Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Proiect privind întocmirea și completarea REVISAL - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Proiect privind întocmirea și completarea REVISAL


131 replies to this topic

Poll: inspector resurse umane (267 membri au votat)

activitatea curenta va este afectata de introducerea obligativitatii IRU pt intocm. si completarea REVISAL ?

Nu puteti vedea rezultatele acestui sondaj, pana cand nu votati . Va rugam sa va logati si sa va exprimati votul dvs. pentru a vedea rezultatele acestui sondaj.

in firma / firmele pt care lucrati exista IRU ?

Nu puteti vedea rezultatele acestui sondaj, pana cand nu votati . Va rugam sa va logati si sa va exprimati votul dvs. pentru a vedea rezultatele acestui sondaj.

daca modificarile legislative o impun, veti absolvi un curs de IRU ?

Nu puteti vedea rezultatele acestui sondaj, pana cand nu votati . Va rugam sa va logati si sa va exprimati votul dvs. pentru a vedea rezultatele acestui sondaj.

considerati corecta/normala introducerea obligativitatii IRU pt Revisal ?

Nu puteti vedea rezultatele acestui sondaj, pana cand nu votati . Va rugam sa va logati si sa va exprimati votul dvs. pentru a vedea rezultatele acestui sondaj.
Voteaza

#1 marra_2000

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 Postari:

Postat 17 March 2011 - 04:57 PM

HG privind intocmirea si completarea REVISAL

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 28 March 2011 - 02:16 PM




#2 nelynely07

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 30 Postari:

Postat 18 March 2011 - 12:37 PM

acum sa ne vezi si pe la cursuri de resurse umane sa avem hartie la mana sa facem aceeasi treaba care am facut-o si fara ea . Cred ca ar trebui sa luam atitudine .




#3 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 18 March 2011 - 01:22 PM

Multumim, Marra :thumbup: .
Mi-e sila, dar ma asteptam la asa ceva .
Nu mai iese Min. Muncii la posturile de TV sa se laude cu "economiile" facute angajatorilor :smile: care se previzioneaza in acest proiect ????
La inceputul anului era foarte mandru la TV (l-am vazut si m-a pufnit rasul, mai ales ca nu cunostea nici termenul limita de depunere a decl. la ITM si a statelor de plata) cand spunea ca angajatorii vor fi scutiti de plata comisionului ITM, ceea ce va duce la scaderea cheltuielilor acestora. De parca acel comision a dus la faliment firmele.
"Art.2
(5) Completarea și transmiterea registrului se fac de către una sau mai multe persoane nominalizate prin decizie scrisă de către angajator, care dețin calificare/specializare/perfecționare în domeniul resurselor umane și cunoștințe de operare a calculatorului la nivel de utilizator. (Nota mea : :smile: asta ce vrea sa insemne ? Adica fiecare utilizator cat cunoaste ?)
(6) Angajatorii pot contracta serviciul de completare și transmitere a registrului prin încheierea de contracte de prestări servicii cu prestatori înregistrați la inspectoratele teritoriale de muncă, care desfășoară atât activitatea de completare și transmitere a registrului, cât și activitatea de resurse umane.
ART. 9 (1) Constituie contravenții următoarele fapte săvârșite de angajatori, persoane fizice sau juridice:
d) completarea registrului de către alte persoane decât cele prevăzute la art. 2 alin. (5) sau alin. (6);
.........
(2) Contravențiile prevăzute la alin. (1) se sancționează după cum urmează:
c) cea prevăzută la lit. d) - f) și i), cu amendă de la 3.500 lei la 5.000 lei;"

Cat il va costa pe un angajator prestarea serviciilor cu REVISAL-ul, care pana acum intra in atributiile persoanei desemnate cu organizarea si conducerea contabilitatii ?????????? Si pt. care angajatorul nu platea nimic in plus, mai ales ca trebuie sa fii talamb de-a dreptul ca sa nu poti completa Registrul.

Dana




#4 nelynely07

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 30 Postari:

Postat 18 March 2011 - 01:55 PM

enigma, cine va fi prestatori inregistrati la inspestoratele terit de munca , bineinteles ca vor fi tot ei cei care lucreaza acolo



#5 Brigante

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 270 Postari:
  • Gender:Not Telling

Postat 18 March 2011 - 02:28 PM

Da, e proiect de HG pe site-ul min. muncii, din 16.03.2011. Cred ca am incurcat-o, nu vad nicio scapare.
Oamenii aia, de la ghiseele ITM, ce sa faca, trebuie sa mananca si gura lor ceva...Dimineata vin in control si te amendeaza, dupa-amiaza vin sa faca un revisal, doua, acolo.

Aceasta postare a fost editata de Brigante: 18 March 2011 - 02:31 PM




#6 nelynely07

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 30 Postari:

Postat 18 March 2011 - 03:08 PM

eu zic sa semnam petitii si sa le trimitem la initiatorii acestei legii aberante, s-au sa facem cursurii , voi ce parere aveti?



#7 fboji

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1114 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 18 March 2011 - 05:01 PM

Vezi postareaDana42, la Mar 18 2011, 11:22 AM, a spus:

"Art.2
(5) Completarea și transmiterea registrului se fac de către una sau mai multe persoane nominalizate prin decizie scrisă de către angajator, care dețin calificare/specializare/perfecționare în domeniul resurselor umane și cunoștințe de operare a calculatorului la nivel de utilizator.
(6) Angajatorii pot contracta serviciul de completare și transmitere a registrului prin încheierea de contracte de prestări servicii cu prestatori înregistrați la inspectoratele teritoriale de muncă, care desfășoară atât activitatea de completare și transmitere a registrului, cât și activitatea de resurse umane

ART. 9 (1) Constituie contravenții următoarele fapte săvârșite de angajatori, persoane fizice sau juridice:
d) completarea registrului de către alte persoane decât cele prevăzute la art. 2 alin. (5) sau alin. (6);

Oricum exprimarea, pentru un document oficial, este durere! (imi aminteste de adresa aia agramata semnata de seful de la CAS) .
Completarea de catre alte persoane, decat persoanele nominalizate e contraventie? Ca vad ca lipsa de calificare nu e motiv de contraventie.
Daca ti se pare simplu ce ai de facut... inseamna ca nu cunosti toate amanuntele Imagine postata



#8 willa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 103 Postari:
  • Gender:Female

Postat 22 March 2011 - 09:14 PM

Vezi postareaBrigante, la Mar 18 2011, 03:28 PM, a spus:

Oamenii aia, de la ghiseele ITM, ce sa faca, trebuie sa mananca si gura lor ceva...Dimineata vin in control si te amendeaza, dupa-amiaza vin sa faca un revisal, doua, acolo.

cunosc caz de om de la ghiseele ITM, care tine acasa contabilitatea la 16 firme.
mai are vreme si de cateva revisaluri :thumbup:



#9 Lexiroxi

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2080 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 22 March 2011 - 10:05 PM

Art. 2 (5) Completarea si transmiterea registrului se fac de catre una sau mai multe persoane nominalizate prin decizie scrisa de catre angajator, care detin calificare/specializare/perfectionare in domeniul resurselor umane si cunostinte de operare a calculatorului la nivel de utilizator.
Mai apar si alte Norme(reglementari) care sa explice ce anume trebuie sa detii ca sa ai calificare/specializare/perfectionare in domeniul resurselor umane si cunostinte de operare a calculatorului la nivel de utilizator ?
Vad ca si prestatorii inregistrati la ITM trebuie sa aiba acte doveditoare din care sa rezulte calificarea de inspector de resurse umane si cunostinte de operare PC a persoanelor care opereaza in registrele generale de evidenta a salariatilor; care sunt aceste acte?
Dupa 4 ani de Revisal ne mai trebuie cursuri de IRU si de operare calculator? Incredibil :smile: :thumbup: :smile: :aggressive: :focus:



#10 doiny

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 Postari:

Postat 23 March 2011 - 04:57 PM

Prestatorii iregistrati la ITM, ce cod CAEN ar trebui sa prezinte ?



#11 tatumaria

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 48 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 23 March 2011 - 06:36 PM

Presupun ca vor inventa si cod CAEN pt acesta activitate



#12 teofilia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 214 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:timisoara

Postat 23 March 2011 - 07:09 PM

la itm inca nu stiu despre ce e vorba si care vor fi conditiile pentru a te inregistra la ei. Mi-au spus sa revin dupa 1 aprilie cand va fi si noul cod al muncii solutionat si vor sti si ei cum stau lucrurile. deocamdata se stie doar ca trebuie sa ai diploma, certificat de calificare ca inspector de resurse umane ca sa poti completa in calitate de angajat, pentru firme, inca nici o informatie disponibila.



#13 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 23 March 2011 - 08:25 PM

CAEN Popescu de la ITM, CAEN Ionescu de la ITM etc. :beee: si lista poate continua.
Nu ma bagati in seama, ma infurie la culme cand observ ca toate se fac ... asa cum se fac :thumbup: .

Aceasta postare a fost editata de Dana42: 23 March 2011 - 08:26 PM

Dana




#14 myrelutza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 130 Postari:

Postat 24 March 2011 - 12:59 PM

Aveam informatii despre acest proiect inainte sa apara, el va fi adoptat, este pentru cei care vor pleca in curand din ITM.
Pun pariu ca nici un organism (CECCAR...) nu se va sesiza asa ca n-avem decat sa facem SI cursuri de inspector ru.



#15 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 24 March 2011 - 03:39 PM

Citeaza

myrelutza : Pun pariu ca nici un organism (CECCAR...) nu se va sesiza asa ca n-avem decat sa facem SI cursuri de inspector ru.
Mirela, din pacate, ai dreptate.
CECCAR-ul ne sesizeaza tot timpul pe noi, cei care lucram "pe fata", legal, daca nu am platit intreaga cotizatie la ei pana la 31.03. pt. anul in curs, daca nu am cumparat cartile lor obligatorii (anul trecut am fost obligata sa cumpar carti de 200 lei de la editura CECCAR, asta a propos de cei care tot preamaresc organizatia si ori nu cunosc realitatea, ori nu vor sa o recunoasca.), daca si iar daca este vorba numai despre... banii pe care ii incaseaza pe pielea si munca noastra.
Cand s-a sesizat CECCAR-ul cu ceva in favoarea membrilor lui fara un interes material ?
Cand si ce a facut CECCAR-ul pentru a depista munca la negru si a o elimina in privinta evidentelor contabile tinute en gros, majoritare pe piata romaneasca la negru cu bani "fara numar"... "fara numar" de catre functionarii de la : Garda Finaciara, ANAF, ITM, Casa de pensii, Somaj, Casa de sanatate, Primarie ???
Contabilitati aiuristice si bani la negru, neimpozitati, situatii pe care absolut NIMENI nu se straduieste sa le rezolve, nici CECCAR-ul care ar trebui sa aibe grija de membri sai si nici guvernantii nostri, care , recunosc ca au inceput sa se miste in ceea ce priveste munca la negru, dar nu si in aceasta directie.
In acest ritm vom tot face si plati cursuri in functie de ce se va mai inventa (practic ii "ingrasam" pe lectorii care sunt tot de la ITM)...si vom ajunge ca la o societate amarata cu cativa salariati la fiecare salariat sa ii revina cate un expert, un consultant, un inspector etc.
Scuze, ca am deraiat putin si am fost si OFF TOPIC.

Dana




#16 cuceritor

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 133 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 24 March 2011 - 05:20 PM

Vezi postareaDana42, la Mar 24 2011, 03:39 PM, a spus:

Citeaza

myrelutza : Pun pariu ca nici un organism (CECCAR...) nu se va sesiza asa ca n-avem decat sa facem SI cursuri de inspector ru.
Mirela, din pacate, ai dreptate.
CECCAR-ul ne sesizeaza tot timpul pe noi, cei care lucram "pe fata", legal, daca nu am platit intreaga cotizatie la ei pana la 31.03. pt. anul in curs, daca nu am cumparat cartile lor obligatorii (anul trecut am fost obligata sa cumpar carti de 200 lei de la editura CECCAR, asta a propos de cei care tot preamaresc organizatia si ori nu cunosc realitatea, ori nu vor sa o recunoasca.), daca si iar daca este vorba numai despre... banii pe care ii incaseaza pe pielea si munca noastra.
Cand s-a sesizat CECCAR-ul cu ceva in favoarea membrilor lui fara un interes material ?
Cand si ce a facut CECCAR-ul pentru a depista munca la negru si a o elimina in privinta evidentelor contabile tinute en gros, majoritare pe piata romaneasca la negru cu bani "fara numar"... "fara numar" de catre functionarii de la : Garda Finaciara, ANAF, ITM, Casa de pensii, Somaj, Casa de sanatate, Primarie ???
Contabilitati aiuristice si bani la negru, neimpozitati, situatii pe care absolut NIMENI nu se straduieste sa le rezolve, nici CECCAR-ul care ar trebui sa aibe grija de membri sai si nici guvernantii nostri, care , recunosc ca au inceput sa se miste in ceea ce priveste munca la negru, dar nu si in aceasta directie.
In acest ritm vom tot face si plati cursuri in functie de ce se va mai inventa (practic ii "ingrasam" pe lectorii care sunt tot de la ITM)...si vom ajunge ca la o societate amarata cu cativa salariati la fiecare salariat sa ii revina cate un expert, un consultant, un inspector etc.
Scuze, ca am deraiat putin si am fost si OFF TOPIC.
Imi cer scuze pentru interventie, dar doresc sa lamuresc cateva lucruri:
1. CECCAR solicita obligatoriu un curs anual de pregatire profesionala (in cadrul Programului de pregatire profesionala continua)
ca de altfel toate organismele ce reglementeaza profesiile liberale !
2. Din cate cunosc, nu obliga pe nimeni sa cumpere carti de la ei, ba chiar in cadrul cotizatiei anuale beneficiati in mod
gratuit de revista editata de CECCAR: 'Contabilitatea, expertiza si auditul afacerilor'.
3. Pentru pregatirea mea in domeniu, cumpar de buna voie circa 10 carti anual din domeniul financiar-contabil, fiscalitate etc.
4. Va dau ca exemplu edituri de la care achzitionez aceste materiale pentru pregatirea mea, stiind faptul ca legislatia se schimba foarte des:
CECCAR, Editura Irecson, Editura C.H. Beck, Editura Monitorul Oficial si alte edituri din tara care tiparesc carti din domeniul contabilitatii,
inlcusiv Revista de contabilitate editata de MFP. !
In afara cartilor, sunt abonat la diverse lucrari editate sub forma unor materiale inserate in Bibliorafturi, actualizate lunar sau trimestrial, reviste de profil etc.
Am facut acest demers pentru a incerca sa va spun ca o meserie ca aceasta pe care v-ati ales-o, cere sacrificii, inclusiv de natura materiala !
Imi cer scuze pentru lungimea postarii !
Cu stima !
PS. Daca moderatorii considera unele fraze drept reclama, sunt in drept sa stearga mesajul !

Aceasta postare a fost editata de cuceritor: 24 March 2011 - 05:25 PM




#17 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 24 March 2011 - 07:08 PM

Scuze pt OFF TOPIC dar ma simt obligata sa raspund acestui domn, al carui raspuns nu are nici o legatura cu postarea mea.
D-le. Cuceritor, nu ati raspuns la nici o intrebare pusa de catre mine. Aveti dreptate, CECCAR-ul pt. cele cateva multe milioane bune anuale/membru sau SC ofera o Revista gratuita/luna, exact atat si nimic mai mult. Imi scapa ceva ???
1. Am pomenit eu ceva de vreun curs organizat de CECCAR ? Nu trebuie sa fii membru CECCAR ca sa faci cursuri de pregatire, poti sa faci cate vrei si unde vrei, ca economist/contabil etc., cursurile de perfectionare sunt foarte utile, depinde de fiecare si de posibilitatea materiala a fiecaruia cate cursuri face si in ce domeniu.
2.

Citeaza

Din cate cunosc, nu obliga pe nimeni sa cumpere carti de la ei
- puteti sa credeti ce doriti, dar eu chiar nu mint si nu glumesc cu astfel de lucruri.
3. si 4. Nu ma intereseaza ce carti cumparati si nici editurile sau abonamentele Dvs, tot respectul, foarte bine faceti, mi se pare normal .
Repet, nu are nimic calitatea de membru CECCAR cu achizitionarea de materiale informative, profesia si constiinta ne obliga sa ne informam si daca credeti ca mie imi aduce Zana maseluta gratuit materiale informative, abonamente etc. sau v-am dat impresia ca nu fac nici un efort in aceasta directie...ce pot sa mai spun ? Probabil cunoasteti mai bine decat mine ce am in biblioteca si ce fac sau ce nu fac, oricum nu este nici un concurs si chiar nu m-as apuca sa va dau socoteala in acest sens.

Citeaza

Am facut acest demers pentru a incerca sa va spun ca o meserie ca aceasta pe care v-ati ales-o, cere sacrificii, inclusiv de natura materiala !
Absolut orice meserie, cu precadere cele de natura intelectuala necesita sacrificii din toate punctele de vedere, indiferent daca persoana face sau nu face parte dintr-o organizatie profesionala, dar asta nu inseamna ca trebuie sa donezi bani fara sens.
Imi pare foarte rau, dar incercati sa explicati altcuiva ce sacrificii cere aceste meserie, nu ati nimerit persoana potrivita !

Dana




#18 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 25 March 2011 - 01:04 PM

Referitor la acest Proiect, m-am gandit mai bine si am judecat problema la "rece".
Daca privim problema insp. de resurse umane in ansamblul ei si nu din punctul de vedere al fiecaruia, acest inspector de RU nu are cum sa se limiteze doar la trimiterea REVISAL-ului si cunostinte de operare pe calculator, pe de-o parte si pe de alta parte, adevarul este ca problematica este mult mai complexa si daca pana acum exista indrumarea din partea ITM-ului si nu aveau cum sa existe aberatii in ceea ce priveste intocmirea chiar si a unui ct. de munca sau a unui Act aditional sau a unei Decizii, nemaivorbind de ROI etc., acum aceasta indrumare nu mai exista si sunt convinsa ca foarte multi angajatori nu stiu nici macar sa completeze corect un ct. de munca sau sa interpreteze legislatia. S-a dorit simplificarea birocratiei, ceea ce este foarte bine, angajatii de la ITM nu iau decizii sau nu au luat in aceasta problema, deci este normal sa isi caute de lucru in domeniu, mai ales ca sunt multi cu experienta si cunostinte vaste in domeniu, cel putin la nivelul ITM-ului din judetul meu, sunt persoane foarte bine pregatite cu care chiar am colaborat f. bine in ceea ce priveste activitatea de indrumare si interpretare a legislatiei.
Imi cer scuze pt. postarea mea din 23.03. cu CAEN-ul referitor la ITM.
Se va asimila probabil un cod CAEN , asa cum s-a facut si in domeniul protectiei muncii iar in ceea ce priveste cursurile, chiar incep sa cred ca sunt o idee buna, avand in vedere ca sunt din ce in ce mai convinsa ca se va cuprinde toata problematica resurselor umane, nu numai trimiterea REVISAL-ului si oricat de pregatiti am fi ca economisti, contabili etc., este totusi o alta specializare pe care nu avem cum sa o stapanim in totalitate.
In alta ordine de idei, consider ca va fi o noua oportunitate si pe piata muncii.
Cat despre angajatori, intr-adevar pt. ei vor creste costurile, dar chiar nu stiu de ce mi-e mila mie de unii dintre ei in conditiile in care, in ceea ce priveste contabilitatea prefera munca la negru sau ofera 3- 4 -5 mil. maxim la o firma cu activ. medie, nu micuta ( tarife din jud. meu) la o persoana autorizata/SC si tot li se pare un tarif extrem de mare, neapreciind munca depusa si cu precadere responsabilitatea enorma. Iar daca, cum se spune " nu te vinzi ieftin" apeleaza rapid la altii, care chiar ca fac concurenta neloiala si isi insusesc bani nedeclarati si neimpozitati si care nu sunt putini deloc, avand in vedere ca se lucreaza pe principiul cantitativ nu calitativ.

D-le. Cuceritor, nu am dorit sa va supar, dar am fost si sunt inca suparata din cauza raspunsului Dvs., pentru ca, chiar nu va imaginati cat de mult am muncit eu si m-am dedicat profesiei si cu ce sacrificii materiale pe de-o parte si sacrificii de alta natura, pe de alta parte de genul : nopti nedormite, stres, timp dedicat studiului etc. si fara relatii, fara cunostinte
sus puse etc., m-am bazat intotdeauna numai si numai pe mine, pe munca si eforturile mele. Si ca mine sunt totusi multi altii.
Insa nu suport nedreptatea, cand vad cate vad si stiu cate stiu, efectiv mi-e sila.
Ca sa lamurim problema cartilor (iar sunt OFF TOPIC si imi cer scuze) : anul trecut la nivel de filiala ni s-a spus in felul urmator : cursul de pregatire profesionala costa 400 lei, avand in vedere ca este criza, cursul va fi 200 de lei si de 200 de lei este obligatoriu sa se cumpere carti, chestie care mie mi se pare de-a dreptul si ciudata (Cum un curs este 400 lei dar poate deveni doar 200 de lei ? Care este economia sau avantajul oferit in final ? + alte semne de intrebare) si total deplasata. Sa zicem :wink: ca scopul a fost tot instruirea, necazul a aparut in momentul in care nu am avut ce carti sa imi aleg de 200 de lei pt. ca cele actuale si utile le aveam, inclusiv IAS, IFRS, Standarde profesionale etc. si mai ramasesera carti care nu mai erau de actualitate. Urma sa para Ghidul la Ordinul 3055/2009, care chiar ma interesa, dar pt. ca nu l-au avut atunci nu au acceptat sa ma amane cu cei 75 de lei pana la primirea Ghidului si sa achizitionez carti doar de 125 lei la acel moment, asa ca am ales de 200 de lei carti perimate moral.
Etc., etc... sunt multe de spus si nu mai doresc nici sa intru in polemica cu nimeni, nici sa ma mai enervez.
Numai bine !

Dana




#19 iuli73

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 148 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Pitesti

Postat 25 March 2011 - 05:33 PM

Eu m-am gandit sa nu fac cursul de inspector de RU,sa las la latitudinea angajatorilor sa-si gaseasca fiecare om pentru acest fel de serviciu,mai scap si eu de aceste griji legate de "resurse umane"si am timp sa mai gasesc alte colaborari cu alte firme,sa lucrez numai conta,cenzorate diverse,bilanturi de lichidare,ma degrevez de partea asta a salariatilor.Ce ziceti e bine?



#20 cuceritor

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 133 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 25 March 2011 - 06:07 PM

Vezi postareaDana42, la Mar 24 2011, 07:08 PM, a spus:

Imi pare foarte rau, dar incercati sa explicati altcuiva ce sacrificii cere aceste meserie, nu ati nimerit persoana potrivita !
Nici nu stiti ce dreptate aveti !. Este clar ca nu am nimerit perosoana.
Va cer scuze si pe viitor nu veti mai primi replici de la mine !.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL