Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
monografie fonduri europene - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

monografie fonduri europene


3 replies to this topic

#1 virginiadoina

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 10 October 2011 - 02:36 PM

va rog sa ma ajutati cu o monografie contabila privind depunerea cererii de rambursare si apoi incasarea rambursarii la un proiect din fonduri europene nerambursabile; fac precizarea ca suntem institutie publica finantata exclusiv din bugetul de stat.
multumesc mult dragi colegi

Aceasta postare a fost editata de virginiadoina: 10 October 2011 - 02:43 PM




#2 LEXUS

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 427 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 20 October 2011 - 10:44 PM

1. 4505 = 473 cu sumele de cerut la rambursare ca si cheltuieli eligibile, in fiecare luna, pentru care nu s-a depus cererea de rambursare
2. 473 = 4505 dupa ce s-a depus cererea de rambursare
3. 4583 = 775 inregistrarea cererii de rambursare dupa ce banii se vireaza in conturile de venituri
4. 5151 = 4585 inregistrarea incasarii prefinantarii de la AM
5. 4585 = 4583 deducerea prefinantarii din cererea de rambursare (daca si cand exista)
6. 5741 = 5151 virarea sumelor incasate/rambursate in conturile de venituri

daca mai sunt si parteneri in discutie exista inregistrari specifice si pentru ei ...

Intreb si eu aici, desi slabe sanse la cate surse am apelat cu putin folos: cum e privit leasingul financiar dpdv contabil atat pentru rata cat si dobanda si tva -ul aferent in cadrul unui proiect FSE la o institutie publica finantata integral de la bugetul de stat?

HoratiuHagiudotro



#3 Corina-Flavia

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 26 September 2017 - 12:28 PM

Buna ziua.
Lucrez intr-o primarie si avem un proiect pe fonduri europene masura 7.2
Am nevoie de o monografie contabila cu inregistrarile care trebuiesc efectuate de la intrarea avansului, derulare plati etc. atat pe venituri cat si pe cheltuieli. Am cautat pe net si am intrebat pe la colegi, dar nimeni nu ma lamureste concret.
Va multumesc frumos.



#4 adrian78

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:
  • Gender:Male

Postat 23 November 2018 - 10:41 AM

buna ziua! acceasi problema o am si eu..v-ati lamurit pana la urma? as avea si eu nevoie de putin ajutor..multumesc!






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL