Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
CIM part-time, in Revisal - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


CIM part-time, in Revisal


5 replies to this topic

#1 antoneladelia

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 30 August 2011 - 03:06 PM

Buna ziua!
De o luna de zile m-am angajat la o institutie privata si am fostr incadrata pe post de contabil cu 4 ore si un salar brut de 400 ron, desi am studii superioare am terminat facultate de stiinte economice ramura de contabilitate si informatica de gestiune. Daca va rog frumos ar putea sa imi raspunda cineva care ar trebuie sa fie salarul meu de incadrare?



#2 cosmin0304

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 399 Postari:
  • Gender:Male

Postat 30 August 2011 - 05:07 PM

Vezi postareaantoneladelia, la 30 August 2011 - 03:06 PM, a spus:

Buna ziua!
De o luna de zile m-am angajat la o institutie privata si am fostr incadrata pe post de contabil cu 4 ore si un salar brut de 400 ron, desi am studii superioare am terminat facultate de stiinte economice ramura de contabilitate si informatica de gestiune. Daca va rog frumos ar putea sa imi raspunda cineva care ar trebuie sa fie salarul meu de incadrare?

cat ai negociat




#3 danaedanae

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 71 Postari:

Postat 31 August 2011 - 06:37 AM

Vezi postareaantoneladelia, la 30 August 2011 - 03:06 PM, a spus:

Buna ziua!
De o luna de zile m-am angajat la o institutie privata si am fostr incadrata pe post de contabil cu 4 ore si un salar brut de 400 ron, desi am studii superioare am terminat facultate de stiinte economice ramura de contabilitate si informatica de gestiune. Daca va rog frumos ar putea sa imi raspunda cineva care ar trebuie sa fie salarul meu de incadrare?
Conform CCM la nivel national la salariul minim de 700 se aplica indicele de 1.72 pentru studii superioare la o norma intreaga de 170 ore/luna. Cum tu esti cu 4 ore/zi ar fi trebuit sa fie 602 lei. Dar vezi daca esti incadrata ca avand functia de baza caci daca esti angajata la alta firma cu functia de baza, atunci primesti cat ai negociat.



#4 forbidden

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:
  • Gender:Female

Postat 31 August 2011 - 09:22 AM

@danaedanae
Buna ziua!
Dar CCM la nivel national nu a fost publicat in MO, ceea ce inseamna ca nu avem indici de salarizare si se aplica indicii din CCM la nivel de unitate (daca exista). Conform Hotararii 1193/2010 salariul minim brut pe tara garantat in plata este de 670 lei.

@antoneladelia
Daca salariul nu a fost negociat sau nu exista CCM la nivel de unitate aprobat cu indicii de salarizare, cred ca salariul de incadrare calculat este ok.



#5 sisgog

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 217 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Oradea

Postat 07 September 2011 - 06:40 PM

Vezi postareaantoneladelia, la 30 August 2011 - 03:06 PM, a spus:

... am fostr incadrata pe post de contabil cu 4 ore si un salar brut de 400 ron, desi am studii superioare am terminat facultate de stiinte economice

daca ai fost incadrata pe post de contabil, cerintele pentru contabil sunt studii medii, asa ca, daca e sa se ia in calcul indicii de salarizare, se vor lua cei pentru studii medii (necesare postului), nu superioare (faptul ca esti supracalificata, avand studii superioare, nu-i obliga sa-ti dea indice de studii superioare, daca postul nu necesita)



#6 geo2011

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 34 Postari:
  • Gender:Female

Postat 26 February 2013 - 04:32 PM

poate cineva sa-mi spuna si mie daca se raporteaza in revisal reducerea saptamanii de lucru de la 5 zile la 4 zile






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL