primeasca 2 decl initiale pt 09.2010. S-ar putea ca ei sa fi inreg.pt.12.2010. Abia apoi mergeti sa le explicati.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL