Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Fisa post - Vanzator (cod COR 522004) - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Fisa post - Vanzator (cod COR 522004)

6 replies to this topic

#1 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 19 November 2011 - 06:43 AM

Fisa post vanzator 522004

Lucrător comercial

UNITĂȚILE DE COMPETENȚĂ

Domeniile de competență Unitățile de competența

Fisiere atasate


Aceasta postare a fost editata de mihaela_cva: 19 November 2011 - 06:53 AM




#2 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 19 November 2011 - 06:55 AM

lucrator comercial fisa post

Fisiere atasate


Aceasta postare a fost editata de mihaela_cva: 19 November 2011 - 06:55 AM




#3 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 November 2011 - 02:05 AM

multumim mult :biggrin:



#4 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 20 November 2011 - 10:44 AM

:smile: cu multa placere, si alta data!
nu sunt facute de mine, dar mi-a fost teama de reclama neautorizata daca citez sursa. Eu am meritul de a fi ales cele care mi se par mai adecvate, general valabile



#5 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 November 2011 - 11:50 AM

Multumim, Mihaela ! :smile:
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#6 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 November 2011 - 03:23 PM

fisele astea de post circula de pe un forum pe altul cu atata lejeritate incat a ne imagina ca altii nu iau fise de noi - asa cum si noi mai luam de la ei - este o naivitate ! :biggrin:

dupa cum am mai afirmat (parca tot p-aici :rolleyes: ), noi -cei din administratia conta.ro- nu ne stresam deloc daca se copiaza diverse materiale profesionale de pe acest forum, scopul nostru final fiind informarea colegilor ce au nevoie de aceste informatii.

deci, n-au decat sa circule fisele oriunde si sa fie sanatosi, la fel si noi !! :biggrin2:



#7 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 10 May 2018 - 03:17 PM

Exemple obiective de performanta vanzator :

- Satisfactia clientului : nr maxim anual de .... abateri admise
* folosirea formulelor de politete si a persoanei a doau in relatiile cu clientii
* oferirea de consultanta clientilor prin prezentare detaliata a caracteristicilor produselor
* scaderea numarului de reclamatii din partea clientilor

- Scaderea numarului de erori : nr maxim anual de ...... erori admise :
* Oferirea clientulu i in mod deliberat sau nu a altor produse in locul celor solicitate de acesta
* Incasarea eronata in numerar sau cu cardul a sumelor datorate de clienti
* Neverificarea marfurilor primite in gestiune prin neconfruntarea produselor primite cu avizele de primire marfa

- Respectarea si afisarea preturilor cf avizelor, la toata marfa din magazin : nr maxim anual de .... abateri admise
* respecta intocmai si la toate produsele preturile conform avizelor de primire a marfii
* anunta conducerea de existenta unor neconcordante de preturi la produsele existente in magazin
* afiseaza preturile tuturor produselor pe etichete standardizate, oferind toate caracteristicele produselor. Scrisul se va face cu caractere lizibile.

- Eficienta in controlul termenelor de valabilitate ale produselor din magazin : nr maxim anual de .... abateri admise
* nu are nici un produs expirat in gestiune
* verifica termenul de valabilitatea a fiecarui produs in momentul primirii cf avizelor
* respecta principiu FIFO

* anunta in scris conducerea cu ... de zile inaintea expirarii termenelor de valabilitate






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL