Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Program de legislatie - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Program de legislatie

22 replies to this topic

#1 LuizaM

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 762 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Contabilitate-fiscalitate

Postat 03 June 2005 - 10:38 PM

La firma la care am lucrat inainte aveam programul de legislatie de la reclama. Acum, la firma noua, pot sa imi achizitionez un nou program, sincera sa fiu eu am fost multumita de acel program. Avand in vedere ca am fost multumita de el nici nu ma mai interesat ce alte programe au aparut pe piata. Ce parere aveti sa il achizitionez tot pe cel de la reclama sau au aparut alte mai bune.
Puterea observatiei clare este denumita cinism de cei care nu o poseda



#2 mm-miron

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 119 Postari:
  • Interests:legislatie

Postat 04 June 2005 - 11:29 PM

daca programul respectiv te ajuta si erai multumita de el, nu vad de ce sa il schimbi, programe aparute pe piata sunt destule, important este cel cu care te-ai obisnuit si daca iti place, mai ales ca sunt foarte multe programe care nu te ajuta sau au in plus chestii care nu iti folosesc, tu trebuie sa sti cel mai bine daca iti foloseste sau nu , in plus la un progam sunt importante actualizarile care se fac conform legislatiei :)




#3 LuizaM

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 762 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Contabilitate-fiscalitate

Postat 05 June 2005 - 01:21 PM

Asa zic si eu. Programul de la reclama oricum era actualizat in fiecare zi cu ce se publica in ziua anterioara. Cred ca o sa merg tot pe el.



#4 Andi_cmn

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 77 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:Contabilitate

Postat 06 June 2005 - 11:35 AM

un al program ar fii cel facut de EON PROGRAMING



#5 Andi_cmn

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 77 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:Contabilitate

Postat 06 June 2005 - 11:42 AM

exista un program facut de EON PROGRAMING. eu lucrez foarte bine cu el.



#6 Cristina Grigoras

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Hmmmmm!!!

Postat 06 June 2005 - 11:47 AM

Eu folosesc Sintact, de la EON Programming.
Nu stiu cum este programul de la reclama, dar Sintact-ul iti da posibilitatea sa ai toate actele normative actualizate conform tuturor modificarilor legislative aparute de la data publicarii in MO pana la data curenta, avand posibilitatea sa urmaresti cum a evoluat acesta: prevederile abrogate apar taiate, iar modificarile si adaugirile apar cu bold, avand inscris si actul normativ prin care s-a facut respectiva modificare.
In plus, are un motor de cautare foarte bun, avand posibilitatea sa regasesti actele normative dupa cuvinte cheie, atunci cand nu stii numarul acestora si MO in care au fost publicate.
Actualizarile sunt in timp real, putand fi descarcate on-line in ziua aparitiei acestora in MO.

Un alt avantaj pe care acest program il are este acela ca ai nomenclatoarele (COR, CAEN etc) actualizate permanent, plus o sectiune de dictionar si una de modele de contracte comerciale foarte bine puse la punct.



#7 Ocsi

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 766 Postari:
  • Location:Oradea
  • Interests:Excursii, internet, filme S.F. etc.

Postat 03 October 2005 - 07:42 PM

Recent am primit o oferta pt. progr. legislativ "LexNavigator" facut de "Ultratech-Group" foarte avantajoasa (160 $ pt. program si actualizari pe 2006), filmul de prezentare trimis de ei e foarte amplu si conform filmului respectiv, programul e excelent si cu facilitati multiple .
Ce as dori sa stiu eu, e daca mai foloseste cineva programul respectiv si intradevar e asa de bun precum pare?
Cum e cu actualizarile? Vin regulat? Sunt seriosi baietii?
Ma intereseaza orice fel de informatie in legatura cu ei (chiar si zvonurile).

O zi buna!
Cele scrise mai sus reprezinta doar o parere,
daca o iei de buna, o faci pe riscul tau.



#8 handi

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 29 Postari:
  • Location:deva
  • Interests:contabilitate

Postat 25 November 2005 - 05:00 AM

de unde pot comanda programul "Sintact, de la EON Programming. " ?



#9 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 25 November 2005 - 11:13 AM

handi a spus:

de unde pot comanda programul "Sintact, de la EON Programming. " ?

de pe site-ul lor ? :D
dai un search pe google cu "eon" si o sa descoperi minunatia care se numeste internetu'



#10 mxm

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 4 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 30 July 2006 - 04:07 PM

Folosesc LexNavigator-ul si pot sa-ti confirm ca merita. Actualizari on-line automate, suport tehnic prompt si un program excelent. Cel mai mult imi plac republicarile, care sunt o bijuterie. Am inteles ca sunt primii care au facut asa ceva la noi si experienta se vede. Ce am vazut la Sintact e copilarie pe langa ce poti servi in Lex.



#11 Doina P

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1143 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 30 July 2006 - 10:39 PM

Poate face cineva comparatie intre LEXNAVIGATOR si LEX EXPERT (de la o companie din Neamt) dpdv performanta /pret?



#12 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 31 July 2006 - 06:49 AM

eu aveam un program care costa f. putin cam 2 milioane si actualizarile erau ieftine, dar se faceau destul de intarziat 1 -2 saptamani de la emiterea MO si am renuntat (eram chiar distribuitor)
La astea care e durata de la emiterea legilor pana la actualizare?
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#13 carolina3

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 349 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:contabilitate

Postat 31 July 2006 - 10:53 AM

Vezi postareaLUCK33RO, la Jul 31 2006, 07:49 AM, a spus:

eu aveam un program care costa f. putin cam 2 milioane si actualizarile erau ieftine, dar se faceau destul de intarziat 1 -2 saptamani de la emiterea MO si am renuntat (eram chiar distribuitor)
La astea care e durata de la emiterea legilor pana la actualizare?

La SintAct actualizarea se face in 2 zile de la aparitia legii in M.O.



#14 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 27 October 2006 - 06:17 AM

Am gasit cea mai buna oferta pe piata la ora actuala dupa indelungi cautari... toti au crescut preturile: sub 10 -11 milioane nu mai poti achizitiona un program legislativ decent ! Avem promotie pana la sfarsitul anului cu 250 RON programul + 6(luni actualizari) x 45 ron - fara TVA poate fi instalat pe 2 statii de lucru!!!

deci cam un total de 620 Ron ptr. 2 calculatoare cu tot cu TVA (avem incluse 6 luni actualizari)!

Nu dau numele sa nu fac reclama...cine doreste, PM!
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#15 GAMA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Brasov
  • Interests:Dialogul este cea mai buna cale de a ajunge mai repede la solutii pozitive

Postat 28 October 2006 - 12:31 AM

Vezi postareaLUCK33RO, la Oct 27 2006, 07:17 AM, a spus:

Am gasit cea mai buna oferta pe piata la ora actuala dupa indelungi cautari... toti au crescut preturile: sub 10 -11 milioane nu mai poti achizitiona un program legislativ decent ! Avem promotie pana la sfarsitul anului cu 250 RON programul + 6(luni actualizari) x 45 ron - fara TVA poate fi instalat pe 2 statii de lucru!!!

deci cam un total de 620 Ron ptr. 2 calculatoare cu tot cu TVA (avem incluse 6 luni actualizari)!

Nu dau numele sa nu fac reclama...cine doreste, PM!
Parca tu spuneai ca te ocupi mai mult de IT.Este creatia unui colectiv din care faci parte ? Si ce inseamna 6 luni de actualizari? Actualizari o data pe luna,sau zilnice,sau bisaptamanale,sau cum? Si ce module are?
Trimite si tu o oferta mai complexa-PM



#16 aikido

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 224 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:BUH

Postat 30 October 2006 - 03:27 PM

La Sintact- un maaare minus:
forma actualizata a unui act legislativ (cu toate modificaril inserate in text, adica) nu poate fi decat tiparita (nu copiata, trimisa pe email etc). Jenant, avand in vedere ca tot platesc licenta....
A fine is a tax for doing wrong. A tax is a fine for doing well.



#17 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 30 October 2006 - 04:47 PM

Un plus ptr. programul Jurecs este ca preiau si monitoarele cu BIS!
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#18 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 30 October 2006 - 06:01 PM

Vezi postareaaikido, la Oct 30 2006, 03:27 PM, a spus:

La Sintact- un maaare minus:
forma actualizata a unui act legislativ (cu toate modificaril inserate in text, adica) nu poate fi decat tiparita (nu copiata, trimisa pe email etc). Jenant, avand in vedere ca tot platesc licenta....
incearca o imprimanta virtuala pdf



#19 Ocsi

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 766 Postari:
  • Location:Oradea
  • Interests:Excursii, internet, filme S.F. etc.

Postat 30 October 2006 - 06:48 PM

Vezi postareaaikido, la Oct 30 2006, 04:27 PM, a spus:

La Sintact- un maaare minus:
forma actualizata a unui act legislativ (cu toate modificaril inserate in text, adica) nu poate fi decat tiparita (nu copiata, trimisa pe email etc). Jenant, avand in vedere ca tot platesc licenta....




Acelasi lucru este si in LexNavigator. Acest aspect a fost ridicat in forumul lor, raspunsul la atasament........... Sincer vorbind, parca le dau dreptate.

Fisiere atasate


Cele scrise mai sus reprezinta doar o parere,
daca o iei de buna, o faci pe riscul tau.



#20 Ocsi

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 766 Postari:
  • Location:Oradea
  • Interests:Excursii, internet, filme S.F. etc.

Postat 30 October 2006 - 09:00 PM

Vezi postareaSeptimiu, la Oct 30 2006, 07:01 PM, a spus:

incearca o imprimanta virtuala pdf


:angry: Septimiu, mersi de pont! Merge. :thumb_yello:
Cele scrise mai sus reprezinta doar o parere,
daca o iei de buna, o faci pe riscul tau.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL