Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Biletul la Ordin - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Biletul la Ordin

2 replies to this topic

#1 catalinnik

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 31 May 2012 - 03:18 PM

Buna ziua
As dori sa stiu si eu cand se trece in RJIP plata cu BO , atunci cand el este emis (spre exemplu 1 feb ) sau cand este scadent (sa zicem 30 martie) ? va multumesc mult , am cumparat marfa cu BO scadent la 60 zile si nu stiu cand se trece in jurnal



#2 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 06 June 2012 - 09:02 PM

In momentul cand e decontat efectiv ( conform extrasului de cont) si nu la data cand e emis sau scadent, deoarece un BO se poate duce la banca in termen de 30 zile de la data scadenta .
Cum dumneavoastra nu aveti de unde sa stiti cand il duce furnizorul dvs la banca il treceti in data care apare pe extrasul de cont.




#3 atutech

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:
  • Gender:Male

Postat 13 August 2012 - 02:27 PM

Cand apare incasarea pe extras






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL