Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ROG URGENT PARERI, MULTUMESC - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


ROG URGENT PARERI, MULTUMESC


2 replies to this topic

#1 cr1st1na

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 295 Postari:

Postat 03 October 2011 - 07:05 AM

Mai jos va redau textul din fasa de date ptr. o licitatie, va rod sa imi spuneti din ce intelegeti cate contracte similare pot depune?
Va multumesc frumos ptr. timpul acordat.
,,Ofertantul trebuie să facă dovada că a finalizat în ultimii 5 ani:
- Se va anexa cel putin 2 contracte care să conțină lucrări similare, derulate si terminate (cu proces verbal de terminare a lucrarilor) in ultimii 5 ani in valoare cumulata de minim 5.400.000 lei fara TVA, insotite de copii legalizate ale contractelor, procesului verbal de receptie la terminarea lucrarilor si proceselor verbale de receptie finala daca este cazul(lucrarile au receptia finala), recomandare din partea beneficiarului respectiv, sau xerocopii certificate pentru conformitate cu originalul,; "



#2 Kristina Drienovski

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 28 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Nadlac

Postat 03 October 2011 - 08:32 AM

Vezi postareacr1st1na, la 03 October 2011 - 07:05 AM, a spus:

Mai jos va redau textul din fasa de date ptr. o licitatie, va rod sa imi spuneti din ce intelegeti cate contracte similare pot depune?
Va multumesc frumos ptr. timpul acordat.
,,Ofertantul trebuie să facă dovada că a finalizat în ultimii 5 ani:
- Se va anexa cel putin 2 contracte care să conțină lucrări similare, derulate si terminate (cu proces verbal de terminare a lucrarilor) in ultimii 5 ani in valoare cumulata de minim 5.400.000 lei fara TVA, insotite de copii legalizate ale contractelor, procesului verbal de receptie la terminarea lucrarilor si proceselor verbale de receptie finala daca este cazul(lucrarile au receptia finala), recomandare din partea beneficiarului respectiv, sau xerocopii certificate pentru conformitate cu originalul,; "
Buna.
De regula in fisa de date a achizitiei exista un formular care se numeste "Declaratie privind lista principalelor livrari pe ultimii (x) ani", aici trebuie completate contractele efectiv incheiate, din aceste contracte se aleg cel putin 2 (numarul maxim nu este precizat deci poti pune si mai multe) a cartor valoare cumulata este de minim 5.400.000 lei fara TVA. Adica se aleg acelea care seamana cel mai mult cu obiectul achizitiei si a caror valoare insumata este de cel putin 5.400.000 lei. La aceste contracte se anexeaza documentele solicitate si gata.




#3 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 05 October 2011 - 03:18 PM

cr1st1na,

care ar fi problema tehnica pe care o ai cu forumul ?? ca nu am inteles de ce ai postat la "probleme tehnice" din sectiunea "administrare forum" :sad:






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL