Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
FISA POSTULUI CF. NOULUI COD AL MUNCII - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

FISA POSTULUI CF. NOULUI COD AL MUNCII

6 replies to this topic

#1 L.Sanda

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 50 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Arad

Postat 02 May 2011 - 03:34 PM

Are cineva vre-o idee despre ce ar trebui scris in fisa postului la capitolul "obiective de performanta individuala", respectiv " criterii de evaluare a activitatii profesionale"? Vroiam sa spun daca ne poate ajuta cineva cu un model, pe care sa-l putem apoi adapta la diversele posturi pe care le are fiecare in cadrul firmei.
Multumesc.



#2 Felichir

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 169 Postari:

Postat 10 May 2011 - 06:09 PM

Ne putem inspira pt. fisele de post si de aici http://so.cnfpa.ro/so/




#3 Lexiroxi

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2080 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 10 May 2011 - 09:36 PM

- criteriile si procedurile de evaluare profesionala a salariatilor trebuie sa se regaseasca in continutul regulamentului intern si in continutul contractului individual de munca.
- criteriile de evaluare constituie element al contractului individual de munca distinct de fisa postului.



#4 adichirla

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 39 Postari:

Postat 10 June 2011 - 02:17 PM

Buna,

Am inteles ca dupa noul cod al muncii fisele de post ar trebui sa contina si criterii de evaluare.Eu am cautat, dar am gasit doar modelele vechi pe care le am si eu. Voi aveti cu criterii sau tot cele dinainte de 01.05.2011? Daca da puteti va rog sa postati un model?



#5 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 10 June 2011 - 02:42 PM

s-au postat pe forum mai multe ex./ modele de criterii evaluare (majoritatea le-am postat chiar eu), dar daca nu folosesti fct de cautare inainte de posta... nu de alta, dar e obligatoriu sa faci asta, cf. regulamentului !!

vezi la capitolul management resurse umane si la modele fisiere resurse umane (model raport/fisa/ formular de evaluare si model criterii generale de evaluare)

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 10 June 2011 - 02:50 PM




#6 adichirla

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 39 Postari:

Postat 14 June 2011 - 05:02 PM

Vezi postareaOtilia Alupei, la 10 June 2011 - 02:42 PM, a spus:

s-au postat pe forum mai multe ex./ modele de criterii evaluare (majoritatea le-am postat chiar eu), dar daca nu folosesti fct de cautare inainte de posta... nu de alta, dar e obligatoriu sa faci asta, cf. regulamentului !!

vezi la capitolul management resurse umane si la modele fisiere resurse umane (model raport/fisa/ formular de evaluare si model criterii generale de evaluare)

Imi cer scuze. Am cautat doar in fise de post. Multumesc pentru raspuns.



#7 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 14 June 2011 - 06:29 PM

sper sa gasesti acolo criteriile care se potrivesc nevoilor tale !

fct de cautare e "sfanta", fara gluma, te poate scoate repede din incurcatura :smile: nu uita de ea !






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL