Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
versiuni REVISAL - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


versiuni REVISAL


13 replies to this topic

#1 pansy

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:
  • Gender:Male

Postat 03 May 2011 - 12:38 PM

stie cineva care e ultima versiune a revisalului? eu folosesc versiunea 2.1.0 si vroiam sa stiu daca a aparut versiunea in care vom scrie si salariul, sporurile, etc...?????va rog raspuns!multumesc!



#2 cosmin0304

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 399 Postari:
  • Gender:Male

Postat 03 May 2011 - 01:28 PM

[quote name='pansy' timestamp='1304419092' post='240841']
ultima versiune este 2.3.0
trebuie sa instalezi toate modificarile aparute pina acum. probabil versiunea dupa noul cod va cere ca modificarile anterioare sa fie facute.
http://www.inspectiamuncii.ro/




#3 vlad birle

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 04 May 2011 - 01:30 PM

Vezi postareapansy, la 03 May 2011 - 12:38 PM, a spus:

stie cineva care e ultima versiune a revisalului? eu folosesc versiunea 2.1.0 si vroiam sa stiu daca a aparut versiunea in care vom scrie si salariul, sporurile, etc...?????va rog raspuns!multumesc!


eu am 2.2.0 dar nici asta nu are salariul, si eu as vrea sa stiu



#4 JESSYCUTA

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 08 July 2011 - 01:50 PM

Eu folosesc versiunea 2.3.0. dar nu are rubrica pentru salariu. A aparut cumva ultima versiune a REVISAL-ului , dupa toate modificarile Codului Muncii ?



#5 cosmin0304

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 399 Postari:
  • Gender:Male

Postat 09 July 2011 - 10:43 AM

Vezi postareaJESSYCUTA, la 08 July 2011 - 01:50 PM, a spus:

Eu folosesc versiunea 2.3.0. dar nu are rubrica pentru salariu. A aparut cumva ultima versiune a REVISAL-ului , dupa toate modificarile Codului Muncii ?
inca nu
http://www.inspectiamuncii.ro/
01.07.2011
Propunere privind specificațiile tehnice ale registrului general de evidență a salariaților conform Hotărârii de Guvern nr. 500/2011



#6 iozefina

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 05 August 2011 - 02:48 PM

cum ajung la versiunea 2.4.0. in conditiile in care am facut toate actualizarile?

cand incerc sa instalez ultimul patch (007), primesc mesajul:

"Aplicatia curenta functioneaza deja cu nomenclatorul COR v4.0 (a mai fost instalat)."

și instalarea se opreste, iar versiunea revisalului e in continuare 2.3.0.



#7 cosmin0304

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 399 Postari:
  • Gender:Male

Postat 11 August 2011 - 12:16 PM

Vezi postareaiozefina, la 05 August 2011 - 02:48 PM, a spus:

cum ajung la versiunea 2.4.0. in conditiile in care am facut toate actualizarile?

cand incerc sa instalez ultimul patch (007), primesc mesajul:

"Aplicatia curenta functioneaza deja cu nomenclatorul COR v4.0 (a mai fost instalat)."

și instalarea se opreste, iar versiunea revisalului e in continuare 2.3.0.

nu primesti un mesaj de atentionare cum ca contractele de la firma x din n nu este actualizat ?
si cere actualizarea acestora si pe urma sa instalezi patch 007 ?



#8 pol

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 17 August 2011 - 01:59 PM

Vezi postareaiozefina, la 05 August 2011 - 02:48 PM, a spus:

cum ajung la versiunea 2.4.0. in conditiile in care am facut toate actualizarile?

cand incerc sa instalez ultimul patch (007), primesc mesajul:

"Aplicatia curenta functioneaza deja cu nomenclatorul COR v4.0 (a mai fost instalat)."

și instalarea se opreste, iar versiunea revisalului e in continuare 2.3.0.

si eu am aceiasi problema, ai reusit sa ajungi la versiunea 2.4.0. ? cum? Multumesc!



#9 Maria C

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 19 August 2011 - 09:27 AM

Vezi postareapol, la 17 August 2011 - 01:59 PM, a spus:

Vezi postareaiozefina, la 05 August 2011 - 02:48 PM, a spus:

cum ajung la versiunea 2.4.0. in conditiile in care am facut toate actualizarile?

cand incerc sa instalez ultimul patch (007), primesc mesajul:

"Aplicatia curenta functioneaza deja cu nomenclatorul COR v4.0 (a mai fost instalat)."

și instalarea se opreste, iar versiunea revisalului e in continuare 2.3.0.

si eu am aceiasi problema, ai reusit sa ajungi la versiunea 2.4.0. ? cum? Multumesc!
Buna ziua, incercati sa dowloadati din dou patch 007, dupa aceea intrati in el, click dreapata si dati-i "EXTRACT..."si calea unde aveti deja instalate TOATE celelalte versiuni, apoi rulati instalarea si dati un RESTART la calculator. Intrati apoi in REVISAL ...ar trebui sa mearga adica sa vie 4.0....sper sa va fie de folos..



#10 cosmin0304

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 399 Postari:
  • Gender:Male

Postat 01 September 2011 - 08:36 AM

http://www.itmmures....dispozitie.html

ce este necesar pentru a ajunge la versiune 2.4.0 + ghiduri de instalare



#11 viorica28

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 15 September 2011 - 08:02 PM

Buna seara,

Am si eu o problema, ca sa pot actualiza noua versiune de revisal imi trebuie versiunea 2.1.0, si nu stiu unde sa o gasesc, am cautat-o dar nu o gasesc. Ma poate ajuta cineva????
Va rog frumos.

Multumesc anticipat.



#12 gramaco

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 266 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca

Postat 15 September 2011 - 09:03 PM

Vezi postareaviorica28, la 15 September 2011 - 08:02 PM, a spus:

Buna seara,

Am si eu o problema, ca sa pot actualiza noua versiune de revisal imi trebuie versiunea 2.1.0, si nu stiu unde sa o gasesc, am cautat-o dar nu o gasesc. Ma poate ajuta cineva????
Va rog frumos.

Multumesc anticipat.


ce varianta de revisal ai instalata acum?

prima varianta aparuta a fost 2.0.6 :

http://www.inspectia...viSalV2.0.6.msi



#13 republicall

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 26 September 2011 - 10:06 AM

buna


am instalat revisal 2.0.6 prin 2007 si am trimis la ITM exportul. De atunci nu am mai trimis nimic.

Acum as dori sa trec la noua versiune si sa trimit exportul. Problema este ca as dori sa corectez prima data ceva in versiunea 2.0.6 adica in loc sa trec la modificari am trecut la corectie si acum nu apare asa cum as dori. Nu doresc sa falsific nimic, pur si simplu programul nu imi permite sa corectez o corectie.

Daca reintroduc toate datele este vreo problema? De ce intreb, deoarece apare data la care se face introducerea. Plus de asta nu imi permite sa introduc mai multe contracte in acelasi timp. Cum fac? Deschid un contract, il inchid artificial si il deschid pe urmatorul?

ca sa ajung la ultima versiune trebuie sa instalez toate patchurile intermediare? La al doilea patch deja imi spunea ca s-a modificat codul caen si ca trebuie sa intervin in date. Adica la fiecare patch trebuie sa fac ceva modificari asupra angajatilor?

cum ar fi mai bine, sa trimit la ITM in varianta 2.0.6 sau sa trec la 5.0 si sa trimit?

printre intrebari:

- se poate sterge o corectie din loguri in versiunea 2.0.6?
- se poate sterge o corectie din fisierul mdb cu access?
- se pot importa cu succes toate contractele anterioare, adica din 2.0.6 in 5.0 ?

va multumesc anticipat.



#14 danaedanae

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 71 Postari:

Postat 27 September 2011 - 06:40 AM

Vezi postarearepublicall, la 26 September 2011 - 10:06 AM, a spus:

buna


am instalat revisal 2.0.6 prin 2007 si am trimis la ITM exportul. De atunci nu am mai trimis nimic.

Acum as dori sa trec la noua versiune si sa trimit exportul. Problema este ca as dori sa corectez prima data ceva in versiunea 2.0.6 adica in loc sa trec la modificari am trecut la corectie si acum nu apare asa cum as dori. Nu doresc sa falsific nimic, pur si simplu programul nu imi permite sa corectez o corectie.

Daca reintroduc toate datele este vreo problema? De ce intreb, deoarece apare data la care se face introducerea. Plus de asta nu imi permite sa introduc mai multe contracte in acelasi timp. Cum fac? Deschid un contract, il inchid artificial si il deschid pe urmatorul?

ca sa ajung la ultima versiune trebuie sa instalez toate patchurile intermediare? La al doilea patch deja imi spunea ca s-a modificat codul caen si ca trebuie sa intervin in date. Adica la fiecare patch trebuie sa fac ceva modificari asupra angajatilor?

cum ar fi mai bine, sa trimit la ITM in varianta 2.0.6 sau sa trec la 5.0 si sa trimit?

printre intrebari:

- se poate sterge o corectie din loguri in versiunea 2.0.6?
- se poate sterge o corectie din fisierul mdb cu access?
- se pot importa cu succes toate contractele anterioare, adica din 2.0.6 in 5.0 ?

va multumesc anticipat.
Ai o problema, pe care o am si eu. Am preluat o baza de date care trebuie sa o preiau un noua versiune, ea nu este actualizata si atunci nu-mi prelucreaza datele.M-am hotarat sa introduc contractele manual. Pentru intrebarile tale, iti pot zice ca o stergere in vechea versiune chiar si in noua varianta nu merge trebuie sa vii pe corectii.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL