Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
termen eliberare adeverinta vechime ITM - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

termen eliberare adeverinta vechime ITM

  • Nu puteti replica pe acest topic
No replies to this topic

#1 barbone_2006

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 45 Postari:
  • Location:constanta
  • Interests:100% contabilitate

Postat 30 January 2012 - 03:36 PM

buna ziua. am fost azi la ITM Constanta sa solicit ,in vederea depunerii dosarului de somaj, o adeverinta de vechime in munca pt ca nu am avut carnet de munca. tipa de la ghiseu mi-a facut programare pt ridicarea ei pe 20 februarie 2012,adica dupa 22 de zile. eu trebuie sa imi depun dosarul pt obtinerea somajului pina pe 14 februarie cel tarziu(pe 04 februarie imi inceteaza CIMplus cele 10 zile). in fine,m-am certat cu directorul,cu sefa de la itm si s-au gandit ,vazand ca fac scandal, sa imi faca o favoare si sa mi-o elibereze chiar pe 14 februarie.
pe mine ma intereseaza unde se specifica in lege IN CATE ZILE SUNT EI OBLIGATI SA IMI ELIBEREZE ADEVERINTA, care este acea lege??punctual.
ca dak termenul este mai mic, maine ma duc peste ei,ca sa nu alerg ca nebuna in aceeasi zi sa iau si adeverinta si sa depun si dosarul la somaj,cu un copil de 2 ani in brate.
am gasit OG 33/2002,dar nu vad nimic legat de termenul maxim de solutionare a cererii mele.
mersi frumos anticipat!
barbonemadalina.contabilitate


  • Nu puteti replica pe acest topic




Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL