Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
inregistrare factura metro - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


inregistrare factura metro


7 replies to this topic

#1 rodia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 114 Postari:

Postat 19 January 2011 - 12:18 PM

Am cumparat de la metro marfa si factura a fost de 500 lei.Mi s-a dat un voucher de 400 lei(datorita faptului ca sunt client fidel) si am pltit numai diferenta de 100 lei.
Cum inregistrez factura in gestiune, la ce valoare?
Cum inregistrez acest voucher.....
Multumiri anticipate!



#2 costi2008

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 29 January 2011 - 11:24 AM

Eu inregistrez:
% =401 500lei
371
4426


401=609 100lei




#3 andreipa2003

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 297 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Constanta
  • Interests:sa pot ajuta cu ce pot si cat mai multi daca doresc -indiferent profesia ce o are

Postat 29 January 2011 - 12:12 PM

Se inregistreaza in felul urmator:
% = 401 - 100,00
371 403,23
4426 19,35
767 -322,58
Pentru a nu influenta inchiderea veniturilor si a cheltuielilor, prin program trebuie sa facem astfel inregistrarea discontului la marfa:
401 = 767 - 322,58

Succes

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 29 January 2011 - 01:45 PM
eliminare bolduire, size - cf. regulament

„Doar doua lucruri sunt infinite: universul si prostia umana. In legatura cu universul nu sunt sigur. Albert Einstein " , (attributed)



#4 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 29 January 2011 - 01:01 PM

urat raspuns, andreipa2003, si ca grafica (vizual) deranjeaza, nu respecti nici regulile forumului privind citarea si mai e si gresit! :thumbup:



#5 andreipa2003

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 297 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Constanta
  • Interests:sa pot ajuta cu ce pot si cat mai multi daca doresc -indiferent profesia ce o are

Postat 29 January 2011 - 01:25 PM

1.-Cat priveste marimea literelor nici mie nu-mi place, dar cand am vrut sa o modific nu mi-a mai permis;
2.-De ce nu este corecta inregistraread-mihaela-cva?????De ce nu va spuneti parerea atunci cum ar trebui sa fie corect,ca sa putem sa comentam nu asa ""nu e buna"
Astept parearea ta!

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 29 January 2011 - 01:46 PM
eliminare bolduire integrala mesaj, cf. regulament

„Doar doua lucruri sunt infinite: universul si prostia umana. In legatura cu universul nu sunt sigur. Albert Einstein " , (attributed)



#6 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 29 January 2011 - 01:52 PM

Vezi postareaandreipa2003, la Jan 29 2011, 01:25 PM, a spus:

1.-Cat priveste marimea literelor nici mie nu-mi place, dar cand am vrut sa o modific nu mi-a mai permis;
dar stii ca nu ai voie sa scrii mesajele bolduite integral, cu size marit pe tot textul ... mihaela_cva are dreptate !

ti-am editat ambele mesaje care nu erau scrise regulamentar.
te rog sa recitesti regulamentul :thumbup:



#7 andreipa2003

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 297 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Constanta
  • Interests:sa pot ajuta cu ce pot si cat mai multi daca doresc -indiferent profesia ce o are

Postat 31 January 2011 - 09:25 AM

Cat priveste modul de interpretare a reducerilor de pret din CODUL FISCAL personal mi-am spus oful inr-un comentariu despre reducerile de pret-vezi comentariul meu.
Succes!
„Doar doua lucruri sunt infinite: universul si prostia umana. In legatura cu universul nu sunt sigur. Albert Einstein " , (attributed)



#8 costi2008

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 10 February 2011 - 06:39 AM

Scuze nu am citit cu atentie valoarea voucherului

401 =609 400 lei (daca este fara TVA)
(Bifez din programul de contabilitate discount)

Apoi inregistrez in operatiuni proprii :
609=609 400lei






Similar Topics Collapse

3 useri citesc topicul

0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL