Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Chitanta - taxa emitere autorizatie de mediu - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Chitanta - taxa emitere autorizatie de mediu


1 reply to this topic

#1 dalyna

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:

Postat 30 September 2011 - 08:08 AM

Buna ziua.
As dorii un raspuns daca se poate la urmatoarea problema :
Pe data de 15.09.2011 administratorul achita o taxa pentru emiterea autorizatiei de mediu si pentru care primeste o chitanta pe numele societatii.
Ca de obicei, se trezeste abia acum sa-mi aduca chitanta sa o prind la registrul de casa. Este posibil si legal sa o prind astazi ?
Cineva mi-a spus ca daca fac un decont pe numele administratorului (care este si salariat) la care sa o atasez nu voi avea probleme cu garda. Cum ar trebui sa fie inregistrarile contabile in acest caz ?
Multumesc si astept cu nerabdare un raspuns.

Aceasta postare a fost editata de dalyna: 30 September 2011 - 08:10 AM




#2 gramaco

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 266 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca

Postat 30 September 2011 - 08:20 AM

inregistreaza linistita chitanta acum cand ai primit-o . ( documentele sa mai pot si pierde si regasi ulterior ...aia nu inseamna ca nu trebuie prinse in reg de casa .)

Eventual ca sa-ti corespunda banii din casa efectiv , fa si o dispozitie de incasare a asociatului ( creditare firma) cu aceeasi suma de pe chitanta aceea.

Aceasta postare a fost editata de gramaco: 30 September 2011 - 08:22 AM







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL